Młodszy on, starsza ona? Związek z młodszym mężczyzną? Czemu nie!

mlodszy mezczyzna i starsza kobieta

Foto: Pixabay

Relacje starszych mężczyzn z młodszymi paniami już dawno przestały budzić kontrowersje. Coraz częściej słyszymy o takich związkach, w show biznesie są one niemal na porządku dziennym. Cezary Pazura (56 lat) i jego żona Edyta (30 lat), Janusz Józefowicz (59 lat) i Natasza Urbańska (41 lat) czy choćby głośne swego czasu małżeństwo Andrzeja Łapickiego z 60 lat (!) młodszą Kamilą – dzisiaj już tak nas nie szokują.

Nadal jednak zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku związków, w których to kobieta jest dużo starsza od swojego partnera. Zazwyczaj wywołują one znacznie większe kontrowersje – i to zarówno ze strony osób postronnych, jak i rodziny oraz najbliższych znajomych samych zainteresowanych. Tymczasem wystarczyłoby przyjąć do wiadomości jedną prostą prawdę – miłość sama w sobie nie zna pojęcia wieku.

» Jak i kogo kochali ojcowie polskiej niepodległości? Kliknij i poznaj niezwykłe żony naszych mężów stanu!

Czy związek z młodszym mężczyzną ma sens?

Ze względu na niezbyt przychylne podejście otoczenia wiele kobiet zastanawia się, czy związek z dużo młodszym mężczyzną ma w ogóle jakiś sens. Wszak często mówi się, że mężczyźni emocjonalnie „dojrzewają” dużo wolniej od pań, zatem różnica wieku jeszcze bardziej pogłębia przepaść pomiędzy dwójką partnerów. Tak naprawdę jednak jest to kwestia całkowicie indywidualna. Często zdarza się przecież, że to kobieta jest mniej dojrzała od swojego partnera i wiek nie ma tu nic do rzeczy!

Niektóre panie przebywające w długotrwałych związkach z młodszymi od siebie partnerami przyznają, że obecność młodszego mężczyzny wprowadza do ich życia prawdziwy powiew świeżości. Również panowie czerpią z takiego związku ogromne korzyści – partnerka często jest ich głosem rozsądku, jako że posiada większe doświadczenie życiowe.

Z drugiej strony, dojrzałe kobiety często znajdują w sobie pokłady szaleństwa, o które wcześniej by się nie podejrzewały. W końcu niczego nie muszą, mają czas, żeby poznać swoje pragnienia i potrzeby, nie boją się mówić tego, co myślą. To imponuje mężczyznom i sprawia, że chcą nas poznawać bliżej!

Jak wiadomo, w związku nie chodzi jednak o korzyści, ale przede wszystkim o wzajemną miłość. Dlatego wszystkie kobiety wahające się przed wejściem w głębszą relację z dużo młodszym mężczyzną powinny zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście im na nim zależy. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, nie powinnyśmy się wahać. W końcu prawdziwa i szczęśliwa miłość może nie przytrafić się już nigdy więcej.

» Uśmiech, błysk w oku, przelotny dotyk, a może coś innego? Kliknij i dowiedz się, po czym poznać, że mężczyźnie na tobie zależy!

A co z pożądaniem?

Podczas gdy to w miarę normalne, że kobiecie podoba się młodszy partner, w przypadku mężczyzn sprawa nie jest już tak oczywista. No bo jak to: zmarszczki, menopauza, kłopoty z wagą… Przecież mężczyźni są wzrokowcami!

» Mężczyźni chcą oglądać twoje nogi! Pokaż je im, zakładając mini! Kliknij i przeczytaj, jak nosić mini po 60-tce!

Okazuje się jednak, że wielu panów pociągają dużo starsze kobiety! Jeśli są zadbane, akceptują siebie i swoje ciało, ze spokojem i pogodą przyjmują zachodzące w nim zmiany, to ich urok i pewność siebie są bardzo intrygujące. Zresztą, nie od dziś wiadomo, że najseksowniejszą częścią naszego organizmu jest nasz mózg. Wygląd zewnętrzny partnera w żadnym związku nie powinien decydować o jego powodzeniu. Jeśli marzymy o szczęśliwej relacji, która przetrwa lata, powinnyśmy przede wszystkim skupić się na charakterze potencjalnego wybranka. Niby wszyscy o tym wiemy, więc dlaczego gdy przychodzi co do czego, skupiamy się wyłącznie na tym, co na zewnątrz?

mlody mezczyzna ze starsza kobieta seks

Foto: Tim Mossholder/Pexels

Wiele pań zadaje też sobie pytanie, czy starsza kobieta może podobać się młodszemu mężczyźnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę sprawy łóżkowe. Często bowiem zakłada się, że im młodszy jest mężczyzna, tym większy odczuwa popęd seksualny. Wówczas starsza kobieta obawia się, że nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb swojego przyszłego partnera.

Poziom libido jest sprawą bardzo indywidualną, jednak z drugiej strony, nie jest wcale rzadkością, że z wiekiem nasze libido… rośnie! Wówczas to nie my powinnyśmy się martwić, a nasz ewentualny kochanek, bo to on stanie przed wcale niełatwym zadaniem zaspokojenia naszych potrzeb i fantazji.

» Po 50-tce libido spada? A może to mit, który należy włożyć między bajki? Przeczytaj o wszystkim, co chciałabyś wiedzieć o temperaturze w sypialni dojrzałej kobiety!

Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu w przypadku udanego związku (również w sferze życia erotycznego) jest szczerość i otwartość. Dlatego bez względu na to, czy jesteś w związku z młodszym mężczyzną czy z rówieśnikiem, a coś cię w waszej relacji – również seksualnej – „uwiera”, koniecznie zainicjuj szczerą rozmowę na ten temat. Tylko ona bowiem stanowi podstawę wzajemnego zrozumienia!

» Na co zwracasz uwagę, kiedy taksujesz spojrzeniem przystojnego mężczyznę? Internautki zdradziły nam, co je podnieca! Przeczytaj, klikając TU!

Dlaczego warto?

Czy warto wiązać się z młodszym mężczyzną? Oczywiście, że tak! Niezależnie od okoliczności, nigdy nie powinnyśmy rezygnować z miłości. Dlatego opinia otoczenia na temat naszego związku powinna być ostatnią rzeczą, którą kiedykolwiek bierzemy pod uwagę. Tak naprawdę w prawdziwej miłości wiek wcale nie jest istotny. Musimy pamiętać, że wchodzimy w relację dla siebie samych, a nie dla sąsiada, koleżanki z pracy czy kuzynki.

» Poznałaś przez Internet intrygującego mężczyznę? Dowiedz się, czy wasza wirtualna znajomość ma szansę przerodzić się w poważny związek!

To, czy krewni i znajomi krzywo patrzą na naszego nowego partnera, powinno być dla nas najmniej ważną kwestią. Ważne natomiast jest to, byśmy to my czuły się spełnione, kochane i, przede wszystkim, szczęśliwe.

zwiazek z mlodszym mezczyzna

Foto: Soulseeker/Pexels

Zaczęliśmy od przywołania związków gwiazd, w których on jest dużo starszy od niej. Skończymy zatem przykładami par, w których to kobieta jest starsza od mężczyzny. Takich również nie brakuje w naszym rodzimym show biznesie!

Wystarczy spojrzeć na aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, która od ponad 10 lat przebywa w szczęśliwym związku z młodszym o 6 lat Bartłomiejem Wróblewskim. Inną sławną parą są Reni Jusis i wokalista Tomek Makowiecki. Pomimo dzielących ich 9 lat ta dwójka cieszy się z udanego związku i wspólnie wychowuje dwójkę dzieci. Wielka namiętność łączy też aktorów: 41-letnią Katarzynę Warnke oraz 31-letniego Piotra Stramowskiego, których mogliśmy niedawno oglądać w filmie sensacyjnym „Kobiety mafii” w reżyserii Patryka Vegi.

Celebryci udowadniają zatem, że się da! W tej kwestii jak najbardziej można brać z nich przykład!

» Internauci też przekonują, że dojrzałe kobiety nic nie tracą na swej atrakcyjności. Poznaj opinie mężczyzn na temat starszych partnerek!

Co sądzicie na temat związków, w których pomiędzy partnerami jest spora różnica wieku?

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *