Randka z Internetu

randka z internetu

Foto: LinkedIn Sales Navigator/Pexels

Internet odgrywa dużą rolę w życiu każdej z nas. Już sam fakt, że czytasz ten artykuł, świadczy o tym, że na pewno przynajmniej raz na jakiś czas zaglądasz do sieci w poszukiwaniu informacji, porad czy najświeższych plotek. Dlaczego by więc nie wykorzystać Internetu do znalezienia idealnego partnera?

Okazuje się, że pomysł szukania ukochanego (bądź ukochanej) w sieci jest stary jak… sam Internet! Obecnie na całym świecie działają tysiące najróżniejszych serwisów randkowych, które mają pomóc singlom w znalezieniu miłości.

Żeby sprawę jeszcze bardziej ułatwić, poszukujący drugiej połówki mogą korzystać z serwisów praktycznie skrojonych na miarę ich potrzeb! Są bowiem portale dla młodych i dla dojrzałych, dla katolików, samotnych rodziców, rozwodników, Polaków mieszkających za granicą… Co więcej, okazuje się, że żeby znaleźć ukochanego, wcale musimy aktywnie działać na portalach randkowych, bo miłość w Internecie czai się niemal na każdym kroku!

Jednak czy ma to jakikolwiek sens? Czy takie flirtowanie w sieci ma przyszłość i może się przerodzić w poważny związek? Odkrywamy dla was tajniki internetowego randkowania!

» Wiele czynników negatywnie wpływa na nasz związek. Kliknij i dowiedz się, jak to jest z zazdrością – szkodzi miłości czy ją wzmacnia?

Nie tylko serwisy randkowe!

Nie ulega wątpliwości, że portale randkowe są najpopularniejszymi i najbardziej wszechstronnymi platformami dla singli. To na nich większość Polaków poszukuje swojej wymarzonej drugiej połówki.

Wiele serwisów i aplikacji randkowych wykorzystuje prosty system, w którym użytkownicy otrzymują podstawowe informacje na temat potencjalnych partnerów i na ich podstawie mogą wyrazić zainteresowanie lub “pominąć” danego użytkownika. Najczęściej jest to zdjęcie profilowe, imię, wiek i miejsce zamieszkania. Jeśli obie strony wykażą zainteresowanie, mogą przystąpić do rozmowy.

Okazuje się jednak, że miłość znajdziemy nie tylko z pomocą stron do tego przeznaczonych. Ogromna popularność mediów społecznościowych i forów tematycznych sprzyja znalezieniu drugiej połówki praktycznie wszędzie. Być może to na czacie towarzyskim lub swoim ulubionym forum kulinarnym w czasie dyskusji o wyższości schabowego nad mielonym znajdziesz ciekawego mężczyznę i okaże się, że dzielicie zaskakująco wiele zainteresowań?

W Internecie miłość czeka na ciebie na każdym kroku. Daje ci on również możliwość pewnego poznania potencjalnego partnera, zanim zdecydujecie się na bezpośrednie spotkanie.

Wspólne zainteresowania – i co dalej?

Randkowanie przez Internet wielu dojrzałym kobietom może wydawać się nieco dyskusyjną kwestią. Bo w końcu co mamy zrobić, kiedy poznamy już potencjalnego partnera i zechcemy przenieść naszą znajomość na wyższy, czytaj: bardziej realny, poziom? Pozostaje nam przecież… swoista randka w ciemno!

randka wino

Foto: Pixabay

» Imię mężczyzny wiele mówi o jego temperamencie seksualnym. Sprawdź, czy na naszej liście znajdziesz swojego wybranka, i dowiedz się, na co go stać w łóżku!

Kiedy ty i twój potencjalny wybranek mieszkacie w tej samej miejscowości – lub chociażby w tym samym województwie – zaaranżowanie spotkania jest bardzo proste i można się zdecydować na ten krok już na wczesnym etapie znajomości. Problem pojawia się wtedy, kiedy dzieli was kilkaset kilometrów. Wówczas umówienie się na spotkanie może być kłopotliwe, a nawet stwarzać pewnego rodzaju ryzyko.

Zanim zdecydujesz się zaaranżować spotkanie, upewnij się, że mężczyzna, z którym się spotykasz, jest godny zaufania. Na wszelki wypadek powiadom też znajomych, gdzie dokładnie się wybieracie. Randkowanie w sieci może wiązać się z dużym ryzykiem, dlatego nigdy nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie!

Czy można umówić się z osobą poznaną przez Internet i przejść do pełnoprawnej relacji? Na pewno nie od razu. Pamiętaj, że nawet jeśli często rozmawiałaś z poznanym w sieci mężczyzną przez telefon lub korzystaliście z wideorozmów, dyskusje twarzą w twarz są całkowicie innym doświadczeniem. Przejście od znajomości na odległość do swobodnych rozmów poza Internetem wymaga czasu i zaangażowania. Wiele zależy jednak od tego, od jak dawna ze sobą czatujecie, jak dobrze zdążyliście się poznać, a przede wszystkim – jak bardzo szczerzy byliście dotychczas wobec siebie.

Czy randka z Internetu ma sens?

Wiele osób uważa, że relacje zawierane przez Internet z zasady są nieszczere i nie mają racji bytu “w prawdziwym życiu”. W rzeczywistości wcale nie musi tak być!

Ogromną zaletą randkowania w sieci jest to, że masz czas, by skupić się na osobowości swojego potencjalnego partnera i jak najlepiej (choć bez zbędnego idealizowania) zaprezentować własną. Podczas wymiany wiadomości nie musisz martwić się o to, że mężczyzna będzie patrzył na ciebie przez pryzmat tego, jak w tej chwili prezentuje się twój wygląd. Możesz więc śmiało flirtować w kapciach i wygodnym dresie 😉 

Wbrew pozorom, czatowanie w sieci daje również okazję do tego, by całkiem nieźle się poznać. W przeciwieństwie do tradycyjnej rozmowy, twoje wypowiedzi nie muszą być spontaniczne i możesz dobrze się nad nimi zastanowić, nie stresując się w towarzystwie nowo poznanego mężczyzny. Trudno zatem palnąć głupstwo, które może zostać opacznie zrozumiane i przekreślić waszą relację. To ogromna zaleta, którą nie każdy potrafi dostrzec.

Z drugiej strony, randkowanie przez Internet sprawia, że bardzo łatwo możesz się rozczarować lub zostać oszukana, jeśli intencje twojego rozmówcy nie są uczciwe.

Na portalach randkowych można natknąć się na wiele osób, które są nieszczere w kwestii swojego wyglądu, przeszłości bądź zamiarów. Również mając wygórowane oczekiwania, możesz bardzo łatwo się zniechęcić, kiedy dojdzie do spotkania twarzą w twarz. Dlatego bądź ostrożna i pamiętaj, żeby nie naciągać faktów podczas rozmowy w Internecie – kłamstwo ma krótkie nogi!

Co sądzicie o randkowaniu przez Internet? Macie na swoim koncie takie doświadczenie? A może znacie parę, która poznała się w ten sposób i do dziś tworzy udany związek?

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Danuta pisze:

    Byłam na kilku randkach z panam poznanymi w internecie niestety nie spełniły moich oczekiwań, więc za namową siostry postanowiłam udać się do biura matrymonialnego. Centrum Zapoznawcze Zolyty, bo o nim mowa prowadzi bardzo fajna babka, zna się na tym co robi i naprawdę ma do tego talent. Z jej pomocą udało mi się poznać cudownego faceta Franciszka, mam dużo wspólnego, świetnie się dogadujemy i na prawdę czuje, że to jest moja lepszą połowa. Mimo tego, że mam ponad 50 lat czuje się jak nastolatką odkąd spotykam się z Frankiem. Polecam wam to biuro, bo dzięki niemu spełniło się moje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *