Co podnieca kobiety?

co podnieca kobiety

Foto: Erik Lucatero/Unsplash

Stopy, dłonie, biusty… To części ciała, które podniecają mężczyzn. Nie ma w tym nic zaskakującego, można w panach czytać jak w otwartych księgach. Kobiety to już znacznie bardziej skomplikowane stworzenia i wcale nie tak łatwo powiedzieć z biegu, co rozgrzewa je w panach do czerwoności. Złośliwi cynicy mogliby wymienić pieniądze i władzę. Cóż, pewnie w przypadku niektórych kobiet (ale i mężczyzn!) byłaby to prawda, ale przecież nie wszystkie takie jesteśmy.

No właśnie, to jakie właściwie jesteśmy? Co podnieca kobiety? Jakie męskie części ciała sprawiają, że miękną nam nogi, a świat zaczyna wirować? Okazuje się, że na co dzień niezbyt chętnie dzielimy się z innymi informacjami na temat swoich fetyszów. Jesteśmy dojrzałymi kobietami, ale do rozmowy o seksie jeszcze nie dojrzałyśmy. Od czego jednak jest Internet? Tutaj puszczają hamulce i rozwiązują się języki. Internautki bez ogródek wymieniły kobiece fetysze. Czy jest wśród nich także twój?

Co to jest fetysz?

Niektórym paniom fetysz kojarzy się… ze zboczeniem. Nie bądźmy jednak pruderyjne. Nie warto bać się słów, których znaczenia nie znamy. Fetysz to po prostu obiekt pobudzający, który jest potrzebny, a czasem niezbędny, żebyśmy mogli uzyskać satysfakcję seksualną. W „Słowniku Języka Polskiego” znajdziemy jeszcze bardziej niewinną definicję: fetysz to przedmiot mający przynosić szczęście.

Oczywiście może on być swego rodzaju zaburzeniem, jeśli brak fetysza uniemożliwia nam podniecenie i osiągnięcie orgazmu, ale kiedy jest on jedynie czynnikiem, który nastraja nas na erotyczne igraszki, to chyba nie warto się go bać?

» Powiedz, jak masz na imię, a powiemy ci, jaka jesteś w łóżku! Kliknij i poznaj swój temperament seksualny!

Co podnieca dojrzałe kobiety?

Oczy i usta

Świdrujące męskie spojrzenie albo – przeciwnie – roześmiane oczy z błyskającymi w nich chochlikami to coś, co wiele pań odbiera jako zachętę do seksu. Potwierdzeniem, że on również ma na to ochotę, są rozszerzone źrenice, więc pilnie ich wypatrujmy. A jeśli skierujemy swój wzrok nieco niżej i natrafimy na pełne, ponętne usta, możemy mieć nadzieję na naprawdę namiętne pocałunki. Banał? Nawet jeśli, to co z tego?

margot1962:

Uwielbiam mężczyzn z ciemną oprawą oczu. Wydają mi się jacyś tacy silni i tajemniczy. Kiedy facet patrzy na mnie takim wzrokiem, robi mi się gorąco i myślę tylko o jednym: żeby oglądał mnie całą!

» Z pewnością słyszałaś o Kamasutrze. Czy jednak wiesz o niej wszystko? Przeczytaj, jakie tajemnice kryje słynny traktat o miłości!

Kilkudniowy zarost
kobiecy fetysz meski zarost

Foto: Philip Martin/Unsplash

Szorstki, dziki, drapieżny… Choć panuje powszechne, nie do końca słuszne przekonanie, że łysi mężczyźni mają więcej testosteronu, kobiety podświadomie za bardziej męskich uważają panów z kilkudniowym zarostem na twarzy. Wydaje nam się, że są bardziej namiętnymi kochankami. I jak tu nie mieć pretensji do matki natury? Nieogolony, pozornie zaniedbany mężczyzna jest pociągający, a kobieta uchodzi za atrakcyjną dopiero, gdy trochę nad sobą popracuje!

elena_toja:

Gładko ogolony mężczyzna jakoś mnie nie kręci. Wszystko oczywiście zależy od typu urody, ale tacy wypielęgnowani kojarzą mi się z chłopczykami. A ja chodzę do łóżka tylko ze stuprocentowymi mężczyznami!

» Kręcą cię młodsi mężczyźni? Daj się ponieść uczuciu! Kliknij i przeczytaj, czy związek, w którym ona jest starsza od niego, ma sens!

Nogi

A to ciekawe! Mężczyźni też zwracają na nie uwagę u kobiet. I podobnie jak nasze, te męskie też muszą być nie byle jakie. Najlepiej, żeby były takie, jak u piłkarzy, a nie jakichś tam mięśniaków: wyrzeźbione, z ładnie zarysowanymi łydkami, lekko opalone i – uwaga – koniecznie owłosione! Męskiej depilacji, przynajmniej na nogach, mówimy zdecydowane NIE!

bolerina:

Lubię męskie nogi, bo można po nich łatwo poznać, jaka jest kondycja faceta. Jeśli jest umięśniony na łydkach, to jest nadzieja, że w innych miejscach też wszystko wygląda i działa bez zarzutu.

» Chcesz wiedzieć, czego mężczyźni nie akceptują w łóżku? Kliknij i sprawdź, jakich pieszczot nie cierpi twój partner!

Dłonie

Mogłoby się wydawać, że wystarczy, żeby były duże i silne. To ważne, ale niejedyne cechy dłoni, które mogłyby zaciągnąć dojrzałą kobietę do łóżka. Okazuje się bowiem, że dowodem stuprocentowej męskości wcale nie są zniszczone łapy z poogryzanymi, brudnymi od pracy paznokciami, a właśnie zadbane i wypielęgnowane dłonie. Nie chodzi o manikiur, a o higienę. Paznokcie powinny być krótko obcięte i bezwzględnie czyste. Nie ma wytłumaczenia dla brudu za paznokciami, zwłaszcza na randce, która ma się zakończyć czymś więcej.

cytrusek60:

Moim fetyszem są męskie dłonie. Gdy rozmawiam z panem, który ma wypielęgnowane dłonie, nie potrafię skupić się na niczym innym. Nie patrzę mu w oczy, ledwie słyszę, o czym do mnie mówi. Pragnę tylko, żeby mnie dotykał.

Klata i pośladki
kobiecy fetysz meska klata

Foto: Alora Griffiths/Unsplash

Kolejny klasyk, obok którego jednak nie umiemy przejść obojętnie. Klata musi być proporcjonalnie zbudowana, bez przesady w żadną stronę. Co do tego, czy powinna być owłosiona czy nie, zdania są już podzielone: jedne kobiety lubią bujne owłosienie na klatce piersiowej mężczyzny (a nawet na jego plecach!), inne wolą przytulać się do gładko ogolonej skóry. Co do pośladków z kolei panuje pełna zgoda: jeśli są zgrabne, jędrne i odpowiednio wyrzeźbione, to znaczy, że ich właściciel jest świetnym kochankiem, który nie tylko pupę ma twardą.

ingrid_be:

Oceniam mężczyzn po pośladkach. Gapię się na nie bezczelnie, nawet w miejscach publicznych, jeśli są pociągające. Wyobrażam sobie wtedy, co ten facet mógłby ze mną robić w łóżku!

» Pamiętasz boskiego Patricka Swayze w kultowym „Dirty Dancing”? Ten to dopiero był zbudowany… Kliknij i przeczytaj o wszystkich tajemnicach tego zmysłowego filmu!

Pot

Zaskoczona? Co może być pociągającego w spoconym mężczyźnie? Ano całkiem sporo, zwłaszcza, jeśli źródłem jego zmęczenia i spocenia jest stosunek, który właśnie przed chwilą odbyliście. Teraz pozostaje się przytulić do jego wilgotnego ciała i rozkoszować się jego zapachem – który zresztą też może być niezłym fetyszem.

kudlata_dama:

Mężczyźni, z którymi się spotykałam, pod wieloma względami diametralnie różnili się między sobą, ale jedną cechę mieli wspólną: cudownie się pocili! Pewnie dziwnie to brzmi, ale mnie po prostu szalenie podnieca męski zapach – nie każdy, trudno to opisać, taki, który mi odpowiada. Spocony mężczyzna pachnie najintensywniej, Oj, lubiłam dawać im powody do pocenia się!

Nie bez znaczenia jest także strój mężczyzny. Sznurem ustawiamy się wcale nie za mundurem, ale za… garniturem. Dobrze skrojonym, z dopasowaną koszulą i modnym krawatem. Podniecają nas też mężczyźni w dżinsach. W takim wypadku reszta ciała najlepiej niech pozostanie naga.

kobiecy fetysz mezczyzna w dzinsach

Foto: Jan Traid/Unsplash

» A może jeszcze… taniec? Która z nas nie lubi utonąć w pewnych objęciach mężczyzny, który ma świetne wyczucie rytmu? Jeśli zawsze chciałaś tańczyć, ale bałaś się zacząć, przeczytaj, jaki taniec dla dojrzałej kobiety wybrać i… zrób to wreszcie!

A co ciebie podnieca w mężczyznach?

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *