Po czym poznać, że mężczyźnie na tobie zależy?

kobieta mezczyzna randka

Foto: Pixabay

Nigdy nie jest za późno na miłość od pierwszego wejrzenia. Nie wiadomo, czy na spacerze w parku albo na imprezie u znajomych nie spotkamy nagle mężczyzny, który nas zaintryguje. Wiele z nas jednak w takich sytuacjach niczym nie różni się od wylęknionych i nieśmiałych nastolatek – obawiamy się przejąć inicjatywę, jeśli nie jesteśmy pewne, czy on również jest nami zainteresowany. Mogłybyśmy oczywiście zapytać go o to wprost, ale nie wszystkie mamy tyle odwagi. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby rozszyfrować mężczyznę i jego zamiary bez konieczności zadawania krępujących pytań. Ba, czasem nawet bez konieczności umawiania się na kolejną randkę!

Ponad 60% Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Nic dziwnego zatem, że już od pierwszego spotkania staramy się odczytywać między wierszami nasze wzajemne intencje.

Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym dowiemy się, po czym poznać, że mężczyzna, którego właśnie poznałyśmy, czuje do nas coś więcej.

» Szukasz klucza do rozszyfrowania mężczyzny? Powiedz nam, jak ma na imię, a my powiemy ci, na co go stać w łóżku!

Mowa ciała podczas rozmowy

Mimika, ułożenie ciała i spojrzenie dużo mówią nam o tym, co rozmówca do nas czuje. O dziwo, dużo łatwiej jest zauważyć niechęć i znudzenie niż przejawy zainteresowania. Z drugiej strony jednak, świadomość, że on nie czuje się dobrze w naszym towarzystwie, również jest dla nas cenną wskazówką. Będziemy przynajmniej wiedzieć, że nie warto zawracać sobie nim głowy i tracić naszego cennego czasu!

» Młodszy mężczyzna i starsza kobieta – czy taki związek ma sens? Jak najbardziej! Kliknij i przeczytaj, jakie korzyści niesie ze sobą taka relacja!

Jeśli mężczyzna, z którym rozmawiamy, często odwraca wzrok, krzyżuje ręce, a podczas słuchania nas z jego postawy emanuje znużenie (ciężko wzdycha, zerka na zegarek czy – o, zgrozo – ziewa mniej lub bardziej dyskretnie), oznacza to najczęściej, że rozmowa jest dla niego nieprzyjemna i męcząca. Nie bierzmy tego jednak do siebie – wcale nie musi czuć niechęci do nas samych, być może nie odpowiada mu temat rozmowy albo sposób, w jaki ją prowadzimy.

Zwykła wymiana zdań może być bogatym źródłem wiedzy na temat tego, co rozmówcy myślą o sobie nawzajem. Warto zatem zachować czujność i czytać między wierszami, choć z drugiej strony, jeśli po prostu dobrze się ze sobą czujemy, tematy do rozmowy się nie kończą, a konwersacja sprawia nam obojgu przyjemność, nie trzeba aż tak przejmować się ukrytymi sygnałami, bo z pewnością coś jest na rzeczy!

Z kolei jeśli rozmówca uśmiecha się podczas słuchania nas i często wyraża swoje zdanie (wcale nie musi nam we wszystkim przytakiwać!), dyskusja z nami najprawdopodobniej jest dla niego przyjemna i zajmująca. Uwaga: to również bardzo częste oznaki zakochania! Jeśli w porę je wyłapiemy, możemy założyć, że wybranek interesuje się nie tylko tym, co mamy do powiedzenia, ale również naszą osobą. Droga do jego serca stoi zatem otworem i możemy śmiało działać dalej!

» Temperament seksualny ukryty w… imieniu?! Powiedz nam, jak się nazywasz, a powiemy ci, jaka jesteś w łóżku! Przeczytaj, klikając TU!

Kiedy mężczyzna dba o siebie

Niektórzy panowie dbają o siebie w równym stopniu co kobiety, stosując różnorodne kremy, perfumy i starannie układając swoją fryzurę. Niestety, często dotyczy to głównie nieco młodszych mężczyzn. Ci dojrzalsi z czasem przestają tak intensywnie o siebie dbać. Paradoksalnie wcale nie dotyczy to tylko żonatych, którzy, choć to bzdura, uważają, że nie muszą się starać, skoro mają u swego boku wierną kobietę. Również samotni panowie po 50-tce odpuszczają sobie w kwestii dbania o siebie, jakby nie brali pod uwagę faktu, że swoją przyszłą partnerkę mogą spotkać wszędzie i w każdych okolicznościach.

Mężczyźni za bardzo biorą sobie do serca powiedzenie, że z wiekiem, jak wino, stają się coraz lepsi. Tymczasem nawet najstarsze wino wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli będziemy się z nim obchodzić byle jak, sam fakt, że ma swoje lata, wcale go nie uszlachetni!

zadbany starszy mezczyzna

Foto: Pixabay

I tutaj znów pojawia się cenna wskazówka. Jeśli bowiem zauważymy, że na ponowne spotkanie z nami (umówione lub to pozornie przypadkowe, czyli podczas kolejnych zakupów w tym samym sklepie osiedlowym albo podczas następnej przejażdżki tym samym autobusem, którym oboje zawsze jeździmy na przykład do pracy) nasz obiekt zainteresowań ubiera się szczególnie elegancko lub wyczuwamy u niego perfumy, których wcześniej jakoś nie było, możemy wysnuć przypuszczenie, że prawdopodobnie stara się on pokazać nam z jak najlepszej strony. Jest to jeden z tych przejawów zauroczenia, który ciężko pomylić z czymkolwiek innym. My przecież także, jeśli podejrzewamy, że w drodze do pracy znów natkniemy się na nasz obiekt westchnień, staramy się prezentować się nienagannie!

» Jakich zachowań w łóżku nie znoszą mężczyźni? Kliknij i przeczytaj, jakie pieszczoty działają panom na nerwy!

Wspomina o nas znajomym

Choć sygnały zainteresowania wysyłane przez mężczyzn mogą być skrajnie różne, jeden z nich jest uniwersalny. Chodzi tu oczywiście o sytuację, w której obiekt westchnień porusza temat naszej osoby przy naszych wspólnych znajomych. Nie musimy wcale być ekspertkami w dziedzinie psychologii czy czytania w myślach i wiedzieć, jak zachowuje się zakochany mężczyzna, żeby domyślić się, że kiedy wypytuje o nas naszych przyjaciół, coś definitywnie musi być na rzeczy.

Najlepiej jeśli mamy wśród znajomych koleżankę, która szybko uprzejmie nam doniesie, że pan X wypytywał ją o nasze zainteresowania, pracę czy rodzinę. Wówczas mamy jego intencje podane praktycznie na tacy!

Zaskakująca małomówność

Niektórzy panowie są z natury małomówni i rzadko kiedy zabierają głos w towarzystwie. Takich delikwentów z pewnością trudniej będzie rozszyfrować.

Dużo prościej jest, kiedy dusza towarzystwa nagle w naszej obecności zamienia się w milczka. Nie oznacza to wcale, że nie chce mu się z nami rozmawiać! Wprost przeciwnie – jego małomówność stanowi przejaw zauroczenia. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że dojrzali mężczyźni w niektórych sytuacjach zachowują się jak duże dzieci i w sytuacji, kiedy kobieta wzbudza u nich zainteresowanie, mogą poczuć nagłe onieśmielenie.

Oniemieli z wrażenia, jakie na nich wywarłyśmy, panowie wychodzą ze słusznego poniekąd założenia, że lepiej milczeć i dać się poznać jako uważny słuchacz, niż powiedzieć coś, co mogłoby przekreślić ich szanse na zawsze.

» Internauci przekonują, że dojrzałe kobiety nic nie tracą na swej atrakcyjności. Poznaj opinie mężczyzn na temat starszych partnerek!

Próby nawiązania kontaktu fizycznego

Pocałunki czy obejmowanie się mówią oczywiście same za siebie i w ich przypadku nie trzeba niczego rozszyfrowywać. Dotyk i bliskość są jednak bardzo ważne również na najwcześniejszym etapie zauroczenia. Mówimy tu o przypadkowym zetknięciu się dłoni lub pozornie niewinnym ułożeniu ręki na naszych plecach. Ten drugi gest jest bowiem powszechnie odczytywany jako przejaw opiekuńczości, która jest przecież ważną częścią zauroczenia!

kobieta mezczyzna dotyk

Foto: ALLEF.VINICIUS/Unsplash

Powinnyśmy zatem zwracać uwagę na każdy kontakt fizyczny, do jakiego dochodzi między nami a mężczyzną, który nam się podoba. Być może kładzie on dłoń na dolnej części naszych pleców, kiedy przechodzimy do innego pomieszczenia, lub przytrzymuje żakiet, gdy go zakładamy. Mogą to być przejawy dobrego wychowania, jednak takie gesty często wskazują na jednoczesne zainteresowanie, którego tak bardzo pragniemy.

» Co nas kręci? Kliknij i przeczytaj, co podnieca kobiety!

Mężczyzna szukający okazji do chwilowego, pozornie niewinnego dotyku może być uważany za dżentelmena, który stara się być usłużny i pomocny. Możemy jednak założyć także, że jest nami zauroczony. To chyba układ idealny, bo która z nas nie chciałaby zawrócić w głowie dżentelmenowi?

Pamiętajmy jednak, że podczas gdy jedne zachowania mogą być odczytywane dość jednoznacznie, istnieje cała gama gestów typowych dla danej osoby. Niektórzy panowie pod wpływem stresu wcale nie milkną, tylko zaczynają szczebiotać jak najęci, albo zamiast zacząć dbać o siebie, żeby przypodobać się nowo poznanej kobiecie, tracą głowę i mogą przyjść na spotkanie w dwóch różnych skarpetkach. Dlatego najważniejsze jest zachowanie zdrowego dystansu i czerpanie przyjemności z bycia razem. Tak po prostu.

Zdarzyło wam się kiedyś źle odczytać sygnały wysyłane przez mężczyznę i znaleźć się w dziwacznej sytuacji?

To też może cię zainteresować:

2 komentarze

  1. Łukasz pisze:

    Mam 45 lat i za nic nie potrafię porozumieć się z kobietami w moim wieku, maja jakieś chore wymagania. Za to z kobietami 30+ dogaduję się świetnie i po 1 randce sa zakochane 😋. Chciałem być uczciwy i znaleźć kogoś w swoim wieku jednak że wygladam dużo mlodziej niż mam lat a emerytkom zbyt dużo siewydaje to szukam milości w młodszych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *