10 sposobów, żeby polubić jesień

jak polubic jesien

Foto: Pixabay

Stało się. Czy nam się to podoba czy nie, jesień wykurzyła lato, gdzie pieprz rośnie, i zadomowiła się u nas na dobre. Nie za wiele możemy z tym fantem zrobić i pod warunkiem, że nie planujemy właśnie wycieczki do ciepłych krajów, musimy jesień zaakceptować i przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza: z jej ulewami, skokami ciśnienia, coraz krótszymi dniami i postępującą burością za oknem.

Zrobiłyśmy w redakcji burzę mózgów i nadludzkim wysiłkiem zebrałyśmy dla was 10 powodów, dla których można spróbować polubić jesień. Albo przynajmniej jakoś ją znieść, przeczekać i wytrwać do kolejnej pory roku, po której znów nadejdzie wiosna!

1. Polska złota!
kolory jesieni w parku

Foto: Pixabay

Na początek banał – kolory. Zresztą, co z tego, że banał, skoro efektowny. To tak jak z blondynką z wielkimi… niebieskimi oczami: niby nie ma nic bardziej banalnego, a i tak mężczyźni tracą na jej widok głowę, a kobiety po cichu zazdroszczą. Utarło się, że najpiękniejszą porą roku jest wiosna, ale – przynajmniej w mieście – można by z tym trochę polemizować. Bo jak nie ma na chodnikach klombów i kwiatów, to ta wiosna jest mocno nieszczególna. Ot, niektóre drzewa zaczynają się zielenić i już. Za to jesień… Gdzie nie spojrzeć – feeria barw: złoto, brąz, czerwień, pomarańcz, żółć, fiolet… A każdy z tych kolorów ma przynajmniej kilka zachwycających odcieni. Trudno się nie zakochać!

Polecane artykuły z tej kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *