Co czytać w listopadzie 2018? (+ Linki do tanich księgarni!)

co czytac jesienia listopad

Foto: Alex Geerts/Unsplash

Coraz krótsze listopadowe dni i nieprzewidywalna (choć w tym roku i tak wyjątkowo łaskawa) pogoda sprawiają, że mniej nas ciągnie na zewnątrz i chętniej zostajemy w domu. Zamiast jednak gnuśnieć przed telewizorem, zaszyjmy się w jakimś kącie, a jeszcze lepiej w wannie, z dobrą książką w dłoni.

Nie wiesz, co czytać? Spośród listopadowych nowości wydawniczych wybraliśmy dla was 5 wyjątkowych książek, które mają szansę stać się bestsellerami, a na pewno skradną niejedno dojrzałe czytelnicze serce. Staraliśmy się pamiętać o wszystkich, więc w naszym rankingu znalazły się historie o miłości, opowieść z dreszczykiem, a także coś na faktach, ale bez przynudzania. Co ciekawe, wszystkie napisane przez kobiety. Gotowe? Zaczynamy!

Najdroższy sąsiad

okladka najdrozszy sasiad

Kto napisał? Penelope Ward
Kto wydał? Wydawnictwo Editio
Kiedy w sprzedaży? 13 listopada 2018

Jak poradzić sobie z życiem, które rozsypało się na wszystkie strony niczym zbite lustro? Chelsea była przekonana, że kocha z wzajemnością i że jest najszczęśliwszą dziewczyną świata. Chyba przeoczyła chwilę, gdy jej ukochany zaczął się od niej oddalać. A kiedy zrozumiała, że Elec już jej nie kocha i nie chce z nią być, jej świat runął. Czekała ją przeprowadzka do nowego mieszkania i puste życie w samotności. Do tego każdy kolejny dzień był niemożliwy do wytrzymania bez byłego, który tak mocno ją zranił.

Wkrótce jednak dziewczyna zorientowała się, że potrzebuje pomocy i musi jakoś stanąć na nogi. Dzięki siostrze zdecydowała się na terapię. Długie telefoniczne sesje z dr Veronicą Little miały ułatwić jej pogodzenie się ze stratą i nauczyć ją życia na nowo. Któregoś dnia jedna z takich terapeutycznych rozmów została przypadkowo podsłuchana przez sąsiada Chelsea, Damiena. Ten nietypowy początek znajomości stał się zalążkiem przyjaźni. Przyjaźni, która zmieniła wszystko…

„Najdroższy sąsiad” to powieść o przyjaźni, zakochaniu się, fascynacji i o odpowiedzialności. Jest pełna wzruszeń i niezwykłych namiętności. Chelsea czuje, że jej nowy sąsiad to nadzwyczajna osoba. A i ona fascynuje Damiena coraz bardziej. Z jakiegoś powodu jednak chłopak nie chce się zaangażować w nowy związek tak szybko i tak bardzo jak ona.

Czy przyjaźń może uleczyć zranione serce?

Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich

okladka brakujaca polowa dziejow

Kto napisał? Anna Kowalczyk
Kto wydał? Wydawnictwo W.A.B.
Kiedy w sprzedaży? 14 listopada 2018

Znana dziennikarka i blogerka opowiada nam historię Polski, w której na pierwszy plan wysuwają się kobiety. Jak czytamy na facebookowym profilu wydawnictwa, „autorka wydobywa z mroków historii zapomniane „superbohaterki” i brawurowo obala do dziś funkcjonujące stereotypy. Jej książka to niezwykła podróż w głąb polskiej historii, nieznanej połowy dziejów, których milczące bohaterki niespodziewanie stają się bardzo bliskie.”

Poznajemy fascynujące losy i niezwykłe dokonania kobiet na ziemiach polskich – od czasów przedchrześcijańskich aż do dziś. Całość ilustrowana jest zachwycającymi pracami polskiej malarki Marty Frej.

Każda z nas powinna znaleźć chwilę, żeby przyjrzeć się życiu naszych poprzedniczek. Bez nich historia byłaby niemożliwa i to bardzo niesprawiedliwe, że tak często brakuje dla nich miejsca w zbiorowej pamięci.

» Chcesz wiedzieć więcej o kobietach, które miały wpływ na bieg historii? Kliknij i przenieś się w świat wielkich miłości, zdrad, poświęceń i skandali – poznaj kobiety, które zawróciły w głowach ojcom polskiej niepodległości!

Szukając przystani. Rodzinne roszady. Tom 1

okladka szukajac przystani

Kto napisał? Anna Karpińska
Kto wydał? Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Kiedy w sprzedaży? 15 listopada 2018

Ile można zrobić z miłości do wnuczki?

Wanda nareszcie będzie mogła zrealizować swoje marzenia. Emerytura to miał być jej czas. Jednak los ma w stosunku do niej inne plany. Zamiast podróży i smakowania życia, stawia przed nią szereg nieoczekiwanych obowiązków i trudności.
Zostaje sama z maleńką wnuczką. A do tego musi jeszcze przejąć po mężu prowadzenie restauracji i zaplanowane życie ułożyć sobie od nowa. Dopiero na emeryturze zostaje wystawiona na próbę…
Czy bohaterce uda się sprostać wyzwaniom? Czy pozostanie ostoją rodziny, nie zaprzepaszczając marzeń i nie zapominając o sobie samej?

„Szukając przystani” to pierwszy tom nowego cyklu „Rodzinne roszady”. Drugi tom, „Bezpieczny port”, jest już w przygotowaniu.

Przy okazji tej powieści nie można nie wspomnieć o jej autorce. Anna Karpińska ma męża, trójkę dzieci i troje wnucząt. Mieszka i pisze swoje poczytne książki obyczajowe w Toruniu, weekendy spędza na wsi, a raz w roku wyjeżdża gdzieś dalej, żeby nabrać energii do dalszego działania. Jej życie może być inspiracją dla wielu z nas! Pisarka kilka lat temu całkowicie odmieniła swoje życie: zrezygnowała z dotychczasowej pracy i w pełni poświęciła się tworzeniu. Na zmiany bowiem nigdy nie jest za późno!

» Marzy ci się kariera pisarska? Kliknij i przeczytaj o najciekawszych konkursach literackich, w których warto wziąć udział! To może być początek wielkiej zmiany w twoim życiu!

Niechciany gość

okladka niechciany gosc

Kto napisał? Shari Lapena
Kto wydał? Wydawnictwo Zysk i S-ka
Kiedy w sprzedaży? 20 listopada 2018

W Catskills panuje zima, a Mitchell’s Inn, hotel ukryty wśród górskich lasów, jest miejscem doskonałym na niczym niezmącony weekendowy wypoczynek albo na romantyczną schadzkę. Gdy wokół pogarsza się pogoda, a burza śnieżna powoduje awarię elektryczności oraz uniemożliwia wszelką komunikację ze światem zewnętrznym, gościom nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na możliwość skontaktowania się ze światem za murami budynku.

Tymczasem jednak niespodziewanie ginie jeden z gości Mitchell’s Inn. Śmierć wygląda na efekt wypadku, ale gdy życie traci kolejna osoba, ludzie uwięzieni w hotelu na środku niczego zaczynają wpadać w panikę.

W odciętym od świata luksusowym hotelu coś lub ktoś uśmierca jego mieszkańców, zabijając ich w kolejności, której reguł nikt nie jest w stanie odgadnąć. Przerażonym bohaterom pozostaje czekać na śmierć lub na cudowne wybawienie, które wydaje się jednak bardzo odległe.

Jak przekonują krytycy zza oceanu, takiej intrygi nie powstydziłaby się sama Agatha Christie!

» Lubisz kryminały? A znasz już twórczość Marka Krajewskiego? Kliknij i poznaj mroczne intrygi rozgrywające się w tajemniczej scenerii fascynującego Wrocławia!

Gdybym wiedziała

okladka gdybym wiedziala

Kto napisał? Rebecca Donovan
Kto wydał? Wydawnictwo Feeria Young
Kiedy w sprzedaży? 28 listopada 2018

W rodzinie Lany każda kobieta ma pewną, wydawałoby się, dobrą cechę – która jednak przynosi jej tylko nieszczęście. Wiara, zaufanie, życzliwość i odwaga niszczą ich życie, chociaż powinny je budować. Klątwą Lany jest absolutna szczerość. Dziewczyna przeczuwała, że ta cecha może ją kiedyś zniszczyć, ale nie miała pojęcia, jak dramatyczne będą tego okoliczności.

Gdy mimowolnie staje się świadkiem strasznych wydarzeń, decyduje się milczeć, sądząc, że prawda i tak jej nie uratuje. Niestety, biegu wydarzeń nie da się zatrzymać. Oskarżenia padają na nią, a to doprowadza ją tam, gdzie nigdy nie chciała wrócić… Musi stać się zamkniętym wulkanem milczenia, odrzucenia, tajemnic i braku miłości. Czy z tej sytuacji jest w ogóle jakiekolwiek wyjście? Czy Lana ma szansę uratować chociaż siebie? A może wszystko zniszczy eksplozja wulkanu?

Mocna, wyrazista opowieść Rebekki Donovan – mistrzyni wywracania świata czytelnika do góry nogami.

Która lektura najbardziej przypadła wam do gustu?

[opisy pochodzą od wydawców]

To też może cię zainteresować:

2 komentarze

  1. Lena pisze:

    Pani Anna Karpińska może być inspiracją dla marzących o pisaniu. Ja o tym marzę, ale przez tyle lat nie zdecydowałam się nikomu pokazać moich pisarskich prób. Może nie jest za późno?

    • Polka50plus.pl pisze:

      Na pewno nie jest. Czasem nasze planu po prostu dłużej dojrzewają, ale na pewno nie warto z nich rezygnować. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *