Po czym poznać, że mężczyzna zdradza?

po czym poznac ze mezczyzna zdradza

Foto: Pixabay

Bez względu na to, jak pewne jesteśmy uczuć ze strony naszego partnera, każda z nas od czasu do czasu odczuwa lęk przed zdradą. U części z nas problem ten pojawia się szczególnie po pięćdziesiątce, gdy (zupełnie niesłusznie!) czujemy się mniej atrakcyjne i pociągające. Kiedy strach o niewierność partnera może być uzasadniony?

Czy on mnie zdradza? Sprawdź, jakie sygnały mogą – ale nie muszą – świadczyć o tym, że partner nie jest ci wierny. Na koniec obalimy kilka mitów i pokażemy wam, że to, co może wydawać się niezbitym dowodem na zdradę, tak naprawdę nie zawsze nim jest! A właściwie – przeważnie nim nie jest!

» Chcesz przeprowadzić z mężem szczerą rozmowę? Dowiedz się, jak go skrytykować, aby uniknąć kłótni!

Jak poznasz, że twój mąż cię zdradza?

1. Nadmiernie dba o swoją prywatność

Jeśli wcześniej partner nie miał najmniejszego problemu z tym, by zostawić przy tobie telefon lub pozwolić skorzystać ze swojego maila, a teraz wyraźnie chroni swoją prywatną korespondencję, być może ma coś do ukrycia.

Takie nagłe przesunięcie granic prywatności często świadczy o tym, że coś złego dzieje się w związku – może być to nie tylko zdrada, ale również inne tajemnice, które mąż zaczął mieć przed tobą.

2. Wygląda i zachowuje się inaczej

Samo to, że twój partner nagle zaczął intensywniej dbać o siebie, nie jest powodem do niepokoju; być może to tobie chce zaimponować swoim wyglądem. Jeśli jednak zauważyłaś dużą zmianę w jego wyglądzie i zachowaniu i odnosisz wrażenie, że to nie ty masz być odbiorczynią jego wdzięków, coś może być na rzeczy.

Zdradzający mąż najczęściej zachowuje się na jeden z dwóch sposobów – odsuwa się od swojej żony i traci zainteresowanie seksem lub nieoczekiwanie zaczyna okazywać jej więcej czułości.

Ten drugi typ zachowań podyktowany jest poczuciem winy, które odczuwa część mężczyzn po zdradzie.

3. Spędza więcej czasu poza domem

Twój mąż nagle zaczyna spędzać więcej czasu w pracy lub z kolegami, podczas gdy wcześniej każde popołudnie miał zarezerwowane dla ciebie? Być może tak naprawdę spędza wolny czas z kimś innym niż tylko ze starymi znajomymi.

» Uwaga – nowe zainteresowania nie zawsze są sygnałem mówiącym o zdradzie! To również jeden z najpopularniejszych objawów kryzysu wieku średniego!

4. Ma tendencje do zdrady

czy maz mnie zdradza

Foto: Pixabay

Niektórzy mężczyźni mają większe “predyspozycje” do niewierności. Jeśli wasz związek rozpoczął się jako romans, lepiej miej oczy szeroko otwarte, bo historia lubi zatoczyć koło. Powodem do niepokoju może być również zdrada w rodzinie twojego męża. Zdarza się, że mężczyźni powielają – nawet nieświadomie – przyswojone w młodości wzorce.

Pamiętaj jednak, aby w tym przypadku nie zwariować. Każdy mężczyzna jest inny i wielu panów może być wzorami wierności, podczas gdy ich ojcowie mieli z nią nie lada problem.

5. Złości się bez powodu

Pytasz o coś męża, a on nagle wybucha gniewem i zarzuca ci wścibstwo? A może brakuje mu opanowania również w innych sytuacjach? Często zdarza się, że zdradzający partner, który ma coś do ukrycia, na zwykłą rozmowę reaguje nieuzasadnioną złością. Ciągłe kłótnie mogą również osłabiać wasz związek, co nigdy nie jest dobrym znakiem.

» Znasz to uczucie, gdy partner jest obok ciebie, a ty czujesz, że nie masz nikogo bliskiego? Poznaj przyczyny samotności w związku i dowiedz się, jak sobie z nią radzić!

Kiedy podejrzewasz męża o zdradę

dowody na zdrade

Foto: Pixabay

Zanim spakujesz partnerowi walizki i zasypiesz go lawiną zarzutów, najpierw ogranicz się do spokojnej rozmowy. Nie oskarżaj męża bezpośrednio o zdradę, a zamiast tego daj mu znać, co cię zaniepokoiło i dlaczego masz wątpliwości co do jego wierności.

Jeśli nie masz niezbitych dowodów na zdradę, nie stawiaj partnera w pozycji oskarżonego. Kto wie – być może twoje podejrzenia w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z prawdą albo wynikają z twojego braku pewności siebie.

Ważne, byście w trakcie tej rozmowy wyjaśnili sobie wszystkie wątpliwości. Jeżeli odnosisz wrażenie, że twój partner plącze się w wyjaśnieniach lub zwyczajnie kłamie, spokojnie daj mu znać, że czekasz na prawdziwą odpowiedź. Staraj się jednak podejść do sprawy ze sporą dozą zaufania – nie możesz zakładać, że wszystko, co usłyszysz od partnera, będzie oszustwem!

» Zazdrość w związku – cichy wróg czy oznaka przywiązania? Sprawdź, czy zazdrość w związku jest potrzebna!

Mity na temat zdrady

Myślisz, że istnieją pewne uniwersalne sygnały, które zawsze świadczą o niewierności? Niestety – a może na szczęście? – obraz zdrady, jaki przedstawiają nam popularne filmy i seriale, często mija się z prawdą. Raczej nie masz co liczyć na tak oczywiste sygnały, jak pozostawiona pod łóżkiem bielizna czy obce perfumy na koszuli męża.

Największym mitem jest to, że to panowie częściej są skłonni do zdrady. W rzeczywistości większą skłonność do niewierności mają kobiety!

Podobnie wiele kobiet uważa, że skłonni do zdrady są wyłącznie mężczyźni, którym nie powodzi się w małżeństwie. Tymczasem okazuje się, że wielu niewiernych mężów jest bardzo zadowolonych ze swojego związku. Romans jest w ich sytuacji “dziełem przypadku” lub zwyczajnie próbą szukania nowych doświadczeń.

Zdrada przychodzi nam na myśl również wtedy, kiedy partner nagle traci zainteresowanie seksem lub gwałtownie się ono zmniejsza. Spadek libido po pięćdziesiątce jest jednak zjawiskiem dość powszechnym, które u mężczyzn występuje na skutek zmniejszenia poziomu testosteronu. Mniejsze zainteresowanie seksem może być również efektem przyjmowania niektórych leków lub wysokiego stresu.

Mówi się, że zdradę podejrzewają jedynie niepewne siebie kobiety. A wy – co na ten temat myślicie?

To też może cię zainteresować:

1 Odpowiedź

  1. EDYTA pisze:

    MUJ MĄZ SIĘ TAK SAMO ZAHOWUJE JAK MUJ TEŚCIO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *