15 największych polskich hitów lat 80-tych

hity lat 80-tych

Foto: Pixabay

W latach 80-tych muzyka zagrzewała nas do walki z systemem, dodawała sił, a także, tak zupełnie zwyczajnie, sprawiała, że życie stawało się bardziej kolorowe. Dyskoteki, prywatki, pierwsze poważne związki, złamane serca, narodziny naszych dzieci… Oto lista 15 przebojów, bez których w latach osiemdziesiątych trudno byłoby o dobrą zabawę. Przygotuj się na podróż do przeszłości, a przy okazji odkryj intrygujące fakty na temat najpopularniejszych hitów tego okresu!

15. Kombi “Black and White”

 

 

Niezapomniany przebój z wydanej w listopadzie 1985 roku płyty “Kombi 4”. Chociaż zespół ma na swoim koncie sporo hitów, to ogromnym atutem “Black and White” jest teledysk. Jego reżyserem jest Juliusz Machulski, a główne role państwa młodych zagrali Jacek Chmielnik i Karolina Wajda.

14. Formacja Nieżywych Schabuff “Klub wesołego szampana”

 

 

Jeśli tytuł niewiele wam mówi, nazwijmy ten hit po prostu “Chciałabym, chciała” – i teraz już wszystko powinno być jasne. Utwór powstał w 1988 roku i znalazł się na płycie “Wiązanka melodii młodzieżowych”. W razie wątpliwości, o czym jest tekst piosenki, lider FNS, Olek Klepacz, w jednym z wywiadów oświadczył, że jest to historia proletariusza, który zakochał się w hodowanej w domu… śwince i teraz nie wie, czy może ją zjeść. Pozostając w klimatach kulinarnych, na deser mamy Małgorzatę Pieńkowską, która dźwięcznym głosem przekonuje, że “chciałaby”, “ale “drżałaby”.

Chcesz wiedzieć, kto znalazł się na miejscach 13. i 12.? Czytaj dalej!

Polecane artykuły z tej kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *