Jak ojciec z córką

grzegorz i patrycja markowscy nowa plyta drogaFoto: Kontrola, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (zdjęcie przycięte)

Premiera “Drogi”, bo taki tytuł nosi ta długo wyczekiwana płyta, przewidziana jest na 25 stycznia tego roku. Grzegorz i Patrycja Markowscy mają już na swoim koncie wspólne wykonania takich utworów, jak “Trzeba żyć” czy “Kołysanka”, w której wprawne ucho dopatrzy się linii melodycznej przeboju “Tonight” Tiny Turner.

Aż dziw bierze, że legendarny lider Perfectu tak długo zwlekał z nagraniem pełnego krążka ze swoją utalentowaną córką! Przecież takie połączenie to prawdziwa mieszanka wybuchowa – istna eksplozja emocji!

» Lubisz muzykę lat 80-tych? Stworzyliśmy listę z największymi przebojami tej dekady! Zobacz, na którym miejscu znalazł  się legendarny Perfect!

Nic by z tego nie było, gdyby nie alkohol

Zarówno ojciec, jak i córka zgodnie twierdzą w wywiadach, że z zamiarem pracy przy wspólnym projekcie nosili się już od dłuższego czasu, ale jakoś nigdy nie udało im się sfinalizować tego postanowienia. Chyba nie byli jeszcze na to gotowi, mimo że nie raz zdarzyło im się już wspólnie zagrać i zaśpiewać na scenie.

Patrycja przyznała, że każdy taki występ w duecie z ojcem był niepowtarzalnym, niemal magicznym doświadczeniem.

Przełomem miał być wyjazd ojca z córką do Hiszpanii. Okoliczności okazały się bardzo sprzyjające wspólnemu graniu. Piękna, słoneczna pogoda, miejscówka na dachu, wyjątkowy widok, butelka czerwonego wina i… zaczęło się. Patrycja grała na ukulele, a Grzegorz na gitarze. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wtedy poczuli, że są gotowi do stworzenia czegoś razem!

» Na pewno znasz przebój Urszuli Sipińskiej “Mam cudownych rodziców”. Co o nim sądzisz: hit czy kicz? Przeczytaj o niezwykłych okolicznościach powstania tego przeboju grywanego na polskich weselach!

Z przyjaźni powstają najpiękniejsze rzeczy

Patrycja Markowska przyznała, że współpraca z ojcem przebiegała bez zarzutów. Nawet więcej – praca szła jak burza, dźwięki przychodziły same, nie było żadnego stresu, żadnego ciśnienia, żadnych wygórowanych wymagań czy oczekiwań.

Powstaniu płyty towarzyszyły najszczersze i najpiękniejsze emocje: miłość i przyjaźń. Nic więc dziwnego, że efekt końcowy również jest bardzo autentyczny i bliski sercu osób, które nad nim pracowały.

Markowscy zaprosili do współpracy przy krążku swoich przyjaciół, ludzi, z którymi lubią przebywać, których szanują i których dokonania cenią bardzo wysoko. Znaleźli się wśród nich rockman Maciej Wasio czy gitarzysta Piotr “Rubens” Rubik odpowiedzialni za singiel “Na szczycie” promujący całą płytę. W utworze gościnnie wystąpił także chór Sound’n’Grace. Już po tej piosence widać, że będzie rockowo, bluesowo i z pazurem – w końcu czego innego można się spodziewać po niepokornym Grzegorzu Markowskim i jego charakternej córce?

» Emocje napędzają muzykę! Znasz już kultowy przebój Pawła Domagały “Weź nie pytaj”, za którym szaleją zakochani w całej Polsce?

Usłyszeć to na żywo

Osoby, dla których wspólna płyta Markowski & Markowska to nadal za mało, rodzinny duet przygotował jeszcze jedną wyjątkową niespodziankę. 13 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert będący gratką dla fanów obojga artystów. Oprócz premierowych wspólnych piosenek zagrają oni wszystko, co mają najlepszego w dorobku – Patrycja z własnym zespołem, a Grzegorz z kolegami z legendarnego Perfectu!

Bilety w cenie od 89 zł do nabycia na stronie eventim.

okladka droga grzegorz markowski patrycja markowska“Droga”
Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski
Agora S.A., 2018
Ocena:
ocena 5 na 5

Lubicie Grzegorza Markowskiego i jego kultowy Perfect?

Posłuchaj “Kołysanki”…

… oraz singla “Na szczycie”!

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Lila pisze:

    Uwielbiam Perfect! A szczególnie “Nie płacz Ewka” i “Kołysanka dla nieznajomej”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *