Ballady Bryana Adamsa, które kochają wszystkie kobiety!

przeboje bryana adamsaFoto: Marco Maas, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0 Ogólny (zdjęcie przycięte)

Czy wiesz, że Bryan Adams kończy w tym roku 60 lat? Takich mężczyzn nam trzeba! Nadal przystojny, nadal w świetnej formie i nadal śpiewająco opowiada o miłości jak mało kto!

21 czerwca kanadyjski piosenkarz i gitarzysta wystąpi w Gdańsku, a dzień później – we Wrocławiu. Koncerty organizowane są w ramach trasy „Shine a Light” promującej wydaną w marcu nową płytę artysty „That’s How Strong Our Love Is”, czyli „Oto, jak silna jest nasza miłość”. W związku z tym, że znowu będzie o miłości, postanowiliśmy przypomnieć największe romantyczne hity Bryana Adamsa. Powspominaj z nami!

» A jeśli nadal będziesz żądna wspomnień, poczytaj o przeboju o miłości sąsiada do sąsiadki, który swego czasu nucili wszyscy!

Bryan Adams – krwawe początki kariery i bezkrwawy tryb życia

Bryan Adams, syn dyplomaty i bibliotekarki, rozpoczął karierę muzyczną jako szesnastolatek, dołączając w 1975 roku do zespołu o nazwie Sweeney Todd. Tym, którym nazwa ta nic nie mówi, wyjaśniamy, że Sweeney Todd to imię i nazwisko fikcyjnej postaci – postrachu XVIII-wiecznej Anglii.

Legenda głosi, że Sweeney był golibrodą-mordercą uśmiercającym swoich klientów, z których jego partnerka, Nellie Lovett, piekła później ciastka sprzedawane Londyńczykom.

Brr, to z pewnością nie brzmi zbyt romantycznie! Strach pomysleć, jak wyglądałby dzisiaj repertuar Bryana Adamsa, gdyby pozostał w zespole, a nie zrezygnował z niego po dwóch latach wspólnego grania!

Od momentu rozpoczęcia kariery solowej wokalista wydał 14 albumów studyjnych i sprzedał ponad 65 milionów płyt. Znalazło się na nich mnóstwo hitów granych w rozgłośniach radiowych do tej pory. Nawet piosenki stworzone na samym początku, choćby „I’m Ready” z 1978 roku, są do dzisiaj nucone przez tysiące ludzi na świecie.

koncert bryana adamsaFoto: Derek Hatfield, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0 Ogólny (zdjęcie przycięte)

» Wiele przebojów Bryana Adamsa powstało w latach 80-tych. Jeśli lubisz muzykę z tego okresu, koniecznie zajrzyj na naszą listę polskich hitów lat 80-tych!

Prywatnie artysta stroni od skandali i starannie strzeże swojego życia rodzinnego. Wiadomo, że ma dwie córki – 8-letnią Mirabellę Bunny oraz 6-letnią Lulę Rosyleę – których matką jest długoletnia partnerka i asystentka gwiazdora, Alicia Grimaldi.

Jego bliscy zdradzają też, że świetnie gotuje, uwielbia żeglować, pasjonuje się fotografią (robił zdjęcia m.in. Królowej Elżbiecie II z okazji jej Złotego Jubileuszu!) i jest złotą rączką nawet z zacięciem architektonicznym. Poza tym unika konfliktów, rzadko wpada w gniew, a przed koncertem, żeby się zrelaksować, wypija… filiżankę herbaty!

60-letni dziś Bryan Adams w życiu najbardziej ceni sobie prostotę. Stara się nie brać na siebie zbyt wielu obowiązków i nie obciążać głowy nadmiarem spraw do załatwienia. Jak sam mówi: „Im jestem starszy, tym mniej potrzebuję i mniej chcę od życia.”

Bryn Adams jest także wielkim miłośnikiem zwierząt – jest weganinem, wspiera fundacje działające na rzecz praw zwierząt, a nawet wystosował do zarządu sieci restauracji KFC list z prośbą o wykorzystanie bardziej nowoczesnych i humanitarnych metod zabijania kurcząt.

Największe hity Bryana Adamsa

W czasie trwającej już ponad 40 lat kariery artysty powstało wiele nieśmiertelnych przebojów. Wiele z nich wykorzystano w filmach, niektóre doczekały się nominacji do Oscara, część powstała we współpracy z innymi słynnymi nazwiskami świata muzycznego.

Adams nagrywał m.in. ze Stingiem, Rodem Stewartem, Barbrą Streisand czy znaną z zespołu Spice Girls Melanie C.

Przypominamy 5 rockowych ballad Bryana Adamsa, które z pewnością poruszyły serca niejednej z was! Choć można by ich wymienić znacznie więcej…

» A jeśli chcesz jeszcze trochę powspominać, przypomnij sobie największe hity początku XXI wieku, kiedy wiele z nas miało nieco ponad 30 lat!

1. „Heaven”
2. „All for Love”
3. „Have You Ever Really Loved a Woman”
4. „Let’s Make a Night to Remember”
5. „(Everything I Do) I Do It for You”

» Lubisz mężczyzn śpiewających o miłości? Na naszym polskim podwórku też ich nie brakuje! Poznaj Mirka Bielińskiego i jego romantyczną płytę „Na lepsze dni”!

Koncert Bryana Adamsa w Polsce

21 czerwca 2019 roku Bryan Adams wystąpi w gdańskiej Ergo Arenie, a 22 czerwca – na Pergoli obok wrocławskiej Hali Stulecia. Na promowanej podczas trasy koncertowej „Shine a Light” płycie „That’s How Strong Our Love Is” znalazło się 12 piosenek, a wśród nich nawet jedna śpiewana z Jennifer Lopez.

Artysta wyznał, że taki duet był jego marzeniem od zawsze. Patrząc na 50-letnią Jennifer, wcale mu się nie dziwimy!

Szykuje się tryskające pozytywną energią rockowe widowisko! Bryan Adams słynie nie tylko z doskonałych, wpadających w ucho kawałków, ale także z wielkiej charyzmy podczas koncertów i umiejętności nawiązywania świetnego kontaktu z publicznością.

Bilety w cenie od 199 zł są jeszcze dostępne na stronie eventim.

Które z przebojów Bryana Adamsa lubicie najbardziej?

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *