Weź się starzej!

pawel domagala wez nie pytaj starosc

Foto: Marisa Howenstine/Unsplash

„Weź nie pytaj,
Weź się przytul,
Weź tu ze mną,
Weź tu bądź.
Weź nie młodniej,
Weź się starzej,
Razem ze mną
Idź krok w krok.”

Te proste słowa to refren superprzeboju Pawła Domagały o równie prostym tytule: „Weź nie pytaj”. Od kilku miesięcy nuci je pod nosem cała Polska, a my dzisiaj odpowiadamy na pytanie: na czym polega fenomen tej zwyczajnej piosenki o miłości?

» Lubisz polską muzykę? Kliknij i poznaj naszą subiektywną listę 15 największych polskich przebojów lat 80-tych!

Hitu z tego nie będzie!

Paweł Domagała to aktor, którego część z nas może kojarzyć z seriali „Barwy szczęścia”, „O mnie się nie martw” czy „Druga szansa”. Do niedawna był raczej ignorowany przez media i paparazzi – ot, 34-letni przystojniak, który nieźle gra, ale nie dostarcza sensacyjnego materiału na plotkarskie artykuły. Kiedy jednak w czerwcu tego roku Domagała wypuścił swój singiel „Weź nie pytaj”, Polacy oszaleli na jego punkcie.

» Na pewno znasz przebój Urszuli Sipińskiej „Mam cudownych rodziców”. Co o nim sądzisz: hit czy kicz? Przeczytaj o niezwykłych okolicznościach powstania tego przeboju grywanego na polskich weselach!

Mężczyźni linkują przebój swoim kobietom, dziewczyny słuchają go w wolnych chwilach, odzyskując wiarę w miłość (i w facetów), młodzi wybierają tę piosenkę jako podkład muzyczny do pierwszego tańca na weselu… Szaleństwo trwa i wszystko wskazuje na to, że singiel Domagały ma wielkie szanse zostać największym hitem 2018 roku!

Co ciekawe, żadna z rozgłośni radiowych nie poznała się na potencjale „Weź nie pytaj”. Domagała wraz z kompozytorem i producentem Łukaszem Borowieckim wysyłał singiel do różnych stacji, jednak najczęściej odpowiadano im, że na pewno nie będzie to hit, a utwór nie znajdzie w Polsce szerszego grona odbiorców.

Paweł Domagała wyznał w jednym z wywiadów, że samodzielne tworzenie i wydawanie swoich piosenek daje mu ogromne poczucie wolności. Za wszystko w pełni odpowiada i z czystym sumieniem może się pod wszystkim podpisać.

Na szczęście artyści się nie zniechęcili. Wierzyli w swój kawałek i postanowili opublikować go na YouTubie. Internauci okazali się bardziej otwartymi i łaskawymi recenzentami – do dzisiaj teledysk został odtworzony w serwisie ponad 65 milionów razy!

» Wiesz, że BAJM zrobił swoim fanom prezent? Kliknij i zobacz, co legendarny zespół Beaty Kozidrak przygotował dla nas z okazji 40-lecia istnienia!

Kto by tak nie chciał?

Która z nas nie chciałaby usłyszeć od swojego partnera, że ma się przy nim starzeć, a nie za wszelką cenę, bez sensu młodnieć? Której kobiecie nie robi się ciepło na sercu na dźwięk wyznania, że mężczyzna się nią nie nudzi, codziennie kocha od nowa, chce się z nią kłócić o bzdury, a mając ją, ma już wszystko i nic więcej nie musi?

wez nie pytaj piosenka

Foto: Pixabay

O tym wszystkim śpiewa Domagała i to właśnie te deklaracje stanowią największą siłę jego przeboju. Banał? Oczywistość? Ckliwość? Patetyczność? Być może trochę tak, ale prawda jest taka, że gdy w dzisiejszych czasach ludzie poznają się za pomocą ankiet na szybkich randkach, refleksję nad związkiem ograniczają do kliknięcia „To skomplikowane” na Facebooku, wyznają sobie miłość emotikonami albo rozstają się przez SMS-y, takie najprostsze przesłania są absolutnie na wagę złota.

Domagała zgrabnie podsumowuje istotę prawdziwego uczucia. Chodzi przecież o umiejętność wspólnego bycia razem, zapewnianie sobie nawzajem bezpieczeństwa, dostarczanie emocji i szukanie fajerwerków – nie gdzieś tam, daleko, ale w oczach ukochanej osoby, z którą czasem zwyczajnie siedzi się na kanapie.

» Nie wiesz, czy nowo poznany mężczyzna jest tobą zainteresowany? Kliknij i dowiedz się, po czym poznać, że mu na tobie zależy i czy macie szansę na miłość!

Kim jest ta kobieta?

No właśnie, wszyscy zachodzą w głowę, kto był muzą Pawła Domagały. Czy kobieta, dla której napisał słowa, które poruszyły serca milionów Polaków, naprawdę istnieje? Jak najbardziej! To jego żona, aktorka Zuzanna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego! Są małżeństwem od 2013 roku i mają dwie córki, o których zresztą również jest wzmianka w megahicie „Weź nie pytaj”.

Aktor wyznał, że myśl o napisaniu tego tekstu narodziła się w jego głowie, gdy żona oznajmiła mu, że jest w ciąży. Uświadomił sobie wtedy, że jest absolutnie szczęśliwy: wszystko ma i już nic nie musi. A potem o tym zaśpiewał.

Singiel „Weź nie pytaj” zapowiadał drugi album studyjny Domagały. Krążek zatytułowany „1984” (jest to rok urodzin aktora) miał swoją premierę 16 listopada 2018 roku i wygląda na to, że szykuje nam się bestseller!

okladka 1984 pawel domagala„1984”
Paweł Domagała

Mystic Production, 2018
Ocena:
ocena 5 na 5

Poruszyła cię piosenka Pawła Domagały? A może uznałaś ją za zbyt ckliwą i „oazową”? 

Zobacz teledysk:

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *