QUIZ: Jak dobrze znasz gwiazdy, w których kochałyśmy się jako nastolatki?

Chyba żadna z nas nie zapomni, w jakiej gwieździe kochała się, gdy miała naście lat. Nasi idole byli dla nas bogami, całkowicie niedostępnymi. Miałyśmy na ścianach ich plakaty, wydarte z „Popcornu”, „Sztandaru Młodych” lub „Bravo”.

Sprawdź, czy ich pamiętasz i co o nich wiesz?!

Ja okrutnie kochałam się w Robin Hoodzie. Michael Praed tak zawrócił mi w głowie, że kiedy serial puszczany był w telewizji, nikt w domu nie śmiał się odezwać, a ja z wypiekami oglądałam każdy odcinek. Kiedy zmieniono aktora i wydawało mi się wtedy, że mój bohater i najdroższy ukochany nie żyje, wpadłam w czarną rozpacz. Teraz się z tego śmieje, ale wtedy to była prawdziwa tragedia. Kolejnej serii z nowym aktorem nie oglądałam, bo byłam obrażona i zawiedziona. Znalazłam potem kolejnego “ukochanego”…

Spodobał mi się Brad Pitt i prawdę mówiąc, lubię go do dziś. Wygląda wspaniale, z wiekiem nawet wspanialej. Ale oczywiście moje serduszko już nie bije do gwiazd, jak niegdyś. Sentyment jednak pozostał i często wracam do tych starych filmów i seriali.

Jesteśmy ciekawe, do kogo biło wasze serce, kiedy byłyście nastolatkami? W kim kochałyście się na zabój i kogo historię śledziłyście w pismach. Czyje plakaty wisiały nad waszymi biurkami i czyje naklejki miałyście z “Złotych myślach”.

Dajcie  nam znać, bo cudownie jest sobie tak powspominać czasy, kiedy jedynym problemem było to, czy w “Bravo“ będzie plakat ukochanego i jakie teksty piosenek tam wydrukowali.

Aby przypomnieć wam czasy naszych młodzieńczych crushów (czyli zauroczeń), mamy dla was cudowny quiz, który przeniesie was w czasy nastoletnie. Zaczynamy!

Jak dobrze ich znasz? Nasz quiz o gwiazdach:

Pytanie 1

Ile lat miał John Travolta, kiedy zagrał główną rolę męską w musicalu “Grease”, opowiadającym o miłości Danny’ego i Sandy?

A. 29 lat

B. 23 lata

C. 32 lata

Pytanie 2

W jakim horrorze zagrał Johnny Depp? Film opowiada o grupie nastolatków, których męczą senne koszmary, a w nich prześladuje ich mężczyzna ze spaloną twarzą, Freddy Krueger?

A. „Koszmar z ulicy Wiązów”

B. „Gremliny”

C. „Piątek trzynastego”

Pytanie 3

Patrick Swayze z wykształcenia jest tancerzem, jednak jego kariera w tym zawodzie została przerwana. Co było powodem? 

A. Służba wojskowa

B. Kontuzja kolana

C. Kariera filmowa

Pytanie 4

Hugh Grant to angielski aktor, który podbił amerykańskie kino dzięki roli w pewnej komedii romantycznej. Jaki miała tytuł?

A. “Cztery pogrzeby i wesele”

B. “Dwa wesela i pogrzeb”

C. “Cztery wesela i pogrzeb”

Pytanie 5

John Stamos wcielał się w rolę wesołego szwagra i lekkoducha, pomagającego wychować wdowcowi trzy córki w popularnym serialu “Pełna chata”. Jak nazywał się jego bohater?

A. Hermes „Jesse” Katsopolis

B. John Philip Stamotopoulos

C. Constantin Stefanopolis

Pytanie 6

Taniec może być wyrazem buntu i sposobem na wyrażenie siebie. To właśnie poprzez zakaz tańca młody i zbuntowany Ren w filmie “Footloose” popada w konflikt z … No właśnie, z kim spierał się o pozwolenie na zabawę?

A. Trenerem

B. Nauczycielem

C. Pastorem

Pytanie 7

Tom Cruise był naszym bożyszczem od początku swojej kariery. Dobrze dobiera role i prawie każdy jego film to przebój. Jeśli znasz dobrze jego filmografię, to wiesz, w jakim filmie nie zagrał:

A. “Rain Man”

B. “Pretty Woman”

C. “Top Gun”

Pytanie 8

Keanu Reeves to jeden z najbardziej tajemniczych i przez to pociągających aktorów. Od dziecięcych lat fascynował się aktorstwem. Czy wiesz, że zagrał także w teledysku popularnej piosenkarki? Była to:

A. Paula Abdul i jej hit „Rush Rush”

B. Janet Jackson i piosenka “Come Back To Me”

C. Annie Lennox i piękny utwór “Why”

Pytanie 9

“Orbitowanie bez cukru” to kultowy film naszych nastoletnich lat. Jaka znana aktorka partnerowała Ethanowi Hawk?

A. Paula Abdul i jej hit „Rush Rush”

B. Janet Jackson i piosenka “Come Back To Me”

C. Annie Lennox i piękny utwór “Why”

Pytanie 10

Brad Pitt to gwiazda światowego formatu i nie trzeba go nikomu przedstawiać. Ale wiecie która rola była dla niego przełomem w karierze i otworzyła mu drzwi do Hollywood?

A. “Thelma i Luise”

B. “Za młody by umrzeć”

C. “Wywiad z wampirem”

I co? Jak ci poszło?

Pięknego lata z naszymi nastoletnimi idolami! 🙂

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *