10 szokujących faktów z życia Madonny!

skandale madonnyFoto: chrisweger, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 Ogólny

Co do tego, że Madonna jest jedną z największych skandalistek światowego show biznesu, nie trzeba nikogo przekonywać. Choć gwiazda skończyła już 60 lat, jej kariera wcale nie zwalnia – i oby było tak jak najdłużej.

Poznajcie najgłośniejsze skandale z udziałem Królowej Popu. Lepiej się przygotujcie – będzie naprawdę kontrowersyjnie!

1. Wykonywała wyuzdane ruchy na oczach milionów widzów

Na pierwszej w historii gali MTV Video Music Awards młodziutka wówczas Madonna promowała swoją piosenkę, która już wkrótce miała stać się ogromnym hitem – “Like a Virgin”. Artystka wyszła na scenę ubrana w suknię ślubną, w trakcie wykonywania piosenki tarzając się na scenie w wyuzdanym tańcu i… symulując masturbację.

To, co dziś raczej nikogo by nie zdziwiło, w 1984 roku wywołało niemały skandal, jednocześnie zapewniając Madonnie ogromną sławę.

» Fajnie czasem powspominać… Na przykład początek XXI wieku! Wiele z nas miało wtedy nieco ponad 30 lat – pamiętacie, jakiej muzyki wtedy słuchałyście? Przypomnijmy sobie wspólnie największe hity pierwszej dekady nowego stulecia!

2. Naraziła się papieżowi

W 1989 roku Madonna wydała kolejny wielki hit – “Like a Prayer”. Tutaj kontrowersję wzbudziła już nie promocja klipu, a sam teledysk. Pojawił się w nim czarnoskóry Jezus całowany przez piosenkarkę oraz taniec pośród płonących krzyży. Za ten wybryk Madonnie oberwało się nie tylko od fanów, ale również od samego papieża Jana Pawła II, który groził artystce ekskomuniką.

3. Za jeden z występów prawie ją aresztowano

Madonna wstrząsnęła światem po raz kolejny w 1990 roku, ruszając w trasę koncertową “Blond Ambition”. Jej sceniczne występy przypominały bardziej musical niż tradycyjny koncert, a ich punktem kulminacyjnym była kolejna już w karierze artystki scena masturbacji. Podczas koncertu w Toronto piosenkarce towarzyszyli nawet policjanci chcący pod groźbą aresztowania wymusić na niej usunięcie kontrowersyjnej sceny ze swojego show!

4. MTV odmówiło prezentacji zbyt śmiałego teledysku

Lata 1990 i 1991 upłynęły artystce pod znakiem skandali na tle seksualnym. Po wyuzdanych scenach podczas trasy koncertowej przyszedł czas na klip “Justify My Love” zawierający liczne sceny seksu. Prezentacji teledysku odmówiło nawet MTV, zmuszając wokalistkę do wydania go na VHS. Jakby tego było mało, wkrótce potem ukazał się film dokumentalny “W łóżku z Madonną”, w którym artystka wystąpiła topless.

5. Pokazała „Sex” z Naomi Campbell

W latach 90. kariera Madonny rozkwitała – również pod względem medialnych sensacji. W 1992 roku artystka wydała książkę (a właściwie album) o wymownym tytule “Sex”. Na fotografiach mogliśmy zobaczyć piosenkarkę w pełnym negliżu, pozującą samotnie lub m.in. ze światowej sławy modelką, Naomi Campbell. Choć dziś album nie jest tak szokujący, jak 30 lat temu, śmiało możemy stwierdzić, że to jeden z największych skandali z udziałem Madonny.

» Show biznes uwielbia szokować. Dowiedz się, co słychać u byłej żony Antonia Banderasa, aktorki Melanie Griffith, o której wybrykach było swego czasu głośno w całym Hollywood!

6. W drastyczny sposób sprzeciwiła się działaniom w Iraku

W pierwszej połowie 2003 roku ukazał się nowy album artystki – “American Life”. W teledysku do piosenki o tym samym tytule zawarto brutalne nagrania związane ze skutkami wojny oraz pokaz mody w mundurach wojskowych. W ten sposób Madonna chciała wyrazić swój sprzeciw wobec działań wojsk amerykańskich w Iraku. Tym razem zainterweniowała nawet wytwórnia muzyczna, zastępując kontrowersyjny klip nowym nagraniem.

7. Zainicjowała pocałunek dekady

madonna skandalistkaFoto: David Shankbone, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0

W 2003 roku Madonna świętowała również dwudziestolecie wydania swojego pierwszego albumu, występując na gali MTV Video Music Awards w towarzystwie Britney Spears i Christiny Aguilery. Cały występ zaczął się niewinnie – artystki odśpiewały fragment “Like a Virgin” w towarzystwie wielkiego tortu, nawiązując do pierwszej gali. W pewnym momencie jednak Królowa Popu wymieniła z każdą z piosenkarek namiętny pocałunek, wywołując niemałe poruszenie pośród publiczności. Uchwycono również reakcję byłego chłopaka Britney, Justina Timblerlake’a, który był, delikatnie mówiąc, zaskoczony zbliżeniem artystek.

» Lubisz zaskakujące newsy ze świata show biznesu? Poznaj 5 nieznanych faktów o kultowym filmie „Dirty Dancing”!

8. Ukrzyżowała się, nagłaśniając problem AIDS

Tym razem na kolejny skandal nie musieliśmy długo czekać. Podczas trasy koncertowej “The Confessions Tour” w 2006 roku Madonna wystąpiła, wisząc na krzyżu z koroną cierniową na głowie i biblijnymi cytatami w tle. Występu nie uratował nawet fakt, że cała akcja została zorganizowana w celu nagłośnienia epidemii AIDS w Afryce. O piosenkarce znów zrobiło się głośno w kręgach katolickich – prawie jak w 1989 roku.

9. W Polsce też namieszała…

W swojej karierze Królowa Popu zaliczyła również skandal bezpośrednio związany z naszym krajem. W 2009 roku artystka wystąpiła w Polsce 15 sierpnia, czyli w dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Data koncertu wywołała dużą kontrowersję i rozważano jego odwołanie. Ostatecznie jednak występ się odbył, a zadowoleni fani odśpiewali dla Madonny “Sto lat” z okazji 51. urodzin, które miała obchodzić następnego dnia.

10. Dojrzała Madonna szokuje jeszcze bardziej!

Można by odnieść wrażenie, że z wiekiem Madonna choć odrobinę spokorniała. Po kilku latach bez większych skandali w 2015 roku wokalistka ruszyła z trasą koncertową “Rebel Heart Tour”. Podczas wykonywania piosenki “Holy Water” („Woda święcona”) Madonnie towarzyszyły półnagie zakonnice, tańczące w jej towarzystwie na rurze stylizowanej wyglądem na krzyż. W tle pojawiały się erotyczne sceny, a sama piosenka traktowała o seksie oralnym (i nie tylko…). To był chyba najbardziej kontrowersyjny występ z jej udziałem!

Którą piosenkę Królowej Popu lubicie najbardziej? My wspominamy tę, od której wszystko się zaczęło!

„Like a Virgin” – posłuchajmy tego jeszcze raz!

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *