15 ras psów dla dojrzałych (czyli wymagających) kobiet

kobieta-pies

Foto: Pixabay

Każda z nas musi się liczyć z tym, że w pewnym momencie jej życia najdzie ją ochota na… psa. Wyłączając oczywiście te panie, w których domach pies już jest, i to od zawsze, oraz te, które należą do obozu kociar. Cała reszta powinna mieć świadomość, że marzenie o ciepłym towarzyszu życia, który będzie nas darzył miłością bezwarunkową, może nas dopaść w każdej chwili.

W związku z tym, że kobiety dojrzałe z definicji powinny podejmować dojrzałe decyzje (ha, ha!), warto się do tej zachcianki dobrze przygotować i dokładnie przyjrzeć rasom mogącym sprostać naszym wcale niemałym wymaganiom.

» Kochasz zwierzęta? A byłaś już we wrocławskim zoo? Kliknij i przeczytaj, dlaczego warto się tam wybrać bez względu na pogodę i porę roku!

Mówi się, że pies powinien być podobny do właściciela. Idąc tym tropem, pies dla dojrzałej kobiety musi być trochę szalony, a trochę poukładany, odważny, ale w granicach rozsądku, lubiący ruch i nie stroniący od błogiego lenistwa, zadbany i czujący się dobrze we własnej skórze. Oto 15 ras psów dosłownie stworzonych dla kobiet 50 plus!

1. Mops

mops

Foto: Pixabay

Mały brzydal, który ostatnio zrobił się szalenie modny. Małolaty chętnie obkupują się w koszulki z jego wizerunkiem, a damy na salonach upychają go w torebkach. Można odnieść wrażenie, że jeszcze chwila, a popularnością przebije celebrytę yorka. Warto przekonać się do jego dyskusyjnej urody, bo pod zwałami nagromadzonej na pyszczku skóry kryje się fantastyczny towarzysz. Jest niezwykle kontaktowy, źle znosi samotność i szybko się uczy, co wolno, a czego nie. Choć z drugiej strony to, czy będzie posłuszny, zależy od nas. Bo jeśli zakochamy się w jego brzydocie, z pewnością będziemy mu pozwalać na wiele.

2. Spaniel Cavalier King Charles

spaniel cavalier king charles

Foto: Pixabay

Te z nas, które oglądały serial „Seks w wielkim mieście”, wiedzą, że bezgranicznie pokochała go pedantyczna Charlotte, która zaopiekowała się nawet jego bękarcim potomstwem. Niezwykle popularna, angielska rasa uznawana za rasę – uwaga – ozdobną. Pieski są chętne do zabawy, ale kiedy trzeba, potrafią się zachować i wykazują się dużym wdziękiem i urokiem osobistym. W żadnym wypadku nie są agresywne, ani lękliwe, w przeciwieństwie do wielu innych ras o niezbyt wybujałych gabarytach. Być może właśnie z tego względu są wykorzystywane do terapii osób z różnymi zaburzeniami. Czy może więc być lepszy lek na wahania nastrojów wywołane menopauzą?

3. Jamnik

jamnik

Foto: Pixabay

Klasyka gatunku, tak samo popularna dzisiaj jak kilkadziesiąt lat temu. Można więc uznać go za rasę ponadczasową, która nigdy nie wychodzi z mody. Dobra inwestycja – stosunkowo niewiele kosztuje, a żyje średnio 15 lat. Pod warunkiem oczywiście, że go nie przekarmimy, bo ma niestety tendencję do podjadania między posiłkami. Z pewnością jednak wiele z nas to rozumie… Bywają uparte, nieufne i głośne, co – ponownie – nie jest przecież aż takim grzechem, prawda, miłe panie? Poza tym jednak są bardzo lojalne i wierne, wielu mężczyzn mogłoby się od nich sporo nauczyć. Są inteligentne i czasem nie tolerują dzieci, być może właśnie dlatego, że są w stanie przewidzieć, co im z ich strony grozi. Ich charakter często zależy od… fryzury. Długowłose są spokojniejsze, a szorstkowłose cechuje odwaga terierów.

» Jamniki mają wilczy apetyt, co nie oznacza, że możemy je karmić wszystkim, co wpadnie nam w ręce! Przeczytaj, jakich produktów pod żadnym pozorem nie można dawać psu do jedzenia!

4. Hawańczyk

hawanczyk

Foto: Pixabay

Kojarzy się ze stolicą Kuby i słusznie, bo choć rasa pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, to dzięki włoskim marynarzom dotarła na Kubę i od razu rozkochała w sobie tamtejszą arystokrację. Poza tym pieski najczęściej mają kolor tytoniu, czym nawiązują do słynnych cygar. Hawańczyki są czujne, ufne i lubią dzieci. Potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem, więc jeśli masz w zwyczaju na długo wybywać z domu, to nie porywaj się na hawańczyka bez względu na to, jak bardzo podoba ci się jego nazwa.

5. Basset hound

basset-hound

Foto: Pixabay

Kolejna, po mopsie, słodka paskuda na liście. Choć jego smutne spojrzenie może skruszyć niejedno zatwardziałe serce. Niech nas jednak nie zwiedzie jego flegmatyczny wygląd! Bassety to wbrew pozorom uparte psy myśliwskie, które na polowaniach mogły tropić do utraty tchu. Nie przejmują się też tym, że nie wzbudzają strachu, a raczej politowanie. Gdy trzeba, potrafią wykazać się dużą odwagą i oddaniem.

» Kochasz koty tak samo jak psy? A może jesteś stuprocentową kociarą? Kliknij i sprawdź, z czym wiąże się spanie z kotem w jednym łóżku…

6. Pekińczyk

pekinczyk

Foto: Pixabay

W małym ciele wielki duch! Niepozorne pekińczyki są wyjątkowo odważne i waleczne, więc jeśli ktoś zaatakuje je albo ich właścicielkę, będą się bić do upadłego. To dowód na ich wierność i jednocześnie nieufność wobec obcych. Uroda ich mordek to kwestia gustu, jednak pekińczyki są pięknisiami. Wymagają częstego czesania, nie jedzą za dużo i nie lubią się przemęczać zbyt długimi spacerami. Choć ich pochodzenie jest bardzo dzikie: wywodzą się od azjatyckich wilków, a rasa jest uważana za jedną z najstarszych na świecie.

7. Pudel

pudel

Foto: Pixabay

Do wyboru do koloru – dostępny w czterech rozmiarach: dużym, średnim, miniaturowym i tzw. toy, czyli najmniejszym. Choć z wyglądu wydaje się niezbyt rozgarnięty, to uważany jest za jedną z najinteligentniejszych ras. Mądrzejsze są podobno tylko pasterskie Border Collie. Idealny towarzysz dla chorobliwych pedantek: nie linieje, chociaż mogłoby się wydawać, że zostawia po sobie kłęby poskręcanych kłaczków. Trzeba go tylko regularnie czesać i strzyc, co jest w pełni zrozumiałe, bo każdemu przydaje się tego typu pielęgnacja.

Polecane artykuły z tej kategorii:

1 odpowiedź

  1. Sisi pisze:

    Nie przepadam za takimi malymi kanapowcami podoba mi sie labradodle, nie znalam tej rasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *