Świąteczne dekoracje handmade

swiateczne dekoracje handmade

Foto: Pixabay

Zamiast wydawać fortunę na świąteczne ozdoby krzyczące do nas ze sklepowych półek, zróbmy samodzielnie dekoracje, które stworzą w naszym domu wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat.

Aby wykonać efektowny stroik w formie wieńca, wystarczy odpowiedni projekt, odrobina kreatywności i jedno wolne popołudnie. Potrzebne elementy to kilka wstążek i małych bombek albo innych bibelotów dostępnych w każdej kwiaciarni, farba w sprayu i garść darów natury: szyszek, orzechów i gałązek. Świąteczny nastrój gwarantowany – i to już w momencie rozpoczęcia pracy nad stroikiem!

» A gdy skończysz dekorowanie, zanim zabierzesz się za gotowanie, koniecznie dowiedz się, dlaczego w Wigilię trzeba zjeść karpia, makowiec oraz barszcz z uszkami!

Jak zrobić świąteczny wieniec?

wieniec swiateczny1Foto: Estera Laskowska – EsteraLaPhoto

Możesz go wykorzystać do ozdobienia stołu, wstawiając do środka lampion albo grubą świeczkę, albo powiesić go na drzwiach lub ścianie, robiąc z niego element dekoracyjny, który z pewnością będzie przykuwał wzrok.

Potrzebne będą:

 • baza do wieńca dostępna w kwiaciarniach (wiklinowa lub ze styropianu)
 • klej na gorąco
 • cienkie druciki
 • szyszki
 • orzechy włoskie w łupinach
 • kolorowe wstążki
 • kolorowe koraliki
 • małe bombki (ok. 5 cm średnicy)
 • dostępne w kwiaciarniach kolorowe plastikowe lub drewniane bibeloty i ozdoby w różnych kształtach: prezenty, gwiazdki, jabłka, serduszka, kulki, łańcuszki
 • laski cynamonu
 • suszone plastry pomarańczy
 • gałązki (żywe lub sztuczne)
 • farba w sprayu (np. złota, srebrna)
 • brokat

» Szukasz pomysłu na oryginalne udekorowanie domu na święta?
* Obejrzyj naszą galerię ozdób choinkowych, które możesz zrobić sama!
*
Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić… choinkę bożonarodzeniową!

Sposób wykonania:

 1. Za pomocą kleju na gorąco przyklejać do bazy szyszki lub orzechy jeden obok drugiego. Można je wcześniej pomalować na złoto lub srebrno (odkładając następnie do całkowitego wyschnięcia!) albo zostawić w naturalnym kolorze. Jeśli używamy bazy styropianowej, można w nią wbijać szyszki, owijając je wcześniej cienkimi drucikami i tworząc u podstawy każdej szyszki “szpilkę”.
 2. Ozdobić wieniec według uznania, przyklejając do niego bibeloty, bombki, laski cynamonu lub plastry pomarańczy, oplatając łańcuchem, obwiązując wstążką albo dekorując brokatem.
 3. Jeśli chcemy powiesić wieniec na drzwiach lub ścianie, koniecznie przymocujmy w jednym miejscu ozdobną wstążkę, na której będzie go można zawiesić. Żeby tasiemka była mniej widoczna, można nią obwiązać bazę do wieńca – jeszcze przed rozpoczęciem przyklejania szyszek. Starajmy się też zachować symetrię, równomiernie rozmieszczając po obwodzie wieńca poszczególne elementy dekoracyjne.

Tak naprawdę rodzaj wykorzystanych ozdób zależy wyłącznie od naszej fantazji. Zainspiruj się naszymi wieńcami i wybierz taki, który najbardziej będzie pasował do twojego domu!

» Zastanawiasz się, co podarować bliskiej osobie na święta? Może… wyjątkowy sweter albo inne cudo z wełny? Przeczytaj inspirujący wywiad z dojrzałą kobietą, która pasję do dziewiarstwa i szydełkowania przeniosła do Internetu!

Obejrzyj naszą galerię:

wieniec swiateczny5

Foto: Estera Laskowska – EsteraLaPhoto (16x)

» A jeśli w domu oprócz ozdób ważny jest dla ciebie także piękny zapach, koniecznie sprawdź, jak samodzielnie zrobić odświeżacz powietrza!

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia i moc inspiracji Krystynie Laskowskiej, której głowa jest zawsze pełna nowych pomysłów 🙂

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *