Choinka inna niż wszystkie. Zrób ją sama!

Jak zrobić choinkę z szyszek

Święta Bożego Narodzenia bez choinki to jak Wielkanoc bez pisanek! Żeby w pełni poczuć w domu klimat świąt i wprowadzić się w bożonarodzeniowy nastrój, warto zadbać o świąteczne dekoracje. W sklepach znajdziemy ich mnóstwo, ale najpiękniejsze będą te wykonane samodzielnie albo – jeszcze lepiej – z pomocą innych członków rodziny (również tych najmłodszych!) albo przyjaciół.

Co roku wraz z nadejściem okresu świątecznego na nowo rodzą się dyskusje na temat tego, jaka choinka jest lepsza: żywa czy sztuczna. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i trudno wpływać na świąteczne przyzwyczajenia i tradycje innych.

My jednak znaleźliśmy jeszcze jedną opcję! Może w tym roku zaprosisz do swojego domu choinkę zrobioną własnoręcznie? Jak zrobić choinkę z szyszek albo orzechów? Wszystkiego dowiesz się z naszego miniporadnika!

» Z szyszek i świątecznych bibelotów można także stworzyć inne efektowne ozdoby. Zobacz, jak zrobić świąteczny wieniec z szyszek!

Jak zrobić choinkę z szyszek?

Choinka z szyszekFoto: Estera Laskowska

Poniżej przedstawiamy praktyczną instrukcję. Pamiętaj, że do wykonania takiej ozdoby możesz wykorzystać różne rodzaje szyszek (otwarte oraz bardziej zwarte), a także np. orzechy włoskie. Efekt będzie piorunujący!

Potrzebne będą:

  • stożek z brystolu
  • szyszki lub orzechy włoskie w łupinach
  • klej na gorąco
  • złota farba w sprayu
  • dostępne w kwiaciarniach kolorowe plastikowe lub drewniane bibeloty i ozdoby w różnych kształtach: prezenty, gwiazdki, jabłka, serduszka, kulki, łańcuszki

Sposób wykonania:

  1. Za pomocą mocnych nożyc lub sekatora odciąć szyszkom ogonki, żeby zwiekszyć powierzchnie klejenia.
  2. Do stożka z brystolu przyklejać jedne obok drugich za pomocą kleju na gorąco szyszki lub orzechy. Można je wcześniej pomalować na złoto (odkładając następnie do całkowitego wyschnięcia!) albo zostawić w naturalnym kolorze.
  3. Ozdobić choinkę według uznania, przyklejając do niej bibeloty.

Choinka z orzechówFoto: Estera Laskowska

» A jeśli szukasz innych pomysłów na udekorowanie domu na Boże Narodzenie, obejrzyj naszą galerią ozdób choinkowych, które możesz zrobić sama!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *