5 najbardziej romantycznych miast Europy

Najbardziej romantyczne miasta Europy na Walentynki

W tym roku o romantycznym wyjeździe z ukochanym możemy niestety jedynie pomarzyć. Aby jednak choć trochę umilić wam tegoroczne Święto Zakochanych, przygotowaliśmy krótką, walentynkową podróż. Odwiedźcie z nami najbardziej romantyczne miasta Europy – kto wie, może już w przyszłym roku uda wam się zwiedzić je z partnerami?

Od Francji po Czechy – wiele krajów europejskich posiada przepiękne miejsca, które warto odwiedzić z okazji Walentynek. Te z was, którym nie w głowie zagraniczne podróże, zapewne ucieszy fakt, że romantyczne miejscowości znajdują się również w Polsce. Sprawdź, gdzie warto się wybrać na weekend we dwoje!

» Spędzasz Walentynki w domu? Sprawdź nasze propozycje kultowych romansów do obejrzenia z partnerem!

Paryż

najbardziej romantyczne miasta europy paryż

Wybierając najbardziej romantyczne miasta Europy, zawsze w pierwszej kolejności myślimy o Paryżu. Wieża Eiffla, która widziała więcej wyznań miłości niż jakikolwiek inny zabytek na świecie, mosty miłości i malownicze Pola Elizejskie – to tylko niektóre z atrakcji, które w stolicy Francji czekają na zakochanych.

Zakochani wybierający się do Paryża szczególnie chętnie odwiedzają most Pont des Arts, jeden z najpopularniejszych mostów miłości. Pary zawieszają na moście kłódkę z inicjałami i wyrzucają klucz do Sekwany, co ma symbolizować wieczną miłość.

Obecnie na moście Pont des Arts znajdziemy tysiące takich kłódek. Mosty zakochanych znajdują się również w polskich miastach – Wrocławiu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Spędzając weekend w Paryżu, warto również wybrać się do jednej z lokalnych restauracji. Szczególnie podczas Walentynek klimat w nich panujący jest naprawdę wyjątkowy. W końcu droga do serca prowadzi przez żołądek, a czy jest coś lepszego, niż spróbowanie francuskich przysmaków z drugą połówką?

Rzym

najbardziej romantyczne miasta europy rzym

Włochy wprost słyną z romantycznych miejsc – Wenecji, w której zakochani mogą wybrać się w niezapomniany rejs gondolą, Werony, czyli miasta Romea i Julii, czy Riomaggiore słynącego z Drogi Miłości. Nasz wybór padł jednak na Rzym. Dlaczego?

W stolicy Włoch możemy zwiedzić przepiękne zabytki i rozkoszować się iście romantyczną atmosferą. Widoki są naprawdę malownicze (podobnie zresztą jak w całym kraju), a ilość wyjątkowych miejsc jest tak duża, że warto zaplanować dłuższy wyjazd.

Rzym ma swój własny most miłości, czyli Ponte Milvio. Oprócz niego zakochani powinni odwiedzić znaną z filmu „La Dolce Vita“ fontannę di Trevi, która co roku w Walentynki przyciąga tysiące par.

Z fontanną di Trevi, podobnie jak z mostami miłości, wiąże się pewna ciekawa tradycja. Turyści mogą wrzucać do fontanny monety, a ich ilość ma przynieść im różne korzyści. Jedna moneta zapewnia powrót do Rzymu, dwie – znalezienie miłości, a trzy – przyszły ślub. Codziennie do fontanny di Trevi trafiają 3 tysiące(!) euro, które są przeznaczane na pomoc najuboższym mieszkańcom Rzymu.

Te z was, które uwielbiają zwiedzać miejsca związane z kultem religijnym, koniecznie powinny odwiedzić też Watykan, położony w zachodniej części miasta. Najmniejszy kraj na świecie również posiada niesamowite zabytki i romantyczny klimat. Oświadczyny na Placu św. Piotra nie należą do rzadkości.

» Włochy, a dokładniej Piza, słyną z popularnej wśród turystów krzywej wieży. Ale czy wiedziałaś, że w Polsce mamy swoje własne krzywe wieże? Sprawdź, gdzie znaleźć polskie krzywe wieże!

Londyn

najbardziej romantyczne miasta europy londyn

Kiedy w grę wchodzą najbardziej romantyczne miasta Europy, mało kto myśli o Londynie. Mimo to stolica Wielkiej Brytanii bardzo często wybierana jest na cel romantycznej podróży. Londyn sam w sobie jest magicznym miejscem, a kiedy zwiedzamy go z drugą połówką, wycieczka staje się rzeczywiście niezapomniana.

Zakochani najczęściej spędzają czas w Holland Park, czyli przepięknym parku, mieszącym się w zachodniej części Londynu. Możemy zwiedzić w nim ogród japoński, korty tenisowe oraz boisko do krykieta. Na terenie Holland Park działa również teatr letni, wystawiający opery.

London Eye, czyli czwarty co do wielkości diabelski młyn na świecie i jedna z głównych atrakcji stolicy Wielkiej Brytanii, również przyciąga wiele par. Wspólny przejazd nad miastem i podziwianie z wysokości krajobrazu z drugą połówką to niezapomniane przeżycie. Zresztą sam przejazd Londyńskim Okiem to coś, czego nie może przegapić żadna osoba zwiedzająca Wielką Brytanię – czy to samotnie, czy z ukochanym.

Praga

najbardziej romantyczne miasta europy praga

Aby spędzić romantyczny weekend z partnerem, wcale nie musimy wybierać się na drugi koniec Europy. Okazuje się, że jedno z najbardziej romantycznych miast Europy znajduje się u jednego z naszych bliskich sąsiadów, a dokładniej w Czechach.

W Pradze na zakochanych czeka malownicza wyspa Kampa, często nazywana Praską Wenecją. Wszystko to ze względu na charakterystyczne kanały, do złudzenia przypominające te we Włoszech. Na Kampie turyści mogą odwiedzić muzeum lub jedną z kawiarni, obejrzeć abstrakcyjne rzeźby i przespacerować się – kolejnym już na naszej liście – mostem miłości.

Z kolei fani górskich wędrówek koniecznie powinni wybrać się na wzgórze Petřin. Na szczycie wzniesienia znajdziemy kopię wieży Eiffla i labirynt luster – a wszystko to w otoczeniu przepięknej, czeskiej flory. Jeśli razem z partnerem lubicie aktywnie spędzać czas, wycieczka na górę Petřin z pewnością zapewni wam wiele cudownych wspomnień. Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na pokonanie drogi pieszo, mogą skorzystać z kolejki linowej.

» Uważasz, że po ślubie wspólne spędzanie czasu traci na znaczeniu? Dowiedz się, dlaczego warto chodzić na randki z mężem!

Chełmno

najbardziej romantyczne miasta europy chełmno

A jakże, romantyczne miasta w Polsce również nie należą do rzadkości! Wrocław, znany z jednego z najpopularniejszych mostów miłości w naszym kraju, malowniczy i pełen zabytków Gdańsk czy w końcu uważane za polską stolicę Walentynek – Chełmno.

Patronem Chełmna jest święty Walenty, nikogo więc nie dziwi, że Święto Zakochanych obchodzone jest w tym mieście szczególnie hucznie.

Z okazji 14 lutego w Chełmnie organizowany jest Jarmark św. Walentego, podczas którego sprzedawane są słodkości w kształcie serca oraz lokalne wyroby. Wyjątkową atmosferę tego wydarzenia podkreślają liczne koncerty, występy i pokazy sceniczne.

Ponadto zakochani mogą wziąć udział w Festiwalu Piosenki Miłosnej i wielu innych konkursach. To doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie chcą lub nie mogą wybrać się w podróż do dalszych zakątków Europy.

Jak w tym roku spędzacie Walentynki?

Oceń post
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *