Randka z… mężem?!

Randka z mężem pocałunek na mościePo ślubie dużo rzadziej decydujemy się na spędzanie wyjątkowego czasu tylko we dwoje. Tymczasem randka z mężem nie tylko zwiększa satysfakcję ze związku, ale również pomaga nam lepiej się poznać i wspólnie zrelaksować.

Dziś odpowiemy na pytania, dlaczego randka z mężem to dobry pomysł i jak wspólnie spędzać czas, abyście oboje byli zadowoleni.

Dlaczego i jak warto chodzić na randki po ślubie?

Nie ulega wątpliwości, że randki z mężem wyglądają całkowicie inaczej niż te, na które chodziło się przed ślubem. Nie ma tego napięcia, motylków w brzuchu, potrzeby pokazania się z jak najlepszej strony. Ale nie oznacza to, że takie spotkania są mniej emocjonujące i przyjemne dla obojga partnerów!

» Czujesz się sama w swoim związku? Małżeńska randka może pomóc wam odnaleźć dawne uczucie. Poznaj sposoby na przeciwdziałanie zabójczej samotności w związku!

Większość par od czasu do czasu wychodzi gdzieś tylko we dwoje – do kina, do restauracji czy chociażby na zwykły spacer. Te, które dotąd tego nie robiły lub bardzo rzadko znajdowały czas tylko dla siebie, powinny jak najszybciej to zmienić.

Nawet jeśli zdarza nam się czasem znaleźć chwilę na wspólny wypad z małżonkiem, rzadko dbamy o romantyczny charakter takiego spotkania. Niewykluczone, że wykorzystujemy ten czas na rozmowę o podatkach lub zakupach na przyszły tydzień.

Choć po kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach związku najprawdopodobniej znacie się jak przysłowiowe łyse konie, małżeńska randka wciąż jest dobrym czasem na rozmowę o czymś nowym. Nie o stresującej pracy czy denerwującej sąsiadce, a o piosence, która ostatnio wpadła wam w ucho, ciekawym programie w telewizji lub… dawnych wspomnieniach.

Randka z mężem to idealna wręcz okazja, by powspominać, jak to było przed ślubem. Porozmawiać o waszych pierwszych spotkaniach, momentach które najbardziej zapadły wam pamięć. Po wielu latach małżeństwa takie wspomnienia wzruszają i wprawiają w pozytywny nastrój.

Wspólne wyjście ma również działanie terapeutyczne. Jeśli w waszym związku pojawiają się pewne trudności, takie jak chociażby niezdrowa zazdrość  czy pewne mniej lub bardziej poważne konflikty, randka połączona ze szczerą rozmową może zdziałać cuda i skutecznie pomóc je rozwiązać.

Przed spotkaniem warto ustalić z mężem, jak powinno ono wyglądać. Liczycie na romantyczne, emocjonujące tête-à-tête jak przed laty czy może zwykłą, małżeńską rozmowę? Pewne ustalenia pomogą uniknąć wam klapy i rozczarowania; przypominamy, ponadto, że nie każdy lubi ckliwy romantyzm.

Randka z mężem bukiet kwiatów

Kiedy razem z mężem wybieracie się na randkę, dotrzyjcie na miejsce oddzielnie. Umówcie się, że spotkacie się po pracy lub kiedy jedno z was już przy okazji będzie poza domem.

W takiej sytuacji klimat jest całkowicie inny, dużo bardziej ekscytujący niż kiedy zwyczajnie przygotowujecie się razem w domu i wspólnie wychodzicie we wskazane miejsce. Jeśli chcecie raz jeszcze poczuć motyle w brzuchu, to rozwiązanie jest jak najbardziej dla was!

Małżeńska randka to świetny sposób na wzmocnienie więzi pomiędzy partnerami i rozładowanie spięć, a także nieporównywalny dowód naszego zaangażowania.

Pomysły na randkę z mężem: wyjście w dawne miejsce spotkań

O tym, że małżeńska randka wyzwala mnóstwo pozytywnych wspomnień, już mówiliśmy. Dlaczego by więc nie wzmocnić tychże wspomnień i nie wybrać się wspólnie w miejsce, w którym poznaliście się po raz pierwszy? Odwiedzić ulice, na których kiedyś mieszkaliście – razem lub osobno – zobaczyć, jak zmieniły się dawne restauracje i wasze ulubione sklepy.

Czas mija nieubłaganie, dlatego powinniśmy łapać wspomnienia, kiedy tylko się da – zwłaszcza te pozytywne.

Takie wyjścia zazwyczaj same nasuwają wam temat do rozmowy i pomagają zachować odpowiedni romantyzm. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy sami za romantyzmem nie przepadają, a niektóre banały wręcz ich odstraszają.

Unikajcie jednak miejsc, które mogłyby wywoływać negatywne wspomnienia. Choć warto rozmawiać z partnerem (i nie tylko partnerem) o tym, co wyzwala w nas negatywny nastrój, randka raczej nie jest odpowiednią okazją do tego typu dyskusji.

Pomysły na randkę z mężem: randka w ZOO

Z pewnością większość z nas była w ogrodzie zoologicznym niejeden raz. Kiedy jednak ostatnio wybrałyśmy się do niego bez dzieci i wnuków, tylko we dwoje?

Ogród zoologiczny jest magicznym miejscem również wtedy, kiedy zwiedzacie go we dwójkę. Szczególnie polecamy wrocławskie zoo i afrykanarium. Niesamowite, egzotyczne zwierzęta i rośliny to coś, co warto zobaczyć!

Choć zoo nie jest tradycyjnym miejscem, do którego wybieramy się z myślą o romantycznym spędzeniu dnia, stanowi fantastyczne rozwiązanie, jeśli wypady na spacer lub do kawiarni już nas znudziły. Dodatkowo bez dzieci i wnuków będziecie mogli oglądać każdą atrakcję we własnym tempie, ciesząc się spokojem i… po prostu sobą nawzajem.

Pomysły na randkę z mężem: romantyczna kolacja

Na koniec coś dla prawdziwych romantyków. Bo kto powiedział, że randka z mężem musi odbywać się poza domem?

Aby sprawić przyjemność partnerowi i sobie, można przygotować romantyczną kolację w domowym zaciszu – również jako niespodziankę dla męża. Jeśli oboje uwielbiamy taki klimat, postawmy na świece, kolorowe serwetki i przytłumione światło. Dodatkowe punkty, jeśli po kolacji wygospodarujemy dodatkowy czas dla siebie!

Przygotowując romantyczną kolację możesz zawrzeć w niej afrodyzjaki, które nie tylko pysznie smakują, ale również sprawią, że oszalejecie na swoim punkcie.

Chodzicie na randki z waszymi mężami?

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *