Co oznaczają twoje sny?

co oznaczaja sny

Foto: Pixabay

Wyjaśnianie znaczeń snów było swego czasu bardzo modne. Ba, teraz też w księgarniach nie brakuje liczących setki stron senników, nie mówiąc już o łatwo dostępnych sennikach internetowych. Ciężko się temu dziwić, skoro tak wiele osób jest przekonanych, że niektóre z ich snów były zwiastunami zdarzeń, które wydarzyły się na jawie!

Czy sny rzeczywiście coś oznaczają? Część z nas nie ma co do tego wątpliwości, choć jednocześnie spora grupa podchodzi do tego tematu z większym przymrużeniem oka.

Niezależnie od tego, po której stronie barykady jesteśmy, możemy zabawić się w interpretowanie snów i poznać znaczenie zwłaszcza tych, których najczęściej doświadczają dojrzałe kobiety. Nawet jeśli sny o wypadaniu zębów czy spadaniu z dużej wysokości nie zawsze odnoszą się do zdarzeń z niedalekiej przyszłości, mogą wiele mówić o naszym nastawieniu do wydarzeń obecnych. Czasem są to sygnały, które wysyła do nas nasza podświadomość.

» Przy okazji – przeczytaj o fenomenie jednej z najsłynniejszych książek psychologicznych: „Potędze podświadomości”!

Przedstawiamy minisennik dla kobiet dojrzałych – znajdziesz w nim znaczenia najpopularniejszych snów!

Sen – wypadanie zębów

O wypadaniu zębów wiele z nas śni wyjątkowo często. Wbrew pozorom sen ten nie świadczy jednak o problemach z higieną, a o braku pewności siebie.

Osoby, które często śnią o wypadających zębach, mogą obawiać się krytyki ze strony innych. Podobny sen może też świadczyć o ukrytym gniewie, który próbujemy tłumić w sobie.

» Warto nauczyć cieszyć się życiem! Dowiedz się, jak uśmiech może wpłynąć na sposób, w jaki odbierasz świat!

Sen – spadanie

Praktycznie nie ma osoby, która nigdy nie śniłaby o spadaniu z dużej wysokości. Często po takim śnie gwałtownie się wybudzamy.

Sny o spadaniu mogą świadczyć o tym, że odczuwamy brak kontroli nad pewnymi sferami naszego życia. Taki sen u kobiet może również być powiązany z zawodem, jaki spotkał je ze strony osoby płci przeciwnej.

Sen – pogrzeb

Sny o pogrzebie mogą być zwiastunem zarówno dobrych, jak i złych wydarzeń.

Jeśli śnimy o własnej ceremonii pogrzebowej, możemy spodziewać się pomyślnego etapu w swoim życiu. Odcinamy się bowiem od przeszłości i startujemy z czystą kartą. Z kolei sen o pogrzebie bliskiej osoby może być zwiastunem sporu rodzinnego lub przyjacielskiego.

Sen, ślub

co oznacza sen o slubie

Foto: Pixabay

Skoro w naszych snach pojawia się pogrzeb, nie może w nich zabraknąć również ślubu.

W przypadku kobiet sen o własnym ślubie może zwiastować spełnienie marzeń. Wcale nie muszą być to marzenia związane z małżeństwem! Z kolei senna wizja cudzego ślubu nie jest już tak pozytywna. Może ona bowiem zwiastować śmierć lub chorobę bliskiej osoby – lub po prostu świadczyć o tym, że martwimy się o zdrowie tej osoby.

Sen, nagość

Jesteś w miejscu publicznym i nagle zauważasz, że… zapomniałaś się ubrać! Takie sny miewa wiele z nas.

Podobnie jak sny o wypadaniu zębów może to świadczyć o niskim mniemaniu o sobie i obawie o negatywną opinię ze strony otoczenia. Śnimy o nagości, jeśli do pewnego stopnia wstydzimy się swojego wyglądu zewnętrznego i nie chcemy, by inni zobaczyli nasze wady.

Sen, pościg

Sny o byciu ściganym są niezwykle powszechne. Może to być pościg przez konkretną osobę lub istoty paranormalne odzwierciedlające nasze fobie.

Tutaj interprtacja takiego snu jest dość bezpośrednia – świadczy on o tym, że obawiamy się konfrontacji z daną osobą, zwierzęciem lub stworzeniem.

» Dla jednych wiara w znaczenie snów to dziwactwo, dla innych dziwactwem jest… kolekcjonowanie pachołków drogowych! Tak, tak, ludzie kolekcjonują najróżniejsze rzeczy. Poznaj najdziwniejsze kolekcje na świecie!

Sen, spóźnienie na ważne wydarzenie

Często miewamy sny o spóźnieniu lub przegapieniu ważnego wydarzenia, jeśli żyjemy w dużym stresie i mamy wiele na głowie.

Wskazują one na to, że musimy odrobinę zwolnić, aby znaleźć na wszystko czas. Inaczej będziemy spóźniać się już nie tylko w snach, ale też w rzeczywistości!

Sen, latanie

co oznacza sen o lataniu

Foto: Pixabay

Sny o lataniu należą do tych dość przyjemnych i są również pozytywnym znakiem. Wskazują na to, że zakończyłaś jakiś ważny etap w swoim życiu lub wyzwoliłaś się spod złego wpływu.

Jeśli masz za sobą jakiś duży projekt, zerwałaś toksyczną przyjaźń lub załatwiłaś ważną sprawę, latanie we śnie odzwierciedla lekkość i wolność, jakie obecnie czujesz.

» Zakończenie pewnego etapu w życiu to sposób na odetchnięcie i nabranie energii do dalszego działania. Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji? Przeczytaj 20 cytatów, które dodadzą siły każdej dojrzałej kobiecie!

Sen, wypadek samochodowy

O wypadkach samochodowych śnią nie tylko kierowcy, ale również osoby, które regularnie korzystają z samochodu jako środka transportu.

Sny takie mogą świadczyć o tym, że spodziewamy się jakiegoś niebezpieczeństwa lub trudnej sytuacji życiowej. Jeśli we śnie obserwujemy wypadek (niekoniecznie samochodowy), w którym ofiarami są nasi bliscy, być może z jakiegoś powodu szczególnie boimy się o ich zdrowie.

Sen, zmarłe bliskie osoby

Jeśli śnimy o bliskiej osobie, która zmarła niedawno, najprawdopodobniej wskazuje to na to, że nie możemy pogodzić się z jej utratą.

Często takie sny wiążemy ze zjawiskami paranormalnymi, tłumacząc sobie, że zmarły próbuje porozumieć się z nami we śnie. Tymczasem z reguły jest to zwykła reakcja naszego mózgu, który usiłuje poradzić sobie ze stratą i nowym stanem rzeczy.

Jakie sny miewacie najczęściej? Próbujecie je jakoś interpretować?

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *