Konkurs TWOJE MIEJSCE W POLSCE (zakończony)

Książki Sławka Gortycha: Schronisko które przestało istnieć i Schronisko który przetrwało

Rozpoczynamy Adwent – czyli wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia!

Już za 4 tygodnie usiądziemy przy wigilijnych stołach i będziemy obchodzić najpiękniejsze święta w roku.

Adwent to czas oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Kościół zachęca, żeby przeżywać ten okres w ciszy i zadumie, ale przecież jest to też bardzo ekscytujący czas. W końcu czekamy na wspaniałe wydarzenie!

Dlatego w tym roku postanowiłyśmy dodatkowo umilić ten okres i przygotowałyśmy cykl

KSIĄŻKOWYCH KONKURSÓW ADWENTOWYCH!

Dojrzała kobieta trzyma w dłoniach prezent i się uśmiecha

Co tydzień możesz wygrać wyjątkową książkę – idealną na zimowy wieczór pod kocykiem i z aromatyczną herbatką w ręku!

Na pierwszy ogień bierzemy książki Sławka Gortycha: „Schronisko, które przestało istnieć” oraz „Schronisko, które przetrwało”. Tak, dobrze widzisz! Zaczynamy z grubej rury, bo w pierwszym konkursie można wygrać ZESTAW, a więc aż DWIE KSIĄŻKI!

Nie przedłużamy, bo nagrody stygną.

Gotowa? 3… 2… 1… Zaczynamy!

Co musisz zrobić, żeby wygrać?

Po pierwsze…

Wejdź na nasz profil na Facebooku lub Instagramie. Wystarczy, że klikniesz wybrany przycisk poniżej – i od razu wylądujesz na stronie z postem konkursowym:

Po drugie…

Odpowiedz na pytanie konkursowe, czyli:

Dokąd warto wybrać się w Polsce i dlaczego?

(Psst! Mała podpowiedź: Jeśli masz zdjęcie z wizyty w tym miejscu, również koniecznie pochwal się nim pod postem!)

Po trzecie…

KONIECZNIE polub nasz fanpage na Facebooku lub profil na Instagramie – w zależności od tego, w którym miejscu weźmiesz udział w konkursie.

Choć oczywiście będzie nam miło, jeśli polubisz nas i tu, i tu. 🙂

Po czwarte…

Poczekaj do rozstrzygnięcia konkursu. To nie będzie trwało długo, obiecujemy! W końcu zaraz potem startuje kolejny konkurs.

Konkurs trwa do soboty, 9 grudnia 2023, do godziny 23:59. Po tym czasie potrzebujemy 3 dni na wybór najciekawszych komentarzy.

Ich autorki (a będzie ich trzy!) otrzymają po 2 książki Sławka Gortycha: „Schronisko, które przestało istnieć” oraz „Schronisko, które przetrwało” – z autografem i miłym słowem od autora!

I jeszcze słówko o nagrodach – bo warto!

„SCHRONISKO które przestało istnieć”

Sławek Gortych „Schronisko, które przestało istnieć” – okładka

Sławek Gortych to autor, który świetnie łączy swoją miłość do gór z miłością do tajemnic. Tak świetnie, że z tego połączenia powstały rewelacyjne książki. Uwaga – kryminały! Więc amatorki opowieści trzymających w napięciu powinny być zadowolone.

„Schronisko, które przestało istnieć” to debiutancka powieść Gortycha. Z jej wydaniem wiąże się zresztą fascynująca historia pełna wzlotów i upadków, o której opowiedział nam sam autor. Rozmawiała z nim o tym Estera Laskowska (która zresztą sama na co dzień mieszka w sercu Karkonoszy!), a tutaj możesz przeczytać więcej o Sławku Gortychu i jego górskich kryminałach.

Ale wróćmy do debiutu, który można wygrać w naszym konkursie.

Stomatolog Maksymilian Rajczakowski wyjeżdża w góry, żeby trochę odetchnąć. Zupełnie niewinny wypad okazuje się jednak dość wstrząsającym przeżyciem.

Po pierwsze dlatego, że tuż po przybyciu na miejsce dowiaduje się, że jego wuj – właściciel nieczynnego schroniska nad Śnieżnymi Kotłami – zginął w wypadku. A po drugie dlatego, że wszystko wskazuje na to, że to jednak nie był wpadek…

Denat tuż przed śmiercią interesował się innym schroniskiem, które spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach po II wojnie światowej. I komuś mogło się to nie podobać.

Maksymilian decyduje się przeprowadzić własne śledztwo, które usłane jest rodzinnymi tajemnicami i legendami związanymi choćby ze słynnym w Karkonoszach Duchem Gór.

Emocje podczas lektury gwarantowane. Sprawdziłyśmy na sobie!

„SCHRONISKO które przetrwało”

Sławek Gortych „Schronisko, które przetrwało” – okładka

Ponownie spotykamy się z bohaterami, których poznaliśmy w pierwszym tomie Karkonoskiej serii kryminalnej.

Przyjaciółka Maksymiliana, Justyna Skała, zarządza schroniskiem Odrodzenie, które jest chwilowo zamknięte z powodu remontu. Podczas jej nieobecności do obiektu ktoś się włamuje, a wkrótce wychodzą na jaw nieznane fakty z historii budynku.

Morderstwo, zamach niemieckich partyzantów na polski pociąg – to tylko wierzchołek góry lodowej. Tajemnice się piętrzą i buzują. Chcą w końcu ujrzeć światło dzienne, ale są osoby, którym jest to bardzo nie na rękę.

Tym razem też musisz przygotować się na kilka wieczorów z wypiekami na twarzy. No i niewykluczone, że zatęsknisz za górami i postanowisz odwiedzić miejsca, o których pisze Sławek Gortych.

Nam nie udało się oprzeć pokusie i jesienią wybrałyśmy się do Odrodzenia!

Polka50plus.pl w schronisku Odrodzenie

Konkurs trwa od 3.12.2023 do 9.12.2023. Imiona autorek najciekawszych odpowiedzi opublikujemy na łamach portalu Polka50plus.pl. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na taką publikację. Ogłoszenie wyników nastąpi 12.12.2023. Regulamin konkursu jest dostępny na tej stronie.


Konkurs rozstrzygnięty!

Nagrody otrzymują:
Wiesława
Marzena
Sylwia

Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Laureatki zostaną powiadomione o wygranej za pośrednictwem poczty e-mail
lub wiadomości prywatnej na Facebooku albo Instagramie.
Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś jedną z nagrodzonych osób,
koniecznie sprawdź swoją pocztę e-mail lub skrzynkę wiadomości prywatnych.
Nagrody wyślemy pocztą.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *