Masażery do twarzy – prosty sposób na poprawę kształtu twarzy i zmniejszenie obrzęków
Nie ma co się oszukiwać – grawitacja robi swoje i po 40-ce zaczyna się powolne zjeżdżanie policzków w dół. Po 50-ce proces ten przyspiesza jak Formuła 1!
Do tego dochodzą coraz głębsze zmarszczki i opuchlizna. Ile razy po wstaniu z łóżka nie mogłaś się rozpoznać w lustrze, bo pod oczami zgromadziło się tyle limfy, że wyglądałaś, jakbyś pół nocy nie spała? Znamy to i my!
Oczywiście, można sobie to wszystko zoperować i naciągnąć. Ale nie każda z nas tego chce. Zwykle wolimy naturalne sposoby.
Zaczynasz więc używać cudownych kremów za ćwierć wypłaty albo co rano zanurzasz twarz w misce z lodem (to działa!) i przestajesz się uśmiechać, aby zmarszczki mimiczne się nie pogłębiły. Tylko co to za życie bez uśmiechu?
Mamy dla ciebie dobrą wiadomość: możesz odmłodzić twarz dużo skuteczniej i bez porównania dużo taniej. Na początek wystarczą dwa cudowne akcesoria, a mówiąc dokładniej – masażery – i chwila wolnego czasu.
Poznaj kamień Gua Sha i roller.
Te małe urządzenia potrafią zdziałać cuda. Nie boimy się tego śmiałego stwierdzenia, bo jeśli będzie robiła masaże nimi regularnie, twoja twarz się NAPRAWDĘ zmieni.
Jak działają masażery do twarzy i przede wszystkim – jak ich używać, żeby zauważyć efekty? Czytaj dalej!
Co to jest kamień Gua Sha?
Choć jego nazwa (czyt. gua sza) brzmi tajemniczo, to nic innego jak wykonana z naturalnego kwarcu lub jadeitu płytka, która kształtem przypomina serce.
Technika masażu kamieniem wywodzi się z Chin i jest tam stosowana od wieków. Teraz dotarła do nas i robi prawdziwą furorę, ale to nie powinno dziwić, ponieważ efekty masażu zobaczysz już po kilku tygodniach.
Sama nazwa kamienia Gua Sha mówi już dużo o sposobie jego użycia – „gua” oznacza skrobanie, a „sha” – zaczerwienienie. I tak właśnie pięknie zaróżowiona powinna być twoja skóra po użyciu masażera.
Oznacza to, że zabieg wykonałaś prawidłowo.
Kamień Gua Sha jest narzędziem naprawdę wszechstronnym:
- poprawia przepływ limfy,
- poprawia owal twarzy
- nadaje cerze zdrowy kolor,
- uwalnia napięcia z twarzy,
- poprawia elastyczność skóry,
- likwiduje drobne zmarszczki, a te głębsze znacząco spłyca,
- zmniejsza worki i cienie wokół oczu,
- likwiduje obrzęki,
- usuwa toksyny,
- pomaga przy wchłanianiu się kosmetyków.
Technika wykonywania masażu Gua Sha
Masaż twarzy kamieniem Gua Sha (lub rollerem, o którym za chwilę) powinien być codzienną częścią pielęgnacji twarzy. Oznacza to, że nie robimy go na dobrze oczyszczonej twarzy.
Przed masowaniem na twarz nakładamy krem lub olejek, aby kamień miał lepszy poślizg.
- Zacznij od szyi, od dołu w kierunku żuchwy. Wykonaj kilkanaście posunięć, kamień powinien ślizgać się po skórze, nie przyciskaj go za mocno.
- Następnie przejdź do linii żuchwy, tutaj najlepiej sprawdzi się fragment z wgłębieniem (patrz rysunek wyżej), przesuwaj go od środka brody w kierunku ucha. Bardziej płaskim wgłębieniem rozmasuj okolice ust i kieruj się w stronę ucha. Na koniec przyłóż kamień obok skrzydełek nosa i masuj także w kierunku ucha.
- Teraz przejdź pod oczy, tutaj użyj płaskiej strony kamienia i rozmasuj dokładnie okolice pod okiem w kierunku skroni. To zniweluje opuchliznę i wszelkie obrzęki, spłyci zmarszczki i rozjaśnia cienie pod oczami.
- Masażerem mozesz podnieść także powieki. Wymasuj łuki brwiowe, kierując się na końcu delikatnie ku górze. Możesz także masować skórę pod samą brwią, podobnym sposobem.
- Na koniec zostało ci czoło. Rozmasuj je płaską stroną płytki od brwi do nasady włosów. Lwią zmarszczkę masuj, przytrzymując jedną stronę czoła dłonią, a drugą część masuj w kierunku skroni.
Po wykonanym masażu płytkę umyj i trzymaj w pudełeczku lub szufladzie, aby się nie kurzyła.
Jak działa roller do twarzy, czyli kamienny wałek?
Modę na rolowanie twarzy rozpoczęły Azjatki, ale wałek, podobnie jak płytka Gua Sha, jest wykorzystywany w chińskiej medycynie od wieków.
Rolowanie twarzy daje widoczne efekty i cudowne rozluźnienie. Do tego jest tak przyjemne, że na pewno stanie się twoim codziennym rytuałem.
Wałki wykonuje się z różowego kwarcu i zielonego jadeitu. Są to prawdziwe kamienie, co poznasz po tym, że wytwarzają naturalny chłód. Nagrzewają się podczas masażu, ale kiedy odłożysz je na półkę, robią się ponownie zimne.
Roller ma najczęściej dwa wałki: większy do żuchwy, policzków i czoła, a mniejszy do okolicy oka. Stosowanie rollera przynosi podobne efekty, jak używanie płytki Gua Sha:
- modeluje owal twarzy, poprawia jej kształt,
- podnosi powieki,
- zmniejsza opuchliznę i obrzęki na twarzy,
- niweluje drobne zmarszczki,
- poprawia krążenie limfy,
- poprawia koloryt cery.
Masaż rollerem jest delikatniejszy. Jeśli więc wahasz się, od czego zacząć, możesz rozpocząć przygodę z malowaniem twarzy właśnie od wałka. Kiedy przywykniesz do niego, stosuj go naprzemiennie z płytką. Technika masowania jest taka sama, jak przy płytce Gua Sha opisanej wyżej.
Wałek ma jeszcze jedną cudowną właściwość: przed użyciem włóż go do lodówki, a jego chłód wspaniale ożywi twarz. W ten sposób masuj także mniejszym wałkiem okolice oka, kiedy masz pod nim opuchliznę. Zimny kamień działa jak kompres.
Wałek po użyciu umyj i pozostaw do wyschnięcia, a na twarz nałóż ulubiony krem.
Takie zabiegi na twarz możesz wykonywać, także oglądając ulubione seriale!
Przeciwwskazania do domowego masażu twarzy
Pamiętaj, aby nie używać żadnego z akcesoriów, jeśli masz stan zapalny na twarzy, opryszczkę lub trądzik. Uważaj też, jeśli na twojej twarzy jest dużo pieprzyków i znamion.
Osoby, które w jamie ustnej mają jakiekolwiek stany zapalne – dziąseł, zębów, powiększone węzły chłonne – także powinny zrezygnować z masażu.
Jeżeli masz tendencję do siniaków i ran na twarzy, nie używaj masażerów. Powstrzymaj się od masażu, także jeśli masz zapalenie nerwów twarzy lub brak czucia w jakiejś jej części.
Wykonujesz regularnie masaż twarzy? Daj znać w komentarzu!