Lasery diodowe do zamykania naczynek – jak działają?

Lasery diodowe od dawna stosowane są podczas zabiegów medycyny estetycznej i nie tylko. Ich popularność związana jest z tym, że mają one wysoką skuteczność działania, co sprawia, że w wielu gabinetach można właśnie spotkać tego typu lasery. Najnowocześniejsze urządzenia oferowane na rynku pozwalają na bardzo szybkie wykonanie zabiegu, który jest do tego praktycznie bezbolesny, a pierwsze efekty widać już po kilku dniach. Wiele osób to zadowala, jednak aby efekty były lepsze i bardziej długotrwałe, niezbędne jest regularne pojawianie się w zakładzie medycyny estetycznej.

laser diodowy

Więcej informacji na stronie: https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/ – lasery diodowe

Jak powstają popękane naczynka?

Rozszerzone naczynka krwionośne, które bardzo często określane są popękanymi, powstają zazwyczaj w wyniku uwarunkowań genetycznych. Oznacza to, że najprawdopodobniej z tym samym problemem boryka się któryś z rodziców oraz dziecko.

Niekiedy przyczyną mogą być również czynniki środowiskowe, a nawet zła dieta, czy spożywanie alkoholu. Najbardziej narażone na wystąpienie popękanych naczynek są osoby, których skóra jest naczyniowa. Taki rodzaj cery bardziej podatny jest na napadowe występowanie popękanych naczynek oraz utrwalonego rumienia.

Naczynka krwionośne, które są popękane i można je zauważyć gołym okiem, nazywa się teleagentazjami. Najpopularniejszą metodą walki z tym schorzeniem jest terapia laserowa. Dzięki emitowanym wiązkom promieni laser diodowy pomaga zwalczyć popękane naczynka nie tylko na twarzy, ale także na innych częściach ciała. Bardzo ważne jest to, aby zabieg laserowego zamykania naczynek wykonywany był przez wykwalifikowanego specjalistę.

Laser diodowy na popękane naczynka – jak działa?

Laser diodowy jest najpopularniejszym i najefektywniejszym urządzeniem wykorzystywanym do zwalczania popękanych naczynek. Usuwanie ich polega na naświetlaniu wiązką promieni lasera naczynka, które uległo rozszerzeniu. W ten sposób jest ono zwężane i zamykane. Energia, jaką emituje laser, jest pochłaniana przez barwnik krwi, czyli hemoglobinę. W ten sposób krew się ścina i zaczyna niszczyć od wewnątrz ścianki naczynia krwionośnego.

Następnie w procesie koagulacji jest ono samoczynnie usuwane z organizmu. Nowoczesna technologia zastosowana w laserach diodowych oraz specjalna konstrukcja mają ogromny wpływ na bezawaryjność urządzenia. Laser diodowy nie jest skomplikowany w obsłudze. Wyposażony jest w lekką głowicę oraz intuicyjny panel sterowania. Co najważniejsze, sam zabieg jest obarczony bardzo niskim ryzykiem powikłań, co sprawia, że jest on jednym z najbezpieczniejszych, jakie można wykonywać w klinikach medycyny estetycznej.

Czy zabieg z wykorzystaniem lasera diodowego boli?

Zabieg, w którym wykorzystywany jest laser diodowy, jest praktycznie bezbolesny, dlatego też nie stosuje się w tym przypadku znieczulenia miejscowego. Warto zaznaczyć, że zaczerwienienie, jakie się pojawia tuż po jego wykonaniu, utrzymuje się do około trzech godzin. Po kilku dniach następuje regeneracja miejsc, w których użyty został laser diodowy. Można wtedy zauważyć powstające strupki, które następnie same się złuszczają. Sam zabieg nie pozostawia żadnych blizn i trwa stosunkowo krótko.

Jakie są zalety używania lasera diodowego?

Wśród największych zalet należy wymienić to, że jest to metoda nieinwazyjna, a więc nie przerywa ciągłości naskórka. Inne zalety to między innymi:

  • samoistne usuwanie martwych naczynek krwionośnych poprzez wchłonięcie ich w układ limfatyczny,
  • efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach,
  • laser diodowy można wykorzystać nie tylko do usuwania popękanych naczynek na twarzy, ale również na innych częściach ciała.
Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Adrian pisze:

    Super sposób 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *