Sposób na skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej? Wykonaj kriolipolizę

sposobnaskutecznepozbyciesietkankitluszczowej1

Kompleksy to coś, z czym zmagamy się wszyscy. Nie możemy im jednak pozwolić, żeby odebrały nam radość z życia. W drodze do odzyskania pewności siebie szukamy skutecznych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Oprócz zdrowej diety i aktywnego trybu życia możemy po pomoc udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Jednym z nowszych i bardziej skutecznych zabiegów w redukowaniu tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza, która daje niesamowite efekty przy niewielkim wysiłku.

Kriolipoliza – co to?

Kriolipoliza to zabieg polegający na zamrożeniu komórek tłuszczu. Naukowcy i lekarze z USA zaobserwowali, że niskie temperatury sprawiają, iż komórki tłuszczu obumierają, i fakt ten wykorzystali do opracowania metody ich redukcji.

Proces obumierania komórek ma miejsce już przy 10 stopniach Celsjusza, dlatego kriolipoliza jest dosyć bezpiecznym zabiegiem, który nie uszkadza innych tkanek w naszym organizmie. Zamrożone komórki tłuszczu z czasem są wydalane z naszego ciała w naturalnych procesach metabolicznych, tak że po miesiącu od wykonania tej terapii możemy cieszyć się pełnymi efektami. Przy jednorazowym zabiegu jesteśmy w stanie pozbyć się nawet do 25% tkanki tłuszczowej z obszaru objętego leczeniem.

Dużą zaletą kriolipolizy jest fakt, że metoda ta jest stosunkowo mało inwazyjna (zwłaszcza, gdy zestawimy ją z liposukcją, która wymaga poddania się narkozie i długiego czasu rekonwalescencji), dlatego kriolipoliza zyskuje coraz więcej fanów.

sposobnaskutecznepozbyciesietkankitluszczowej2
Źródło: https://drmarcinnowak.pl/oferta/kriolipoliza/

Jak wygląda taki zabieg?

W pierwszej kolejności, na skórę nakładane są specjalne nakładki termiczne, które chronią ją przed odmrożeniami. Następnie, specjalna głowica zamraża komórki tłuszczu znajdujące się pod skórą. Taki zabieg może trwać około godziny, a poddane mogą mu być takie części ciała, jak brzuch, uda, pośladki, łydki czy ręce.

Zabieg z reguły jest bezbolesny, choć może być nieprzyjemny ze względu na chłód. Po wykonanej kriolipolizie na pełne efekty czeka się około miesiąc do 6 tygodni.

Czy kriolipoliza jest dla ciebie?

Tak jak przy każdym innym zabiegu, tak i tutaj występują pewne przeciwwskazania, które mogą wyeliminować naszą szansę na poddanie się kriolipolizie.

Największym z nich będą choroby układu metabolicznego. W czasie usuwania martwych komórek z organizmu to właśnie ten układ jest najbardziej obciążony, więc wszelkie choroby wątroby bądź nerek będą niestety oznaczały dyskwalifikację.

Innymi przeciwwskazaniami są: choroby nowotworowe, zaawansowana cukrzyca, okres ciąży i karmienia piersią czy nadwrażliwość na działanie zimna.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *