Jaką płytę wybrać na imprezę karnawałową w domu?

plyty na impreze w domu

Foto: cottonbro/Pexels

Żadna impreza karnawałowa w domu nie może obyć się bez dobrej muzyki. Dlatego jeśli planujecie w tym roku zorganizować domówkę lub jeśli wybieracie się na taką zabawę ze znajomymi, nie możecie zapomnieć o odpowiednich utworach, które rozruszają każde towarzystwo!

Prezentujemy wam listę 5 płyt muzycznych, dzięki którym każda zabawa karnawałowa będzie udana. Pamiętajmy, że chodzi o to, żeby było wesoło – pozwólmy sobie na odrobinę luzu i potraktujmy tę listę przebojów z przymrużeniem oka.

Dowiedz się, czego słuchać na domówce w 2020 roku!

» Może warto zorganizować domówkę w dawnym stylu? Przypomnijmy sobie, jak wyglądały nasze stare, dobre prywatki…

RMF na imprezę 2019

okladka rmf na impreze

Na początek mamy dla was kompilację największych popowych hitów 2019 roku od radia RMF FM. Album zawiera piosenki, które w ubiegłym roku były najczęściej odtwarzane w rozgłośni radiowej i stworzony został z myślą o imprezach tanecznych.

Album „RMF na imprezę 2019” to aż 2 płyty CD, na których znajdziemy utwory takich artystów, jak Alvaro Soler, Cleo czy Edyta Górniak.

Dzięki dużej różnorodności każdy znajdzie na płycie coś dla siebie, a wpadająca w ucho muzyka pomoże rozkręcić każdą imprezę karnawałową.

ABBA – Gold Greatest Hits

okladka gold greatest hits

ABBA jest jednym z tych zespołów, które nieodłącznie kojarzą nam się z dobrymi imprezami i tańcem – i to już od kilku dekad! Jeśli chcesz zadbać o to, aby muzyki tego ponadczasowego, szwedzkiego zespołu nie zabrakło również na twojej zabawie karnawałowej, sięgnij po album “Gold Greatest Hits” wydany w 2008 roku z okazji 40-lecia powstania zespołu.

Na jubileuszowej płycie znalazły się wszystkie najpopularniejsze piosenki taneczne i ballady ABBY – w tym “Dancing Queen”, “Mamma Mia”, “The Winner Takes It All” oraz “Money, Money, Money”.

Jeśli marzy ci się niepowtarzalna impreza karnawałowa w stylu lat 70., koniecznie wybierz “Gold Greatest Hits”. To jedna z tych płyt, po które będziesz sięgać nie tylko w karnawale – umili każdą przejażdżkę samochodem lub dzień w pracy.

25 lat Disco Polo

okladka 25 lat disco polo

Czym byłaby impreza karnawałowa bez hitów disco polo? Niby go nie lubimy i krytykujemy, ale kiedy przychodzi co do czego, okazuje się, że to najlepsza muzyka do tańczenia!

25 lat Disco Polo” to właściwie seria składająca się z trzech osobnych albumów. Łącznie znajdziemy na nich aż 60 różnych utworów, które umilą nam każdą domówkę i jednocześnie nie skończą się zbyt wcześnie.

Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim takie ponadczasowe hity jak “Majteczki w kropeczki”, “Ale ale Aleksandra” czy “Dziewczyna z gór”. Przeżyj 25 lat disco polo w jeden wieczór! Na pewno będzie wesoło!

Paweł Domagała – 1984

okladka 1984

Znany z hitu “Weź nie pytaj” Paweł Domagała przychodzi do nas z bardzo klimatycznym albumem wyróżniającym się na tle innych płyt muzycznych. “1984” to autorefleksyjna podróż do przeszłości, w którą zabiera nas artysta przy akompaniamencie wyjątkowych utworów.

» Chcesz znać kulisy powstawania hitu Pawła Domagały? Poznaj ciekawostki na temat piosenki „Weź nie pytaj”!

Paweł Domagała był mało znanym, przeciętnym aktorem, do czasu aż jego piosenka “Weź nie pytaj” w 2018 roku osiągnęła szokującą popularność. Chwytliwa melodia i poruszający, życiowy tekst dotarły do osób w każdym wieku!

Album “1984” polecamy raczej na spokojniejsze imprezy, podczas których oczekujemy wolnych piosenek zamiast hałaśliwych rytmów. Utwory Pawła Domagały idealnie nadają się do powolnego tańca z partnerem albo po prostu to wspólnego wsłuchiwania się w gronie bliskich osób.

Hity Internetu

okladka hity internetu

Czego słuchaliśmy w sieci w ostatnich latach? Ten nietypowy album składa się z wpadających w ucho hitów, które z pewnością kojarzy każda z was, której nie jest obcy serwis YouTube. To również piosenki znane z najpopularniejszych rozgłośni radiowych i festiwali muzycznych.

Płyta zawiera 15 różnorodnych utworów z gatunku disco polo, muzyki tanecznej i pop – na pewno rozpoznacie wśród nich “Ruda tańczy jak szalona”, “Mama ostrzegała” czy “Ona czuje we mnie piniądz”.

Dzięki “Hitom Internetu” każda impreza karnawałowa w domu będzie jedyna w swoim rodzaju. Słysząc te utwory, aż trudno usiedzieć w miejscu!

A jakie są wasze typy piosenek na karnawałową domówkę? Stawiacie na szalone lata 80-te czy wolicie coś bardziej na czasie?

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *