Co słychać u najsympatyczniejszej aktorki Hollywood?

jak dzis wyglada sandra bullockFoto: Gage Skidmore, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Unported (zdjęcie przycięte)

Sandra Bullock dała się poznać światu jako zwyczajna, skromna “dziewczyna z sąsiedztwa”. W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd Hollywood nigdy nie starała się uchodzić za ikonę seksu, czym – paradoksalnie – zyskała sobie sympatię wielu fanów!

Dziś Bullock coraz rzadziej pojawia się na wielkim ekranie. Aktorka całkowicie poświęciła się rodzinie i wychowaniu dwójki adoptowanego potomstwa – syna Louisa i córki Laili.

Co słychać u Sandry Bullock w 2019 roku i w jakich filmach mogliśmy ją ostatnio zobaczyć?

» Lubisz podpatrywać gwiazdy? Sprawdź, co dziś słychać u innej znanej aktorki – Melanie Griffith!

Komediowy debiut Sandry Bullock

Swoją karierę Sandra Bullock rozpoczęła w roku 1987 rolą w zapomnianym dziś dreszczowcu “Hangmen”. Znaczna większość fanów zapamiętała ją jednak z późniejszych występów w komediach romantycznych z początku lat 90.: “Eliksir miłości” czy “W pogoni za sukcesem”.

Młodziutka Bullock czarowała swoją niesamowitą grą aktorską, co zapewniło jej zainteresowanie ze strony producentów filmowych.

Choć, jak sama mówiła, nigdy nie widziała siebie w filmie akcji, w 1994 roku zdecydowała zagrać w “Speed: Niebezpieczna prędkość” u boku takich gwiazd, jak Dennis Hopper czy 30-letni wówczas Keanu Reeves. Film okazał się wielkim hitem i zapewnił Bullock nagrodę Saturna dla najlepszej aktorki. Oprócz tego nadał jej karierze naprawdę zawrotnej prędkości!

Po roli w “Speed” aktorka wystąpiła w kultowej już komedii romantycznej “Ja cię kocham, a ty śpisz” i dramacie na podstawie powieści Johna Grishama “Czas zabijania”. Szczególnie ta pierwsza rola okazała się strzałem w dziesiątkę i jeszcze bardziej rozpędziła jej karierę.

U schyłku lat 90. Bullock była uwielbiana przez tysiące fanów na całym świecie, głównie za jej naturalność i skromność. Nie zadzierała nosa i nie chełpiła się swoimi sukcesami – choć tych zdecydowanie w jej karierze nie brakowało!

Wzloty i upadki

Niestety, Bullock nie nacieszyła się triumfami zbyt długo. W 1997 roku zdecydowała się na występ w drugiej części “Speed”, realizowanej już bez udziału Keanu Reevesa, ale za to ze znacznie większym budżetem.

Jeszcze podczas zdjęć wyszło na jaw, że “Speed 2: Wyścig z czasem” nie powtórzy sukcesu jedynki. Ostatecznie film okazał się wielkim niewypałem, który odcisnął swoje piętno na karierze 33-letniej wówczas aktorki.

Po tym niepowodzeniu pojawił się szereg kolejnych, mniejszych wpadek – “Totalna magia”, “Podróż przedślubna” czy “Charlie Cykor” były filmami miernymi, za które Sandrze Bullock oberwało się już nie tylko ze strony znawców kina, ale również przychylnej jej do tej pory prasy. Dziennikarze krytykowali jej oklepane, podobne do siebie role i wybór filmów, w jakich ostatnio zaczęła występować.

Na domiar złego, w życiu prywatnym gwiazdy również pojawiły się pewne przeciwności. Jej matka, Helga Meyer, zmarła na skutek przegranej walki z rakiem, a sama aktorka znalazła się na pokładzie samolotu, który cudem uniknął katastrofy!

co slychac u sandry bullockFoto: Rita Molnár, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5 zlokalizowana, 2.0 zlokalizowana oraz 1.0 zlokalizowana (zdjęcie przycięte)

Wszystko to sprawiło, że po zakończeniu zdjęć do mającego swoją premierę w 2002 roku filmu “Dwa tygodnie na miłość” Bullock zawiesiła swoją karierę aktorską. Zajęła się remontem i sprzedażą nieruchomości, zawodowo występując wyłącznie w sitcomie “George Lopez”.

W tym czasie poznała też swojego przyszłego męża, Jessego Jamesa, konstruktora motocykli i gospodarza programu motoryzacyjnego. Jak po latach przyznała:

Przestałam pracować, bo już nie wykonywałam tej pracy dobrze.”

Nową inspirację przyniósł jej film “Miasto gniewu” (2005). Kiedy aktorka zapoznała się z jego scenariuszem, od razu wznowiła swoją karierę, aby wcielić się w rolę Jean Cabot, znerwicowanej żony prokuratora okręgowego. Ta kreacja zapewniła jej powrót z przytupem, mimo że była to stosunkowo niewielka rola. Nagrodzony Oscarem film do dziś stanowi przełomowy etap w karierze Sandry Bullock.

Od tego czasu tę przesympatyczną aktorkę mogliśmy zobaczyć jeszcze m.in. w takich filmach, jak “Dom nad jeziorem” czy “Wielki Mike. The Blind Side”, który zapewnił jej niespodziewanego Oscara dla najlepszej aktorki.

Po 2010 roku jej kariera ponownie zwolniła, tym razem na rzecz życia rodzinnego – Bullock całkowicie poświęciła się opiece nad dwójką dzieci, po rozwodzie z Jamesem wychowując je jako samotna matka.

Jak dzisiaj wygląda Sandra Bullock?

W tym roku aktorka skończyła 55 lat, jednak wiek wcale nie odebrał jej seksapilu. Piękna, elegancka, a przede wszystkim naturalna – tymi przymiotnikami z pewnością możemy opisać Sandrę Bullock!

» W naszym rodzimym show biznesie również nie brakuje pięknych, dojrzałych kobiet! Poznaj najbardziej stylowe i niezwykłe polskie gwiazdy po 50-ce!

W zeszłym roku mogliśmy oglądać Bullock w świetnym filmie “Ocean’s 8”, gdzie zagrała główną bohaterkę, kryminalistkę Debbie Ocean. U jej boku wystąpiły takie sławy, jak Cate Blanchett, Anne Hathaway czy Rihanna. Film był “damskim” remake’em znanego “Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”, w którym wszystkie główne role męskie zastąpiono kobiecymi.

sandra bullock cate blanchett oceans 8Foto: MTV International, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 (zdjęcie przycięte)

Film “Ocean’s 8” zebrał dość mieszane opinie wśród odbiorców. Nazywano go “filmem z odzysku” czy “feministyczną propagandą”. Dla samej Sandry Bullock występ ten był jednak niezwykle ważny, a gra u boku innych znanych aktorek sprawiła jej wiele radości.

Oprócz tego aktorkę mogliśmy zobaczyć w thrillerze Netflixa “Nie otwieraj oczu”. Jej niesamowita gra aktorska sprawiła, że film, pomimo dość przewidywalnego scenariusza, przez cały czas trzymał w napięciu i był pełen emocji. “Nie otwieraj oczu” to prawdziwy popis aktorski Bullock – producenci dali jej dużo swobody i obdarzyli ogromnym zaufaniem, którego z pewnością nie zawiodła!

Choć obecnie nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat kolejnych filmów z udziałem aktorki, jednego możemy być pewni – na pewno nie pozwoli nam o sobie zapomnieć.

Z jakim filmem najbardziej kojarzycie Sandrę Bullock?

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *