Bycie dziadkiem jest sexy!

sexy dziadek

Foto: Pixabay

Mówi się, że męskość to nie obwód bicepsa, ale szacunek do kobiet. My idziemy o krok dalej i udowadniamy, że prawdziwie męscy są mężczyźni, którzy ponad wszystko kochają dzieci! W Dniu Dziadka postanowiliśmy dowiedzieć się, co słychać u 5 sławnych dżentelmenów, którzy od dawna rozgrzewają niewieście serca, a od jakiegoś czasu pałają również gorącą miłością do swoich wnucząt. Takich nam trzeba jak najwięcej!

Jan Englert

jan englert dziadekFoto: Sławek Skonieczny, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0

W tym roku skończy 76 lat, ale – umówmy się – zupełnie tego po nim nie widać! Jego głębokie spojrzenie i przyjemny niczym balsam głos niezmiennie uwodzą kolejne pokolenia kobiet.

Na dużym ekranie zadebiutował jako czternastolatek w filmie „Kanał” w reżyserii Andrzeja Wajdy, u którego zresztą grał jeszcze później kilkukrotnie, m.in. w dramacie „Katyń”. Współpracował z wieloma innymi wybitnymi reżyserami – niezapomniane role stworzył w filmach Kazimierza Kutza, Filipa Bajona, Jana Łomnickiego, Janusza Zaorskiego i Janusza Morgensterna. Jego najbardziej zapadające w pamięć kreacje to Tomasz Judym z ekranizacji „Ludzi bezdomnych” Żeromskiego, Stanisław Broniewski z „Akcji pod Arsenałem”, Wiktor Kozłowski z „Komedii małżeńskiej”, w której partnerowała mu rewelacyjna Ewa Kasprzyk, Jerzy Lipert, obiekt westchnień Anny Romantowskiej z serialu „Matki, żony i kochanki”, biznesmen Ferdynand Lipski z „Kilera” oraz profesor Wacław Sitkowski, mentor Zbigniewa Religi z „Bogów”. Ostatnio oglądaliśmy go w „Diagnozie”, hitowym serialu TVN z Mają Ostaszewską, w którym wcielił się w postać bezwzględnego szefa firmy farmaceutycznej, Oliwiera Krynickiego.

Jan Englert ma czworo dzieci: troje z pierwszą żoną, Barbarą Sołtysik, z którą do dziś pozostaje w bardzo poprawnych stosunkach, oraz jedno z obecną żoną, aktorką Beatą Ścibakówną. Dzięki tak licznej rodzinie aktor może się już cieszyć całkiem sporą gromadką wnucząt! Internetowe źródła podają, że jest ich już pięcioro, więc słynny dziadek ma zapewne pełne ręce roboty. Z pewnością też nie narzekał na brak prezentów w dniu swojego święta!

» Bycie dziadkiem jest sexy, ale bycie kobietą po 50-ce jest jeszcze bardziej sexy! Poznaj 10 dojrzałych kobiet polskiego show biznesu, które niezmiennie od lat rozpalają męskie zmysły!

Tomasz Stockinger

tomasz stockinger dziadekFoto: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 1.0

Kolejny przystojniak, którego urok i uroda nie przemijają mimo upływu lat. 63-letni dziś aktor najszerszej publiczności znany jest z roli doktora Pawła Lubicza z serialu „Klan”, jednak to zaledwie wierzchołek góry lodowej jego dorobku.

Współpracował z wieloma teatrami, grał również w Teatrze Telewizji. Wystąpił w ponad 30 filmach fabularnych, m. in. w „Znachorze”, „Latach dwudziestych… latach trzydziestych…” oraz w serialach „Dom” i „Zespół adwokacki”.

Jedyny syn aktora, dziennikarz Robert Stockinger, w 2017 roku podarował ojcu najpiękniejszy prezent: wnuczkę Oliwkę. Czyli, że klan się rozrasta!

Marek Włodarczyk

marek wlodarczyk dziadekFoto: Sławek, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0

Życie aktora, który w zeszłym roku skończył 64 lata, pełne było zawirowań. W świadomości widzów zapisał się jako twardziel, ale jego wytrzymałość była wystawiana na niejedną próbę.

Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiTv w Łodzi. Debiutował w poetyckim filmie „Sowizdrzał świętokrzyski” z Beatą Tyszkiewicz, występował też na deskach teatrów w Katowicach i Łodzi, jednak po rozpoczęciu stanu wojennego zamieszkał w Niemczech i tam kontynuował swoją karierę aktorską. Impulsem do powrotu do Polski była rola komisarza Adama Zawady w serialu TVN „Kryminalni”. Dał się też zapamiętać jako Józef Cieplak, ojciec tytułowej bohaterki serialu „BrzydUla”, oraz ostatnio jako inspektor Edward Kubis w realizowanej we Wrocławiu bardzo ciekawej serii „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

Marek Włodarczyk ma trzech synów: Patryka z pierwszą żoną, polską aktorką Grażyną Dyląg, oraz Vincenta i Simona z drugą żoną, niemiecką aktorką Karen Friesicke. I choć relacje rodzinne były trudne, kontakt aktora z synami bywał utrudniony ze względu na jego częste podróże, a chorująca na depresję druga żona aktora popełniła samobójstwo, życie dało mu kolejną szansę – wnuka o imieniu Nico.

Olgierd Łukaszewicz

olgierd lukaszewicz dziadekFoto: Emilia Gowin, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0

72-letni były prezes Związku Artystów Scen Polskich taksuje nas poważnym, intrygującym spojrzeniem, za którym jednak kryje się cała gama emocji.

Choć grał m. in. w „Brzezinie” i „Weselu” Andrzeja Wajdy, to dla widzów na zawsze zostanie Albercikiem Starskim partnerującym Jerzemu Stuhrowi w kultowej „Seksmisji” Juliusza Machulskiego.

Mimo licznych zawodowych zobowiązań rodzina zawsze była dla niego najwyższym priorytetem. Ma brata bliźniaka, Jerzego, który jest operatorem filmowym i reżyserem. Żona Olgierda Łukaszewicza to Grażyna Marzec, która też jest aktorką. Ponadto artysta o swoich relacjach z wnukami – Adamem i Hanią – pisał swego czasu na łamach platformy BlogStar.pl, gdzie prowadził zapiski pod wspólnym tytułem „Ja dziadek”.

» Chcesz wiedzieć, jak być mądrą babcią (albo dziadkiem)? Koniecznie przeczytaj szczery do bólu wywiad z Beatą Borucką, założycielką popularnego fan page’a na Facebooku Mądra Babcia!

Krzysztof Hołowczyc

krzysztof holowczyc dziadekFoto: Fotograf: MCH Photo Rechtenhaber: X-raid, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Niemcy

Jedyny nie-aktor na naszej liście, który jednak równie mocno przyciąga do siebie uwagę płci pięknej. Można się tylko zastanawiać, czy to za sprawą jego pociągającej aparycji, czy równie pociągającej profesji. Czy może być bowiem bardziej męski zawód niż kierowca rajdowy?

Jego zawodowe osiągnięcia przyprawiają o zawrót głowy: uzyskał tytuł rajdowego mistrza Polski (i to aż trzy razy – w latach 1995, 1996 i 1999!), mistrza Europy (w 1997 roku), trzykrotnie był zwycięzcą Rajdu Polski, uczestniczył także w Rajdzie Dakar. W 2008 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, a 30 sierpnia 2015 roku po wygraniu rajdu Baja Poland ogłosił koniec kariery. W 2012 roku odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej motoryzacji”.

Na swoim koncie ma także trwającą dwa lata przygodę z polityką (był posłem do Parlamentu Europejskiego), a także epizod wydawniczy – w 2012 roku ukazała się jego książka „Piekło Dakaru”.

Wszechstronnie uzdolniony Krzysztof Hołowczyc doczekał się także zaszczytnego tytułu jednego z najprzystojniejszych dziadków rodzimego show biznesu. Zawdzięcza to swojej kilkuletniej wnuczce Alabamie. Wszak bez niej byłby tylko jednym z wielu przystojniaków wśród naszych celebrytów…

Czy któryś z naszych panów skradł kiedykolwiek wasze serce? Uchylcie rąbka tajemnicy!

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *