Makijaż dla kobiety dojrzałej – pielęgnacja i trendy

Kasia Wrona i jej książka „Makijażowy anti-aging”

Na twojej twarzy od lat króluje ten sam makijaż, ale nie wiesz, co mogłabyś zmienić.
Chciałabyś się nauczyć malować, ale nie wiesz od czego zacząć.
Szukasz sposobu na piękny i szybki makijaż, który będzie lekki i modny, ale nie wiesz, jakie są trendy w makijażu.
Masz przebarwienia lub zmarszczki i chciałabyś się nauczyć dobrze je ukrywać.

Jeśli pod którymś z tych stwierdzeń mogłabyś się podpisać, dzisiaj mamy dla ciebie coś szczególnego!

Makijażowy anti-aging – okładka

Jedyny na polskim rynku makijażowy poradnik dla kobiety dojrzałej!

Dowiesz się z niego:

  • jak pielęgnować twarz, szyję i dekolt,
  • jak dbać o cerę na co dzień,
  • jakich kosmetyków używać
  • i jak wykonać makijaż – rok po kroku.

Kasia Wrona, znana i ceniona wizażystka, napisała poradnik makijażowy dla kobiet dojrzałych „Makijażowy anty-aging”.

Dowiesz się z niego, jak samodzielnie wykonać piękny i szybki makijaż dzienny oraz wieczorowy. Ale, co niezwykle cenne, z książki nauczysz się także, jak zadbać o skórę oraz swoje samopoczucie, aby wyglądać dobrze.

Kasia w swojej książce zachęca kobiety dojrzałe do tego, aby nie walczyły o młodość i nie próbowały na siłę się odmładzać. Chciałaby, aby spojrzały na siebie z czułością i znalazły w sobie piękno i dopiero je podkreśliły makijażem.

Bo jeśli dobrze czujesz się w swoim ciele, widać to po twojej twarzy.

Najbardziej cieszy nas, że autorka, tak samo jak Polka50plus, ceni sobie zalety wieku średniego.

Nie ma na rynku takiego poradnika makijażowego, który byłby poświęcony tylko kobietom dojrzałym. Tym bardziej polecamy ci tę pozycję!

A teraz dowiedzmy się trochę więcej o makijażu 50+.

Makijażowy anti-aging – rozkładówka z książki
Na kursie Kasi Wrony organizowanym w jej szkole (Make up Manufacture Academy) możesz nauczyć się, jak malować siebie na co dzień i od święta.

Pielęgnacja cery dojrzałej

W książce znajdziesz wiele porad na temat dbania o cerę dojrzałą, bo, jak mówi Kasia Wrona, pielęgnacja skóry to podstawa dobrego makijażu, także tego na co dzień.

I nie jest tutaj mowa tylko o kosmetykach, ale także o witaminach, stylu życia i wodzie, które są równie ważne dla pięknego wyglądu, jak dobrze wykonany makijaż.

Z poradnika dowiesz się także, jak poprawnie dobierać kosmetyki do twojego rodzaju skóry oraz jakie są kroki w poprawnym wykonaniu makijażu. Bo być może nie wiesz, że ważne są: tonowanie, nałożenie serum, kremu pod oczy, a następnie kremu na całą twarz i dopiero, kiedy skóra jest przygotowana, możesz zaczynać makijaż.

Makijażowy anti-aging – rozkładówka z książki
Jedną z modelek makijażystki, którą zobaczysz w poradniku, jest znana i lubiana piosenkarka oraz aktorka Izabela Trojanowska.

W rozdziale o pielęgnacji makijażystka pisze o masażu twarzy, który jest niezwykle skuteczny. Wielu makijażystów wykonuje go przed malowaniem, ponieważ zabieg ten pięknie rozluźnia twarz, a kosmetyki lepiej się na niej prezentują. 

Obok tego pokazuje, jakie są inne rodzaje masażu. Część z nich możesz wykonać w renomowanych salonach, a część sama w domu.

Nie brakuje także porad o tapingu, czyli oklejaniu twarzy specjalnymi taśmami, aby ją zrelaksować i spłycić zmarszczki oraz poprawić owal.

Makijażowy anti-aging – rozkładówka z książki
Rozkładówka z książki przedstawiająca rodzaje zmarszczek oraz to, w jaki sposób powstają.

Autorka wiele miejsca poświęciła na ochronę skóry przed słońcem, które może i wspaniale muska skórę, ale powoduje wiele niekorzystnych zmian. Po częstych kąpielach słonecznych szybkie starzenie się skóry masz gwarantowane.

Korekta niedoskonałości

Skóra z wiekiem zmienia się. Nie tylko wiotczeje, ale pojawiają się na niej plamy, przebarwienia, a pod oczami mogą wystąpić cienie. Część kobiet ma także problemy z pękającymi naczynkami, co powoduje zaczerwienienia, m.in. koło nosa i na brodzie. Wiele osób choruje na bielactwo, a te jasne plamy na ciele powodują u nich duży dyskomfort. 

Kasia podpowiada, że zmiany na skórze można ukryć, nakładając pod podkład brzoskwiniową bazę albo korygujący korektor w kolorze żółtym lub brzoskwiniowym (takiego korektora Kasia Wrona użyła w makijażu Heleny Norowicz na zdjęciu poniżej).

Jakimi jeszcze kosmetykami ukryjesz te niedoskonałości, jakie kolory tuszują wybrane problemy skórne i przebarwienia na cerze, również przeczytasz w „Makijażowym anti-agingu”.

Makijażowy anti-aging – rozkładówka z książki
Wizażystka krok po kroku pokazuje pielęgnację i wykonanie makijażu.

Warto oczywiście wspomóc się nowoczesnymi metodami, np. laserem. Niemniej, makijażystka doradza, które składniki w składzie kosmetyków poprawiają wygląd skóry, a następnie zabiera czytelniczki na zakupy do drogerii.

Chce nauczyć je, aby nie kupowały drogich, niedziałających kosmetyków. Z jej poleceniami na pewno twoja toaletka zyska kilka potrzebnych i, co ważniejsze, działających kosmetyków.

Trendy w makijażu kobiety dojrzałej

W makijażu, tak jak w modzie, trendy ciągle się zmieniają. Mamy nowe techniki, lepsze kosmetyki, ale i kolorystyka ciągle się zmienia. Jeszcze do niedawna mówiło się, że kobiety dojrzałe nie powinny używać jasnych kolorów i rozjaśniaczy, bo to uwypukli zmarszczki.

Dziś modne są jasne, świetliste makijaże w złotych, szampańskich i brzoskwiniowych kolorach. Królują one zwłaszcza w wieczorowych makijażach. Okazuje się, że ten rodzaj makijażu także świetnie sprawdzi się w makijażu kobiety dojrzałej. Trzeba tylko wiedzieć, w którym miejscu i jaki kosmetyk nałożyć.

Połączenie podkładu z rozświetlaczem to świetny sposób na świetlistą cerę przy dziennym makijażu. Trzeba tylko pamiętać o nałożeniu produktu mokrą gąbeczką. Na powiekę ruchomą nakładaj więc bez strachu jasny, nawet świetlisty cień, a oko podkreśl delikatną kreską i dobrze wytuszuj rzęsy.

Z poradnika dowiesz się więcej o trendach w makijażu, mi.in. jaki dobierać kolory cieni i pomadek, dobrze tuszować rzęsy i malować małe oko lub zrobić makijaż oka z opadającą powieką

UWAGA: KONKURS!

Niedługo na naszych kanałach na Facebooku i Instagramie będą do wygrania książki Kasi Wrony. Obserwuj, aby być na bieżąco!


Makijażystka Kasia Wrona

Kasia Wrona

Profesjonalna wizażystka z międzynarodowym doświadczeniem, redaktorka, wykładowczyni, założycielka Make up Manufacture Academy.

Autorka książki-poradnika „Makijażowy anti-aging” (Wydawnictwo Purple Book).

Jej prace publikowane są w magazynach na całym świecie. Pracuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Absolwentka najlepszych szkół makijażu, wiedzę zdobyła m.in. w Cinema Make-up School w Los Angeles. Ukończyła szkoły i kursy w Polsce, Nowym Jorku, Hollywood i San Francisco.

mmacademy.pl


To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *