Jaki zegarek dla seniora wybrać?

Klasyczne zegarki męskie

Szukasz zegarka dla mamy lub taty? W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę gust osoby, którą chcemy obdarować. Ponadto jest kilka cech, którymi powinien wyróżniać się zegarek dla seniora. Na co należy zwracać uwagę, wybierając idealny zegarek dla osoby starszej?

Podstawowe cechy zegarka dla seniora

1. Duża, czytelna tarcza i wyraźne cyfry

Z biegiem lat wzrok ulega osłabieniu, dlatego najlepszym wyborem dla seniora jest zegarek z dużą, najlepiej jasną tarczą. Odczytywanie drobnych cyfr może być problematyczne, zwłaszcza bez okularów. Dlatego przejrzysta tarcza i duże indeksy to z pewnością najważniejsze cechy zegarka dla osób w zaawansowanym wieku. Duża tarcza gwarantuje komfortowy odczyt godziny, przede wszystkim w godzinach wieczornych.

Jaki rozmiar koperty jest najbardziej pożądany? Duże modele to takie, których średnica tarczy jest większa niż 45 mm dla mężczyzny oraz ok. 38 mm dla kobiety.

W sklepie https://www.zegarek.net/ znajdziesz szeroki wybór zegarków z dużą tarczą i nie tylko. W kategorii „zegarki męskie” na uwagę zasługują modele marki Diesel. Mają dużą, okrągłą kopertę, a przy tym są bardzo eleganckie. Warto też przyjrzeć się ofercie zegarków marki Timex. Niektóre modele są wyposażone w funkcję podświetlenia tarczy, która umożliwia odczyt godziny również w nocy!

2. Funkcjonalność i prostota

Zegarek dla seniora powinien być także funkcjonalny i prosty w użytkowaniu. Najważniejsze jest szybkie i bezproblemowe odczytywanie godziny. Ciekawym rozwiązaniem są modele z cyfrowym wyświetlaczem, zwłaszcza kiedy senior dba o formę fizyczną i często sprawdza godzinę w ruchu. Dla tradycjonalistów polecane są modele klasyczne z dużymi, wyraźnymi wskazówkami.

Nieskomplikowane powinno być również samo nakładanie i zdejmowanie zegarka. Zapięcie bransolety czy paska ma działać bez zarzutu.

Dlatego warto stawiać na sprawdzone, znane od lat marki, np. Tissot oraz Certina. Są znane i cenione na całym świecie, a przy tym stanowią gwarancję najwyższej jakości.

Jeśli twoi rodzice są miłośnikami gadżetów i nowinek technologicznych, z pewnością ucieszą ich smartwatche. Krokomierz, pulsometr, termometr, licznik kalorii, informacje pogodowe, powiadomienia o połączeniach i wiadomościach SMS, GPS – to tylko niektóre funkcje takich zegarków.  Smartwatche znajdziesz w ofercie takich marek, jak Guess, Garett, Fossil, Diesel czy Rubicon.

3. Klasyka ponad wszystko

Szukając zegarka dla seniora, należy też zwrócić uwagę na wygląd czasomierza. Zegarek powinien wyróżniać się elegancją i stylem.

Dla mężczyzny strzałem w dziesiątkę są modele ze skórzanymi paskami. Będą świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Panie z kolei często lubują się w bransoletach – zegarek jest dla nich jednym z elementów biżuterii.

Biżuteryjne modele mają w swojej ofercie m.in. Esprit, Bering i Swatch. Szczególnie polecane są zegarki ze stali nierdzewnej, odpornej na zużycie.

Decydując się na model ze skórzanym paskiem, można wybierać paski w różnych opcjach kolorystycznych.  Najbardziej uniwersalne kolory dla panów to czerń oraz brąz.

Niezliczoną liczbę klasycznych propozycji zegarków męskich (również na bransolecie) znajdziesz na stronie: https://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html. Sprawdź i wybierz najlepszy zegarek dla seniora!

Obejrzyj galerię eleganckich modeli:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *