Pikosekundowy laser – na zmarszczki i inne niedoskonałości

Bezinwazyjne usuwanie zmarszczek

Laserowe odmładzanie twarzy to sprawdzony sposób na walkę z nieuchronnym upływem czasu, który odbija się na naszej twarzy.

Światło lasera nie tylko odmładza skórę, ale też pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu skóra odzyskuje świetną kondycję, efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas, a proces starzenia się skóry zostaje wyraźnie spowolniony.

Przedstawiamy działanie jednego z najskuteczniejszych laserów na zmarszczki – lasera pikosekundowego.

Przyczyny starzenia się skóry

Główną przyczyną starzenia się skóry jest osłabienie włókien kolagenowych, które podtrzymują skórę i zapobiegają jej opadaniu.

Wraz z wiekiem ilość kolagenu w skórze spada, czego konsekwencją są zmarszczki i zwiotczenia, np. opadające policzki.

Ale zmarszczki to niejedyne objawy starzenia się skóry.

Przebarwienia również pojawiają się liczniej na dojrzałej cerze. Czynnikiem, który sprzyja pojawianiu się plamek, są zmiany hormonalne oraz ekspozycja skóry na światło słoneczne. Starzeniu się skóry sprzyja smog, palenie papierosów i niewłaściwy tryb życia.

Jak działa pikosekundowy laser na zmarszczki?

Innowacyjna technologia pikosekundowa umożliwia osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach, przewyższając tym samym inne lasery odmładzające. Zaawansowane parametry czynią z lasera pikosekundowego najlepszy laser na zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe i inne niedoskonałości związane ze starzeniem się skóry.

Discovery Pico to laser na zmarszczki, dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie wykorzystuje neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o podwójnej długości fali: 1064 nm oraz 532 nm. Działa z maksymalną mocą 1,8 GW. Dzięki tym właściwościom laser pikosekundowy charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w usuwaniu defektów skórnych.

Laserowe odmładzanie twarzy wykonywane jest przy pomocy głowicy frakcyjnej, która w kontrolowany sposób powoduje mikrouszkodzenia w skórze.

W trakcie zabiegu ciało chłodzone jest strumieniem zimnego powietrza, a więc nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia.

Odmładzanie laserowe to mechanizm, który polega na pobudzaniu komórek skóry do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. Kolagen to białko odpowiedzialne za jędrność i młody wygląd skóry.

Odmładzanie twarzy laserem – efekty

Dzięki pobudzeniu skóry do podjęcia procesów regeneracyjnych odmładzanie twarzy laserem jest wyjątkowo skuteczne, a jego efekty utrzymują się przez bardzo długi czas. Technologia pikosekundowa sprawdza się zarówno w przypadku pierwszych, płytkich oznak starzenia się skóry, likwidacji zmarszczek mimicznych pod oczami czy na czole, jak i spłycaniu głębokich bruzd typowych dla skóry dojrzałej.

Discovery Pico to nie tylko laser na zmarszczki, ale też na inne niedoskonałości skóry, które pojawiają się wraz z wiekiem. Decydując się na zabieg tym urządzeniem, możesz liczyć na:

  • gruntowne odmłodzenie skóry,
  • likwidację przebarwień,
  • redukcję rozstępów,
  • usunięcie blizn o różnej etiologii, w tym potrądzikowych i pourazowych.

Skóra po zabiegu laserem na zmarszczki staje się świetlista i odświeżona. Optymalne rezultaty przynosi seria trzech lub więcej zabiegów. Plan leczenia ustala lekarz medycyny estetycznej. Liczba oraz częstotliwość zabiegów zależą bowiem od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

W razie innych pytań dotyczących laserowego odmładzania twarzy zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *