Krem na noc – dlaczego powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce?

Krem na noc dottore

Czy krem na noc naprawdę jest niezbędny?

Aplikacja kremu przeznaczonego do stosowania wyłącznie w nocy z pewnością poskutkuje piękniejszą i zdrowszą skórą. A to marzenie każdej z nas.

Warto więc zapewnić skórze wszystko to, co najlepsze, także nocną porą.

Krem na noc – dlaczego jest niezbędny? 

 W przypadku skóry mówimy o cyklu dobowym. W dzień musimy chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. W nocy natomiast zadbać o to, by zapewnić jej jak najlepszą regenerację.

Mamy dwa różne cele, potrzebujemy więc kremów różniących się pod kątem składu i konsystencji. 

Czego twoja skóra potrzebuje nocą? 

To właśnie nocą procesy regeneracyjne przebiegają najintensywniej. Skóra odpoczywa, oczyszcza się z toksyn, redukowane są skutki działania szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nocną porą cera nie jest narażona na działanie takich czynników, jak UV, smog czy światło blue light, nie musimy więc troszczyć się o jej ochronę. Potrzebujemy natomiast kremu, który będzie stymulował procesy naprawcze, mającego silne właściwości nawilżające i odżywcze. 

Jaki krem na noc wybrać? 

Jaki krem do nocnej pielęgnacji skóry wybrać?

Najlepszym wyborem będą kremy przeznaczone do stosowania wyłącznie w nocy. Istotne także, by krem był odpowiedni do potrzeb naszej skóry.

Inne kremy sprawdzą się w przypadku cery dojrzałej, inne przy naczynkowej, suchej czy trądzikowej. Dobrym wyborem będą kremy o bogatym składzie, zawierające kwas migdałowy, kwas glikolowy, Boswellia serrata, peptydy. 

Krem na noc od dottore 

Dottore to pierwsza polska marka kosmeceutyków wywodząca się z medycyny estetycznej. Marka oferuje kosmeceutyki zawierające wyselekcjonowane substancje aktywne.

W linii dottore znajdują się między innymi  kremy na noc. Przedstawiamy podstawowe informacje o kilku z nich. 

  • Rossatore resurfacing cream – to krem na noc, który zalecany jest przede wszystkim do cery wrażliwej, suchej i mieszanej. W składzie kremu znajdują się między innymi kwasy owocowe AHA, azeloglicyna. 
  • Retino ‒ krem, który będzie doskonałym uzupełnieniem nocnej pielęgnacji skóry. Dedykowany jest do cery z takimi niedoskonałościami, jak przebarwienia, trądzik, zmarszczki. Retino zalecany do skóry dojrzałej, mieszanej oraz suchej. 
  • Peptide night – zawiera w składzie peptydy oraz ekstrakt ze śnieżycy. Dedykowany jest do skóry dojrzałej i wrażliwej. Pomaga zredukować takie niedoskonałości, jak zwiotczała skóra, zaburzony owal twarzy, zmarszczki. 
  • Novo – doskonała pielęgnacja skóry szarej, starzejącej się, tracącej gęstość. W składzie kremu znajdują się między innymi kwas glikolowy i Boswellia serrata. 

Odpowiednia pielęgnacja w nocy sprawi, że po przebudzeniu zobaczysz w lustrze zdrową, wypoczętą, piękną skórę! Do dzieła!  

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *