Czym zaimpregnować buty skórzane? Trzy produkty, które musisz mieć pod ręką tej zimy!

obuwie-pasta

Obuwie skórzane jest narażone zimą na kilka czynników niszczących, wśród których prym wiodą wilgoć, sól oraz błoto. Warto więc zabezpieczać ulubione buty przed przedwczesnym zużyciem.

Skóra jest materiałem stosunkowo trwałym, oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o jej zabezpieczenie w tych najbardziej newralgicznych okresach, do których należy zima oraz późna jesień. Jak impregnować buty skórzane? Oto nasze typy!

Tłuszcz do skór – codzienna pielęgnacja obuwia

Wśród tych najbardziej powszechnych na rynku produktów szczególną popularnością cieszą się tłuszcze do skór. Są to preparaty do impregnacji zarówno obuwia, jak i innych elementów garderoby wykonanych ze skóry licowanej.

Tłuszcz do skór ma wielokierunkowe działanie: przede wszystkim odżywia i poprawia elastyczność skóry, po drugie zaś pokrywa ją warstwą impregnatu do obuwia skórzanego, co stanowi powłokę ochronną przed wilgocią.

Jak stosować tłuszcz do skór?

Tłuszcze do skór są stosunkowo łatwe w zastosowaniu. Środek do impregnacji butów skórzanych nakłada się (uprzednio czyszcząc buty z kurzu, błota, soli itd.) za pomocą ściereczki zanurzonej w pojemniku z impregnatem. Wystarczy niewielka ilość tłuszczu rozprowadzana po powierzchni buta okrężnymi ruchami równomiernie po całej powierzchni. Tak odnowione i zakonserwowane obuwie powinniśmy odstawić na jakiś czas, by wyschło.

Impregnat do obuwia na bazie tłuszczu to sprawdzony sposób na zabezpieczenie ulubionych butów na zimę. Preparat przyda się w domu przy okazji konserwacji innych elementów skórzanych, jak choćby męskie torby na ramię.

obuwie-2831-tarrago-czyszczenie-sport-butow-all-kolor

Foto: Doskonały preparat do czyszczenia obuwia

Środek do ochrony skóry przed plamami – pełne zabezpieczenie ulubionych butów na zimę

Produkty te wykonane są na bazie żywicy. Ich zadaniem jest pokrycie obuwia specjalną warstwą ochronną, dzięki której buty nie będą podatne na plamy, np. z tłuszczu, sosów, napojów itd. Impregnat do butów skórzanych tego typu świetnie zabezpiecza też przed niszczącym działaniem śniegu i wody.

Co najważniejsze, preparat na bazie żywicy nie wpływa na kolor skóry, przez co, mimo konserwacji, buty zachowują swój oryginalny wygląd.

Jak stosować środek chroniący przed plamami?

Większość tego typu środków do impregnacji butów skórzanych sprzedawana jest w sprayu, co znacznie ułatwia ich aplikowanie. Wystarczy popryskać buty z odległości ok. 20 cm i odstawić na chwilę do przeschnięcia.

Zestawienie skutecznych impregnatów do butów skórzanych:
https://gentle-man.pl/118-pielegnacja-i-impregnacja-butow-skorzanych

Nano protector do butów skórzanych – innowacyjna technika zabezpieczania obuwia

Wykorzystanie nanocząsteczek do tworzenia uniwersalnej powłoki ochronnej świetnie sprawdza się w przypadku impregnacji butów.

Być może niektóre z nas miały okazję widzieć materiały wideo, na których magicznym sposobem sok lub ketchup spływały po materiale, zamiast w niego wsiąkać. Wszystko za sprawą nano protectora, czyli specjalnego preparatu, który pokrywa materiał niewidzialną warstwą nanocząsteczek, odpornych na działanie wilgoci i brudu. Jest to kompleksowa bariera, każdy czynnik brudzący czy niszczący zwyczajnie spłynie po materiale, zamiast do niego przylgnąć.

obuwie-970-tarrago-impregnatdoskor

Foto: Impregnat do skór, doskonałe zabezpieczenie obuwia

Jak stosować nano protector do butów skórzanych?

Jeśli więc zastanawiamy się, czym impregnować buty na zimę, to zdecydowanie możemy polecić spraye w tej technologii. Bardzo łatwe aplikowanie i całkowite zabezpieczenie stawiają nano protector w grupie najbardziej efektywnych impregnatów do obuwia skórzanego.

Nasze buty staną się odporne zarówno na wilgoć i błoto, jak i wszelkiego rodzaju plamy. W przeciwieństwie do tłuszczu, preparat ten nie odżywia i nie regeneruje skóry, a jedynie ją zabezpiecza.

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *