CoolTech – wymrażanie tkanki z efektem po jednym zabiegu

kriolipolizacentrumdermed

Płaski brzuch, kształtne uda i jędrne pośladki bez widocznego cellulitu to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda z nas jest zadowolona ze swojego odbicia w lustrze. Istnieje wiele sposobów na wyszczuplenie sylwetki: od różnorodnych diet, przez ćwiczenia fizyczne, aż po środki farmakologiczne. Szybką i skuteczną alternatywą dla tych metod jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie możemy wykonać m.in. zabieg kriolipolizy.

Kriolipoliza – jaki jest cel zabiegu?

Kriolipoliza jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym. Oznacza to, że celem tej procedury jest poprawienie wyglądu ciała, a jej przebieg nie obejmuje naruszenia ciągłości skóry. W przeciwieństwie do liposukcji, kriolipoliza nie wymaga wykonania nacięć ani wprowadzenia narzędzi chirurgicznych do organizmu pacjenta. Tłuszcz nie zostaje odessany w sposób mechaniczny, a jedynie pobudzony do rozpoczęcia określonych procesów fizjologicznych.

Niewątpliwą zaletą kriolipolizy jest wyjątkowe bezpieczeństwo zabiegu. Ze względu na bezinwazyjność nie ma ryzyka wystąpienia uciążliwych i utrzymujących się długotrwale efektów ubocznych (niekiedy występują niewielkie obrzęki lub krwiaki). Procedura jest wykonywana przy użyciu najnowocześniejszej technologii, która zapewnia nie tylko doskonałe efekty, ale również maksymalny komfort pacjenta w czasie pracy.

Zabieg jest uniwersalny – można go stosować na wielu częściach ciała (głównie w obszarze ramion, talii, ud, brzucha i podbródka). Dodatkowo nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania, z wyjątkiem unikania alkoholu oraz leków przeciwbólowych w ciągu doby poprzedzającej wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. 

Wskazaniem do wykonania kriolipolizy jest nadmiar tłuszczu w takich okolicach, jak brzuch, uda, podbródek czy ramiona. Jest to także doskonała odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się boczków w sposób szybki i bezbolesny. Kriolipoliza jest stosowana jako zabieg wyszczuplający o wysokiej skuteczności. Dzięki tej procedurze medycznej możemy zmniejszyć obwód wybranej części ciała. Efekty zabiegu są długotrwałe, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wymarzonej sylwetki, która zostanie z nami na lata!

Kriolipoliza CoolTech – jak przebiega zabieg?

Centrum DER-MED w Katowicach oferuje kriolipolizę metodą Cool-Tech. Zabieg jest poprzedzony konsultacją, podczas której wykwalifikowany kosmetolog dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej pacjenta.

Na tym etapie wyklucza się również wszelkiego rodzaju przeciwwskazania. Należą do nich:

 • tatuaż w miejscu zabiegowym,
 • stany zapalne,
 • żylaki,
 • świeża blizna,
 • opalenizna,
 • skóra pokryta samoopalaczem,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • nowotwór.

Sama procedura trwa około 70 minut i jest całkowicie bezbolesna (wykonywana bez znieczulenia). Po wykonaniu pomiaru grubości tkanki tłuszczowej kosmetolog wybiera optymalne parametry innowacyjnego urządzenia CoolTech, a następnie przystępuje do pracy.

Zabieg polega na kontrolowanym schładzaniu tkanki tłuszczowej pacjenta. Poszczególne fałdy skóry wraz z warstwą tłuszczową zostają zassane przez specjalny aplikator emitujący niską temperaturę. Powoduje to obumieranie komórek tłuszczowych, które w ciągu kolejnych tygodni zostają samoczynnie zmetabolizowane przez organizm. 

Pierwsze efekty kriolipolizy są widoczne już po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu. Pełny rezultat uzyskujemy po upływie około trzech miesięcy. Istnieje możliwość powtórzenia terapii po sześciu tygodniach od pierwszej sesji.

W przypadku kriolipolizy, opinie pacjentów po zabiegu są jednoznacznie pozytywne, ponieważ rezultaty terapii pojawiają się szybko i nie towarzyszą im nieprzyjemne skutki uboczne. Nie ma również potrzeby odbywania rekonwalescencji, dzięki czemu możemy wrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej.

Cena kriolipolizy waha się w przedziale od 690 do 1140 zł, w zależności od miejsca zabiegowego.

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Adrianna pisze:

  Bardzo ciekawy sposób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *