Poznaj świetny sposób na pomarańczową skórkę!
Cellulit jest problemem nie tylko estetycznym, lecz także zdrowotnym. Jednym ze sposobów, aby się go pozbyć, jest zabieg Cellulaze wykonywany przez specjalistów z Bieńkowscy Clinic.
Jak powstaje cellulit?
Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka, powstaje w wyniku trzech problemów.
Po pierwsze, włókniste przegrody łącznotkankowe powodują zagłębienia, „dołeczki” w skórze. Po drugie, obrzęki tkanki tłuszczowej tworzą widoczne uwypuklenie. Po trzecie, skóra wiotczeje wraz z wiekiem.
Kto powinien poddać się zabiegowi?
Zabiegowi powinny poddać się osoby, które:
- mają problem z cellulitem w różnej postaci i stopniu, a także lokalizacji,
- utraciły jędrność skóry,
- mają miejscowy depozyt tkanki tłuszczowej.
Na czym polega zabieg Cellulaze?
Cellulaze® to endolaser o długości fali 1440 nm. Wykorzystuje transmisję promieniowania w technologii Sidelase 3D. Energia wysyłana przez laser jest ukierunkowana, dzięki temu lekarz ma możliwość precyzyjnego oddziaływania na poszczególne składowe cellulitu. W ten sposób można uzyskać wygładzenie zagłębień i zaciągnięć skóry. Ponadto, zabieg fizycznie i trwale likwiduje uwypuklenia, a skóra staje się gęstsza, bardziej napięta oraz gładka.
Przed rozpoczęciem terapii chirurg zaznacza obszar skóry, który ma zostać poddany zabiegowi. Dzięki temu jest w stanie dość precyzyjnie dawkować energię lasera. Ponadto, może zlokalizować miejsca zagłębień i uwypukleń skóry, które wymagają innego leczenia. W tym przypadku konieczne jest wprowadzenie światłowodu pod skórę bardzo blisko zmian chorobowych. Z tego powodu zabieg Cellulaze jest jednym z najskuteczniejszych w walce z pomarańczową skórką.
Czy zabieg jest bezpieczny dla pacjenta?
Cellulaze® wyposażony jest w takie systemy, jak SmartSense i ThermoGuide, które wspomagają operatora przy pracy i pilnują, aby pacjent był bezpieczny – zapewniają eksperci z Bieńkowscy Clinic. W trakcie trwania zabiegu system monitoruje i kontroluje pracę głowicy. Czuwa nad ruchem i szybkością podgrzewania tkanek, w tym skóry. Jeśli głowica porusza się zbyt wolno lub zatrzymała się w jednym miejscu, wtedy SmartSense automatyczne wstrzymuje działania lasera. Dzięki temu nie dojdzie do oparzeń skóry.
Cały zabieg trwa zazwyczaj od 60 do 120 minut w zależności od przypadku. Po zakończeniu pacjent pozostaje w klinice na 2-4-godzinnej obserwacji i dopiero wtedy może zostać wypisywany do domu. Do normalnej aktywności może wrócić po 2-4 dniach.
Efekty zabiegu Cellulaze
Eksperci z Bieńkowscy Clinic zapewniają, że pierwsze efekty widoczne są już po zabiegu. Niestety, oddziaływanie na skórę wymaga trochę więcej czasu. Głównie ze względu na okres powstawania i dojrzewania włókien nowego kolagenu. Przez kolejne 3 miesiące będzie zachodził w skórze proces neokolagenogenezy. Dzięki temu skóra staje się bardziej gęsta i napięta.
Efekt będzie się utrzymywał, o ile pacjent o to zadba. Powinien stosować odpowiednią dietę, antyoksydanty oraz wykonywać zabiegi podtrzymujące, a także regularnie uprawiać jakąś aktywność fizyczną.
Jakie są zalecenia po przeprowadzeniu zabiegu?
Pacjent po przeprowadzonym zabiegu zobowiązany jest do noszenia specjalnego uciskowego ubrania przez 24 godziny na dobę przez 14-21 dni. Później wystarczy tylko w ciągu dnia nosić je przez 10-14 dni.
Ponadto, powinien stosować leki flebotropowe, np. detramax, diohespan max. Leki te poprawiają krążenie żylne i limfatyczne. Dodatkowo zapobiegają obrzękom i nawrotom choroby. Należy stosować także leki przeciwzapalne, które zostaną zalecone przez lekarza, oraz masaż i drenaż limfatyczny (BOA).
Więcej o zabiegu Cellulaze można znaleźć na stronie Bieńkowscy Clinic. Zapraszamy do kontaktu!