Co stosować na odparzenia u dorosłych?

Krem na odparzenia u osób starszych

Odparzenia pieluszkowe kojarzą się najczęściej z noworodkami i niemowlakami. A przecież narażone są na nie także osoby dorosłe!

Nie brakuje pacjentów przewlekle chorych czy unieruchomionych. Niektórzy mają problem z trzymaniem moczu, przez co muszą nosić specjalne majtki chłonne. Z pieluch korzysta też wiele osób niepełnosprawnych. Wszyscy ci ludzie narażeni są na stany zapalne skóry, nazywane w skrócie odparzeniami.

Jak powstają odparzenia u dorosłych?

Odparzenia u dorosłych powstają na podobnej zasadzie jak u dzieci. I choć skóra niemowlaka jest znacznie wrażliwsza niż osoby dorosłej, długotrwałe noszenie pieluch będzie ją osłabiać i czynić podatną na podrażnienia.

Ruchy ciała sprawiają, że pielucha trze naskórek, co w dłuższej perspektywie będzie go uszkadzać. Z kolei zanieczyszczona pielucha to idealna środowisko dla rozwoju infekcji. Powstawaniu podrażnień sprzyja także wysoka temperatura, która zwiększa potliwość skóry, oraz bielizna i ubrania wykonane ze sztucznych i nieprzewiewnych materiałów.

Warto zachować szczególną ostrożność i dbałość o higienę w czasie antybiotykoterapii oraz biegunki – oba te czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia odparzeń. Przyczyną podrażnień skóry bywa czasem alergia na niektóre składniki pieluchy, co zawsze warto mieć na uwadze. Niestety, nie wszystkie pieluchy cechują się wysoką jakością, mogą być one wykonane ze sztucznych materiałów.

Co stosować na odparzenia u dorosłych?

Tak jak w przypadku najmłodszych również dorośli powinni korzystać ze specjalnych maści. Na rynku istnieje ich wiele, warto jednak wyróżnić jedną z nich. Chodzi o Sudocrem, słynny i cieszący się popularnością krem na odparzenia.

Jest to wyrób medyczny, który świetnie sprawdzi się w takich sytuacjach, jak pieluszkowe zapalenie skóry, otarcia, odleżyny czy stany zapalne wywołane nietrzymaniem moczu. Wszystko za sprawą kompleksowego, ale też bezpiecznego składu.

Sudocrem na oparzenia zawiera tlenek cynku, który ma działanie łagodzące i ochronne, a także alkohol benzylowy, który działa dezynfekująco i miejscowo znieczulająco. Ważnym składnikiem jest również lanolina, która ma właściwości nawilżające i natłuszczające. Oprócz tego, w kremie znajdują się również benzoesan benzylu i cynamonian benzylu, które są środkami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi i wszobójczymi.

Więcej informacji o maści można znaleźć na: https://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/.

Jak stosować maść Sudocrem?

Maść Sudocrem najlepiej stosować profilaktycznie. Należy nakładać ją na oczyszczoną i osuszoną skórę tuż przed nałożeniem nowej pieluchy. Krem utworzy wówczas na skórze barierę ochronną. Sprawdzi się on także w przypadku pierwszych objawów odparzeń, takich jak zaczerwienienie i łuszczenie się skóry, czemu towarzyszy również uczucie swędzenia i pieczenia.

W obu przypadkach należy przed aplikacją kremu dokładnie umyć ręce. Następnie wystarczy na opuszek palca nałożyć niewielką ilość kremu i rozsmarować ją na skórze okrągłymi ruchami aż do uzyskania przezroczystej warstwy. Potem pozostawia się ją do wchłonięcia. Warto mieć na uwadze, że maść jest bardzo wydajna i wystarczy jej niewielka ilość. Obecność białych plam na skórze świadczy o nadmiarze kremu, który można usunąć chusteczką.

Co ciekawe, krem można stosować tak często, jak to tylko potrzebne – nie ma w tej kwestii żadnych limitów i nie istnieje ryzyko przedawkowania. Sudocrem na oparzenia daje efekt już w kilka godzin po zastosowaniu, znacząco redukując zaczerwienienie. Łagodzi on także odczuwany dyskomfort.

Odparzenia to problem wielu ludzi – i to nie tylko dzieci. Duża ilość osób korzysta z majtek chłonnych czy pieluch. Powinny one wyjątkowo dbać o swoją skórę w okolicach intymnych, która jest niestety narażona na stany zapalne.

Najlepiej postawić na higienę, przewiewne materiały oraz odpowiednią maść jak Sudocrem (więcej szczegółów na https://sudocrempolska.pl/). Podrażnienia i odparzenia nie muszą odbierać radości życia – można sobie z nimi poradzić, choć wymaga to uwagi i regularności.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *