Co czytać i gdzie kupować książki najtaniej u schyłku lata 2019?

co czytac na koniec lata 2019

Foto: Pixabay

Choć lato ma się ku końcowi, nasz apetyt na czytanie rośnie! Wieczory stają się coraz dłuższe, więc mamy solidny pretekst do spędzania ich w domu. Tylko w jakie lektury warto się uzbroić w tym miesiącu?

Oto najgorętsze nowości wydawnicze: dwa mrożące krew w żyłach i stawiające włosy na głowie thrillery psychologiczne, saga rodzinna z dramatycznymi wydarzeniami historycznymi w tle, opowieść o życiu w najmniejszym państwie świata oraz pełna zaskakujących zwrotów akcji historia o miłości, zbrodni i… fochach starszej pani!

Do czytania – gotowe – start!

P.S. A jeśli któraś z naszych propozycji szczególnie przypadnie wam do gustu, skorzystajcie z naszych linków do sklepów, gdzie możecie kupić książki najtaniej!

» Co jeszcze warto przeczytać? Poznaj najciekawsze premiery książkowe sierpnia 2019!

Wkręceni

okladka wkreceniKto napisał? Steve Cavanagh
Kto wydał? Wydawnictwo Albatros
Kiedy w sprzedaży? 14 sierpnia 2019

Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy:

• po pierwsze: szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo;
• po drugie: nikt nie wie, kim jestem;
• po trzecie: jeśli odkryjesz moją tożsamość, będziesz następną ofiarą…

A kiedy już przeczytasz tę książkę, zobaczysz, że prawda jest o wiele bardziej pokręcona!

Kim jest J.T. LeBeau?

Światowej sławy autorem bestsellerowych kryminałów. Genialnym twórcą fabuły, który zadba o to, żeby każdy bohater i każdy czytelnik został koncertowo wkręcony. Pewna kobieta podejrzewa, że jest nim jej mąż, który ukrywa miliony na koncie, a w zamkniętej szufladzie trzyma dowody potwierdzające jego związek z tajemniczym pisarzem. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana… I daje mordercy olbrzymią przewagę.

O co tu chodzi? Przeczytaj i dowiedz się, jeśli masz odwagę. Na zachętę powiemy, że recenzje wyglądają naprawdę obiecująco!

Kiedyś się odnajdziemy

okladka kiedys sie odnajdziemyKto napisał? Gabriela Gargaś
Kto wydał? Wydawnictwo Czwarta Strona
Kiedy w sprzedaży? 14 sierpnia 2019

Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtym czasie każde pożegnanie może być już na zawsze. I wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę, która została na świecie zupełnie sama. Czy Janka pokocha ją jak własną siostrę?

W Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić. Rodzące się uczucie wystawi na próbę więź łączącą go z najlepszym przyjacielem. Jaką cenę zapłaci za podjęte decyzje?

Po latach drogi Janki i Tadka się połączą. Tych dwoje doświadczyła wojna, ale przed nimi jeszcze całe życie…

“Kiedyś się odnajdziemy” to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać największe cierpienie, stracie, której nie można przeboleć, i błędach, które trudno wybaczyć.

Nie odpisuj

okladka nie odpisujKto napisał? Marcel Moss
Kto wydał? Wydawnictwo Filia
Kiedy w sprzedaży? 4 września 2019

Czy możesz wierzyć ludziom, których poznajesz w Internecie?

Martyna prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo zdradzają swoje tajemnice. Pogrążona w depresji kobieta zaczytuje się w problemach obcych ludzi, których cierpienie dodaje jej otuchy. Wydaje jej się nawet, że zna swoich czytelników lepiej niż oni sami.

Pewnego dnia dostaje jednak wiadomość, którą powinna była zignorować. Opróżniona butelka wina sprawia, że dziewczyna traci czujność i odpisuje. W jednej chwili Martyna przestaje być tylko powiernicą sekretów anonimowych internautów. Od teraz staje się częścią czyjegoś życia, które jest jeszcze bardziej przerażające niż to opisywane w zwierzeniach.

Gdyby tylko nie odpisała na tę wiadomość…

Mrozi krew w żyłach, choć to fikcja. Ale może nie aż tak bardzo zmyślona w czasach, gdy sieć oplata nas coraz ciaśniej?

Mąż przez zasiedzenie

okladka maz przez zasiedzenieKto napisał? Marta Obuch
Kto wydał? Wydawnictwo Filia
Kiedy w sprzedaży? 11 września 2019

Patrycja zostaje zaskoczona propozycją pracy u profesora Zygmunta Tofla jako… dama do towarzystwa. Łamane przez opiekunka i asystentka. Ma się zajmować starszym panem, ale też poszukiwać rozmaitych dokumentów, które doprowadzą ją do niespodziewanego odkrycia.

Pomaga jej syn profesora, Mateusz, który potrafi grać w szachy, ale równie chętnie tropi przestępców. Bo profesor – miły, starszy pan – zaczyna się nagle dziwnie zachowywać. A w starej, zabytkowej wilii z ogrodem dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń. Zupełnie jakby ktoś czyhał na życie profesora, choć ten konsekwentnie wszystkiemu zaprzecza.

Żeby chronić swojego pracodawcę, Patrycja przeprowadza się do willi, ale razem ze swoją ciotką, która porusza się na wózku i ma dość paskudny charakter. Wybucha potworne zamieszanie…

Zgrabne połączenie rzeczy pozornie nie do połączenia: morderstwa, zagadki historycznej, romansu i… fochów starszej pani!

Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata

okladka kobieta w watykanieKto napisał? Magdalena Wolińska-Riedi
Kto wydał? Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Kiedy w sprzedaży? 18 września 2019

Poznaj świat, do którego dostęp mają tylko nieliczni!

Watykan – miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice.

Znana dziennikarka Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy.

Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież. Czy tysiące turystów spacerujących codziennie pod oknami ich domów mają tego świadomość?

Ciekawe, ile lektur zdążymy jeszcze pochłonąć przed nadejściem pierwszych oznak jesieni…

[opisy pochodzą od wydawców]

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *