Co czytać w sierpniu 2019? (+ Miejsca, gdzie kupisz książki NAJTANIEJ!)

co czytac w sierpniu 2019

Foto: Pexels

W sierpniu wiele osób ma już urlopowe wojaże za sobą, ale część z nas dopiero przygotowuje się do wakacyjnego wypoczynku. Klasyczna zmiana turnusu! Bez względu jednak na to, czy jesteśmy przed, po czy w trakcie urlopu, dni są jeszcze na tyle długie, że czas na czytanie zawsze się znajdzie.

Przygotowaliśmy dla was listę gorących sierpniowych nowości wydawniczych. Jak zwykle każdy znajdzie coś dla siebie: kryminał w scenerii XIX-wiecznej Warszawy, trzymający w napięciu thriller o tajemniczej kobiecie czy może rzecz o tym, co tak naprawdę czują zwierzęta? Nie wiesz, co czytać w wakacje? Najpierw przeczytaj nasz artykuł!

UWAGA! Do każdego tytułu dorzucamy praktyczną porównywarkę cenową, dzięki której możesz szybko i łatwo przejść do sklepu z najciekawszą ofertą i kupić książkę, która cię zainteresuje. Zapraszamy do lektury!

» Co jeszcze warto przeczytać? Poznaj najciekawsze premiery książkowe czerwca 2019!

Warszawianka

okladka warszawiankaKto napisał? Ida Żmiejewska
Kto wydał? Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Kiedy w sprzedaży? 14 sierpnia 2019

Warszawa, rok 1885. Pewnej listopadowej nocy w miejskim burdelu zamordowano znanego adwokata. Sprawę próbuje rozwiązać sędzia śledczy przy wsparciu młodego rosyjskiego policjanta, który przyjechał do Warszawy z Petersburga.

Policjant podczas wykonywania obowiązków poznaje córkę zmarłego i mimo początkowej niechęci między młodymi nawiązuje się nić porozumienia, która z czasem przeradza się w poważne uczucie. Problem tkwi jednak w tym, że panna ma narzeczonego – socjalistę, który czeka w Cytadeli na proces, zaś związki polsko-rosyjskie są w Nadwiślańskim Kraju uznawane niemal za zdradę

Zagadkowa śmierć, skomplikowane śledztwo i zakazany romans – to wszystko znajdziemy w powieści Idy Żmiejewskiej, pasjonatki historii XIX wieku.

Dziewczyna zwana Jane Doe

okladka dziewczyna zwana jane doeKto napisał? Victoria Helen Stone
Kto wydał? Wydawnictwo Czwarta Strona
Kiedy w sprzedaży? 14 sierpnia 2019

Podwójne życie i tylko jeden cel: zemsta.

Życie Jane wydaje się równie zwyczajne jak jej nowa praca w firmie ubezpieczeniowej. Codziennie rano przychodzi w ślicznych, kwiecistych sukienkach, sumiennie wykonuje swoje obowiązki na nisko płatnym stanowisku i stara się być uprzejma wobec wszystkich.

Dziewczyna wkrótce staje się idealnym celem dla Stevena Hepswortha, jej nowego kolegi z firmy, który uwielbia właśnie takie kobiety jak ona: ładne, uległe i zakompleksione…

Sęk w tym, że nikt nie ma pojęcia, kim naprawdę jest dziewczyna zwana Jane Doe ani czego pragnie.

Powieść trzyma w napięciu do samego końca, a ten koniec zaskakuje, oszałamia i nikogo nie pozostawia obojętnym!

Anioł z Auschwitz

okladka aniol z auschwitzKto napisał? Eoin Dempsey
Kto wydał? Wydawnictwo NieZwykłe
Kiedy w sprzedaży? 14 sierpnia 2019

Bestsellerowa powieść historyczna w stylu “Tatuażysty z Auschwitz”!

Opowieść o miłości i walce o przeżycie. Nic nie mogło rozdzielić Christophera i Rebekki: ani jej wyrodni rodzice, ani nawet narzeczony, z którym wróciła do domu po ucieczce do Anglii. Lecz gdy do sielankowej wyspy Jersey dociera II wojna światowa, nazistowscy najeźdźcy, realizując Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Żydowskiej swojego Führera, wywożą Rebeccę na kontynent.

Gdy naziści deportują Christophera i jego rodzinę do ojczystego kraju – Niemiec, w desperackiej próbie ratowania ukochanej zgłasza się na ochotnika do szeregów SS. Rozpoczyna służbę w Auschwitz, gdzie sprawuje nadzór nad pieniędzmi skradzionymi ofiarom, które zginęły w komorach gazowych.

Poszukując Rebekki, musi nie tylko ukrywać podwójną tożsamość, ale i walczyć o własną duszę. W koszmarnym świecie Auschwitz Christopher pilnuje przepływu rzeki splamionych krwią pieniędzy, dzięki czemu staje przed nieoczekiwaną szansą. Czy starczy mu sił i odwagi, by zaakceptować nowy los, który na zawsze może zmienić nie tylko jego życie, ale i wielu innych ludzi?

Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt

okladka dzika sprawiedliwosc moralne zycie zwierzatKto napisał? Jessica Pierce, Marc Bekoff
Kto wydał? Copernicus Center Press
Kiedy w sprzedaży? 20 sierpnia 2019

Czy zwierzęta są zdolne do empatii, traktują się fair, współpracują i pomagają sobie nawzajem w kłopotach? Krótko mówiąc, czy zwierzęta kierują się moralnością?

Najnowsze badania naukowe rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi tego, co zwierzęta mogą, a czego nie mogą myśleć, robić i czuć!

Marc Bekoff i Jessica Pierce przekonują, że zwierzęta posiadają szeroki repertuar zachowań moralnych. Nie tylko wykazują się poczuciem sprawiedliwości i wzajemności, ale też są zdolne do ufności, wybaczania i empatii! “Dzika sprawiedliwość” to książka, która prowokuje do przemyślenia naszych relacji ze zwierzętami i naszych wobec nich obowiązków. Z pewnością warto się nad tym zastanowić, a nawet czasem uderzyć w pierś…

Bo trzeba żyć. Apolonia. Tom 1

okladka bo trzeba zyc apolonia tom 1Kto napisał? Ewa Szymańska
Kto wydał? Wydawnictwo Szara Godzina
Kiedy w sprzedaży? 21 sierpnia 2019

Szlachcianka, Apolonia Niemyjska, wychodzi za mąż za bogatego chłopa – Franciszka Bąka. Ich małżeństwo budzi wiele kontrowersji w lokalnym środowisku.

Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa. Apolonia rodzi córkę, Gabrynię, która jest oczkiem w głowie rodziców. Mijają lata. Rodzą się kolejne dzieci, a przez kraj i najbliższą okolicę przetacza się historia: epidemia ,,hiszpanki”, odzyskanie niepodległości przez Polskę, wojna z bolszewikami, lokalny pogrom Żydów…

Pewnego dnia rodzinę Bąków spotyka tragedia. Los boleśnie doświadcza Apolonię, a w jej sercu coraz częściej pojawia się rozgoryczenie. Na szczęście, dzięki najbliższym kobieta dochodzi do siebie. Rozpoczyna się nowy etap w jej życiu. Dzieci dorastają, Gabrynia, najbardziej pracowita z rodzeństwa, ma swoje marzenia…

“Bo trzeba żyć” to trylogia o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej dzieje się na Podlasiu, a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

Przygotowywany tom 2 sagi będzie nosił tytuł “Gabrynia”.

Co ciekawego udało wam się już przeczytać tego lata?

[opisy pochodzą od wydawców]

Oceń post
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *