3 propozycje na święta All Inclusive w Europie

3 propozycje na swieta all inclusive w europie

Foto: iStock

Wyspy Kanaryjskie położone tuż obok Afryki, nad Oceanem Atlantyckim, słyną z łagodnego, ciepłego klimatu i przyciągają turystów przez cały rok. Każda z wysp archipelagu ma do zaoferowania jedyne w swoim rodzaju atrakcje: parki wodne, wielkie ogrody zoologiczne, egzotyczną roślinność czy zapierające dech w piersiach widoki.

Jednocześnie Teneryfa, Gran Canaria i Fuerteventura słyną także z doskonale rozwiniętych ośrodków turystycznych, w których nie można się nudzić. Oferty wyjazdów i wczasów All Inclusive w tych rejonach Hiszpanii można znaleźć na R.pl: https://r.pl/hiszpania.

Atrakcje i wakacje zimą na Teneryfie

Doskonałym wyborem na wczasy All Inclusive pod koniec roku jest egzotyczna Teneryfa. Podróżników zachwycają tu szerokie plaże pokryte wulkanicznym piaskiem, wspaniałe widoki i liczne atrakcje. W grudniu średnia temperatura wynosi tu przyjemne 24 stopnie Celsjusza, co sprzyja zarówno plażowaniu, jak i poznawaniu wyspy.

Teneryfa ma wiele do zaoferowania i jest rajem dla aktywnych. Na piesze wędrówki zaprasza Park Narodowy Las Cañadas del Teide, w którym znajduje się aż 20 malowniczych tras, wzdłuż których można podziwiać egzotyczną roślinności i piękne widoki. Warto wybrać się także na najwyższy szczyt Hiszpanii i uśpiony wulkan Pico del Teide, a także zobaczyć tajemniczą lodową jaskinię Cueva de Hielo.

Podczas pobytu na Teneryfie, szczególnie z dziećmi, nie można pominąć wizyty w Loro Parque, uznawanym za światowej klasy ogród zoologiczno-botaniczny, w którym można podziwiać m.in. delfiny, lwy morskie, papugi i pingwiny. Wielu wrażeń dostarczy także zabawa w Siam Park, miejscu stylizowanym na tajski park rozrywki. Nie brakuje tu licznych basenów, sztucznej rzeki i bujnej, tropikalnej roślinności.

Wczasy All Inclusive na Gran Canarii

Równie ciekawie zapowiada się zimowy wyjazd na Gran Canarię. Wyspa nazywana jest kontynentem w miniaturze, z uwagi na różnorodne krajobrazy: od górzystych i wulkanicznych szczytów, stromych klifów, przez zielone tereny nizinne z egzotycznymi roślinami, po wielkie pustynne wydmy z piaskiem z Sahary. Co ważne, pogoda na Gran Canarii nigdy nie zawodzi i nawet w grudniu średnia temperatura osiąga tu 24 stopnie Celsjusza. Zimą można więc liczyć zarówno na świetne warunki do wypoczynku, jak i do zwiedzania.

Podczas wakacji All Inclusive warto wybrać się na jedną z wycieczek i poznać bliżej północną i centralną część Gran Canarii. Jest to świetna okazja do podziwiania malowniczych wiosek z typową, kanaryjską zabudową. W zachwyt wprawi np. Arcus, miasteczko z urokliwym starym miastem, neogotycką katedrą Jana Chrzciciela, a także fabryką rumu, która uchodzi za najstarszą w Europie. Z kolei, piękne widoki można podziwiać z punktów widokowych, z których widoczna jest panorama wyspy. Każdy, kto woli spędzać czas na beztroskiej zabawie i wodnym szaleństwie, powinien za to wybrać się do parku wodnego Aqualand.

Święta na gorącej Fuerteventurze? Doskonały wybór dla aktywnych!

Jeszcze innymi atrakcjami przyciąga Fuerteventura, która wyróżnia się ciepłym, suchym klimatem i wyjątkową, pustynną scenerią. Nie bez powodu wyspa nazywana jest „kawałkiem Sahary”. Na jej malownicze krajobrazy składają się szerokie i jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, a także pustynne tereny i wulkaniczne szczyty. Fuerteventura to przede wszystkim mekka miłośników sportów wodnych. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania surfingu i kitesurfingu.

Podczas wakacji All Inclusive na Fuerteventurze warto wybrać się np. w rejs łodzią podwodną i podziwiać oceaniczny świat, zobaczyć farmę aloesu czy zwiedzić Betancurię, pierwszą stolicę wyspy. Schowane w dolinie miasteczko ma wyjątkowy urok zielonej oazy spokoju. Białe zabudowania ukryte są bowiem wśród bujnej, zielonej roślinności.

Więcej informacji o wycieczkach All Inclusive zimą można znaleźć na stronie R.pl.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *