Szyprowe perfumy damskie – poznaj kultowe zapachy

Szyprowe perfumy damskie

Tajemnicze, eleganckie, wyrafinowane – takie są perfumy szyprowe. Ten rodzaj pachnideł znany jest od bardzo dawna.

Pierwsze oficjalne zapachy szyprowe pojawiły się w 1917 roku i zostały stworzone przez Francois Coty. To właśnie on jest autorem słynnych Chypre, na podstawie których po dziś dzień tworzone są damskie pachnidła pachnące szyprem.

Jakie to są zapachy? Które zyskały miano tych kultowych?

Podstawowe aromaty damskich perfum szyprowych

Inspiracją do stworzenia perfum szyprowych jest śródziemnomorska wyspa Cypr. Jej nazwa po francusku brzmi Chypre. To właśnie na niej rośnie podstawowy składnik perfum należących do tej rodziny – mech dębowy.

Można go odnaleźć zarówno w klasycznych perfumach szyprowych, jak i w wariacjach proponowanych m.in. na perfumeria.pl/collections/mont-blanc przez markę Mont Blanc.

Mont Blanc miesza mech dębowy z woniami owocowymi, nutami kwiatowymi i zielonymi, a także zapachami orientalnymi, korzennymi, skórzanymi. W klasycznych szyprach wyczuć można natomiast bergamotkę, cytrynę, pomarańczę i kwiat pomarańczy, goździki, ylang-ylang, różę, jaśmin, irys, kadzidło, piżmo, cywet, paczulę, styraks. Warto tu jednak zaznaczyć, że najważniejszym aromatem oprócz mchu dębowego jest bergamotka.

Perfumy szyprowe

Komu spodobają się perfumy szyprowe?

Pachnidła z rodziny szyprowej są dedykowane kobietom i mężczyznom. Przez wiele osób są one uważane za te idealne dla każdego, bowiem są eleganckie i wyrafinowane.

Ich zapach dobrze będzie się komponował i ze stylizacjami wieczorowymi i dziennymi. Jednocześnie wskazuje się, że aromaty szyprowe najbardziej polubią silne osobowości, eleganckie kobiety i mężczyźni – dżentelmeni. Perfumy te są idealne dla koneserów pięknych woni, lubiących te aromatyczne, mocne, trwałe.

Perfumy szyprowe

Najpiękniejsze perfumy szyprowe dla kobiet

Pięknych perfum szyprowych dla kobiet nie brakuje. Odnaleźć można je zarówno wśród zapachów niszowych, jak i mainstreamowych propozycji.

Wśród tych kultowych można wymienić, chociażby Cartier La Panthère, które łączą w sobie szypry i kwiaty. Bardziej aromatyczne, idealne na jesień i zimę są Bottega Veneta Eau de Parfum. Odzwierciedlają one klasyczną elegancję i wysoką jakość. Bergamotce i mchu dębowemu towarzyszy w nich oryginalny skórzany aromat.

Panie poszukujące ciekawych szyprowych perfum powinny również zwrócić uwagę na Yves Saint Laurent Yvresse, Chanel Coco Mademoiselle, Chanel Antaeus, Armani Sí Eau de Parfum, Chloé Nomade. Oryginalne wonie szyprowe proponują też perfumy od Mont Blanc.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *