Bluzy damskie w najmodniejszym kolorze roku 2021 – illuminating i ultimate grey!

Najmodniejsze kolory 2021

Instytut Kolorów Pantone (najbardziej znany wzornik kolorystyczny, a jednocześnie instytucja, która zna się na kolorach jak mało kto!) ogłosił najmodniejszy kolor roku 2021. Przedmioty w tych kolorach mają symbolicznie wyznaczać trendy na kolejne 12 miesięcy.

W tym roku zamiast jednego wybrano dwa kolory. Mamy więc jeszcze więcej pola do popisu, by nosić najmodniejsze damskie bluzy w tym sezonie! W jakich barwach ma nam być w tym roku najbardziej do twarzy?

Mariaż kolorów 

Każdego roku Instytut Pantone wybiera kolory, które będą królować w danym sezonie nie tylko w kwestii odzieży, ale także aranżacji wnętrz i pozostałych aspektów naszego życia. Dlaczego Pantone w tym roku odszedł od tradycyjnych schematów, wybierając dwie barwy? Ponieważ cały zeszły, „pandemiczny” rok był inny niż wszystkie, czego odzwierciedleniem są ogłoszone kolorami roku 2021 barwy: ultimate grey i illuminating.

Pierwszy, „uspokajająca szarość”, ma przypominać „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże”. Drugi z kolei, „słoneczna żółć” ma nieść nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepsze czasy.

To „mariaż kolorów niosący ze sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu” – jak uzasadnia Instytut Kolorów Pantone.

Skoro już znamy prognozy na ten rok, nie pozostaje nam nic innego, jak zadbać o to, by w szafie nie zabrakło odzieży w tych kolorach.

Dobrze się składa, ponieważ w ofercie wielu sklepów internetowych już pojawiły się bluzy damskie rozpinane i nierozpinane w tych kolorach. Wystarczy zajrzeć do sklepu Denley, żeby zobaczyć, jakie stylizacje czekają na nas w tym sezonie: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Bluzy-damskie_Bluzy-rozpinane-34106.html.

Bluza w kolorze illuminating

Bluza damska z kapturem w kolorze roku 2021

Wiosną wyróżnij się z tłumu!

O ile podczas chłodniejszych miesięcy w roku instynktownie chętniej wybieramy stonowane kolory, jak czarny i ciemnoszary, bluza dresowa damska (rozpinana lub wkładana przez głowę) w intensywnym kolorze to strzał w dziesiątkę na wiosnę!

Wiosna dla wielu z nas jest czasem podejmowania nowych postanowień i wyzwań, a kiedy przyroda budzi się do życia, my budzimy się wraz z nią.

Przejawia się to niejednokrotnie większą ochotą na kolorowe stylizacje, ale ma to też związek z faktem, że zimą jasne kolory są po prostu niepraktyczne (większe ryzyko zabrudzenia).

To najlepszy czas na porzucenie uniwersalnych, neutralnych barw, by wyróżnić się z tłumu i wprowadzić nieco koloru na szare ulice. Jeśli jednak nie przekonują cię bluzy w najmodniejszym, jaskrawożółtym kolorze illuminating, możesz bez skrupułów założyć szarą bluzę rozpinaną damską w stonowanym, a zarazem bezpiecznym odcieniu ultimate grey

Bluza w kolorze ultimate grey

Zestaw z bluzą damską w kolorze ultimate grey

Rodzaje bluz damskich w kolorach roku 2021

Bluzy damskie to niezwykle lubiana i popularna odzież. Nie tylko są wygodne, ale przede wszystkim okazują się niezawodne w wielu sytuacjach: od weekendowego leniuchowania w domu po stylizacje w stylu smart casual, czyli niezobowiązującej elegancji.

Przy takiej różnorodności bluz, które są obecnie dostępne w wielu sklepach, ciężko zdecydować się na jeden model. Wachlarz modnych bluz damskich stale rozszerza się o nowe kroje i długości. Do najpopularniejszych, kultowych wersji wkładanych przez głowę dodano bluzy dresowe damskie rozpinane na zamek w wielu wariacjach kolorystycznych i z różnymi nadrukami.

Nie ulega wątpliwości, że zamek w damskiej bluzie rozpinanej może okazać się wygodniejszą opcją, dzięki której z łatwością można regulować poziom ciepłoty ciała.

To nie koniec możliwych rodzajów bluz: istnieje jeszcze wersja rozpinana z kapturem oraz damska bluza rozpinana bez kaptura. Zarówno bluzy z kapturem, jak i bluzy bez kaptura zawsze wyglądają swobodnie i zapewniają wygodę. Jednak w przypadku warstwowania ubrań damska bluza bez kaptura może oferować nieco więcej możliwości – nie tworzy charakterystycznego „garbu” na plecach, co ma miejsce podczas noszenia dwóch warstw odzieży z kapturem.

Nie zapominajmy, że kolorowe bluzy damskie w tym sezonie na pewno będą prawdziwym hitem, nie tylko te w kolorach Pantone. Warto więc zainwestować w jedną z nich.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *