Ogród przyjazny dla dziecka. Drewniane place zabaw w stylu eco

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Masz wnuki i chcesz, żeby jak najwięcej przebywały na świeżym powietrzu? Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, możesz nie tylko zapewnić swoim pociechom wiele godzin spędzonych na zewnątrz, ale także zorganizować im czas dzięki takim atrakcjom, jak piaskownica, huśtawki, drabinki czy nawet niewysokie ścianki wspinaczkowe.

Zdecyduj się na drewniane place zabaw – atrakcyjne wizualnie i ekologiczne. Takie rozwiązanie pasuje do każdego ogrodu.

Plac zabaw dla maluchów – co powinno się w nim znaleźć

Plac zabaw dla dzieci zawsze powinien być dostosowany do ich wieku. Jeśli twoje pociechy dopiero nauczyły się siedzieć lub stawiają właśnie swoje pierwsze, niepewne kroki, najlepszym rozwiązaniem będzie dla nich piaskownica.

Wybierając ją, warto postawić na model z pokrywą lub pokrowcem, które pozwolą zachować piasek wolny od zanieczyszczeń w postaci opadłych liści, ale także uchronią piaskownicę przed staniem się kocią ubikacją.

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Innym elementem przydatnym na placu zabaw będzie huśtawka dla dzieci, koniecznie wyposażona w bezpieczne i wygodne siedzisko kubełkowe.

Świetnie sprawdzą się też niska zjeżdżalnia i drewniany domek – najlepiej zaopatrzony w otwierane i zamykane drzwiczki oraz okienka z okiennicami. Maluchy lubią się chować, mogą spędzać także sporo czasu na zabawach manipulacyjnych. Otwieranie i zamykanie drzwiczek i okiennic z pewnością będzie dla nich atrakcją.

Oczywiście, przy wyborze każdego tego typu sprzętu należy sprawdzić, czy produkt jest bezpieczny dla dzieci i posiada wszystkie atesty. Warto też kupować place zabaw od znanych producentów, takich jak choćby Wickey.

Co jest atrakcyjne dla przedszkolaków?

Kilkuletnie dzieci na pewno skorzystają z piaskownicy oraz huśtawki. Teraz nie musi to być już siedzisko kubełkowe. Może zastąpić je typowa deska, albo alternatywnie – bocianie gniazdo.

Ciekawe świata maluchy chętnie podejmą też nowe wyzwania: zjazdy z dłuższej i wyższej zjeżdżalni, wejścia po ściance wspinaczkowej (warto zacząć od niewysokiej i pochyłej) oraz drabinkach.

Dysponując większymi funduszami oraz miejscem w ogrodzie, warto zwiększyć liczbę dodatkowych elementów. Świetną zabawę zapewni niewielka karuzela czy mała tyrolka, a także klasyczna pajęczyna.

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Dla dzieci w wieku przedszkolnym na atrakcyjności zyskuje też domek. Najlepiej, jeśli nie jest posadowiony na gruncie, lecz wyżej, na przykład na dedykowanym podeście.

Dzieci przedszkolne obdarzone są dużą wyobraźnią i kreatywnością, dzięki którym będą potrafiły wykorzystać domek do różnych zabaw – raz będzie on warowną twierdzą otoczoną fosą, a innym razem – kryjówką wysoko w koronach drzew nieprzebytej dżungli.

Czy dzieci w wieku szkolnym będą się bawić na placu zabaw w ogrodzie?

Każde dziecko w sposób naturalny wyrasta z zabaw w piaskownicy. Jeśli zaproponujesz taką rozrywkę dziesięciolatkowi, prawdopodobnie nie będzie nią zainteresowany, jednak nie oznacza to, że plac zabaw dla dzieci przestanie być dla niego atrakcyjny.

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Po prostu musi oferować nieco inne akcesoria. Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a nawet w późniejszym idealnym zajęciem będą różnego rodzaju tory przeszkód i elementy służące do wspinaczki – pionowe ścianki, liny, pajęczyny pionowe i poziome, sznurowe oraz metalowe drabinki czy linowe mosty.

Elementem, z którego skorzystają nawet całkiem duże dzieciaki będzie na pewno huśtawka – tę docenią od czasu do czasu nawet ich rodzice.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *