Obozy młodzieżowe żeglarskie i survivalowe

 

Obóz żeglarski

Spośród wielu propozycji, jakie można spotkać na kogis.pl, żeglarstwo i survival są bodajże tymi obozami, które mogą okazać się najbardziej ekscytujące.

Zresztą, chyba każdy żądny przygód nastolatek chętnie wybierze pobyt na wakacjach pełnych przygód, niezapomnianych wrażeń oraz zmagań z zadaniami. To samo można powiedzieć o obozach żeglarskich. W tej sytuacji każda osoba kochająca wodę poczuje się podczas pobytu wakacyjnego, jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Jakie obozy młodzieżowe warto zaproponować nastoletniemu dziecku lub wnukowi?

Obozy młodzieżowe żeglarskie w Czaplinku

Czaplinek to miejsce, gdzie rok w rok przyjeżdża spora grupa młodzieży, aby odpocząć po trudach roku szkolnego, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach, wybierając aktywność zamiast leniuchowania.

Każdy, kto chociaż raz poczuł ten słynny wiatr we włosach podczas żeglowania, wie, jak fantastyczne jest to uczucie. Jeśli do tej pory tego nie poczuliście, pora to zmienić!

Świetną okazją jest okres wakacyjny i obóz żeglarski w Czaplinku. KOGIS oferuje (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/zeglarskie/) tam atrakcyjny program z nauką żeglowania, a także wieczory z szantami nad czystym i dużym jeziorem Drawsko.

Kluczowy jest tutaj przede wszystkim czas spędzony na jachcie. Codziennie przez kilka godzin młodzież będzie nabierać umiejętności żeglarskich. Ważne jest to, że nie są wymagane żadne egzaminy, aby skorzystać z tego obozu, a dla szczególnie żądnych wrażeń przygotowane są noclegi na jachcie.

Szkoleniowy rejs ISSA

Szkoleniowy rejs ISSA szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które chcą przeżyć coś bardzo wyjątkowego i które nie boją się wyzwań.

Rejs zawsze rozpoczyna się w Giżycku, ale żeby w ogóle mieć możliwość wypłynięcia w niego, należy spełnić kilka wymagań. Bez szkolenia w zakresie ratownictwa, a także bezpieczeństwa na jachcie nie ma mowy o jakimkolwiek wypłynięciu w długi rejs.

Przyszli adepci żeglarstwa zostaną najpierw wysłani do mazurskiego WOPR. Spotkają się tam z ratownikami, którzy zaprezentują młodzieży nowoczesny sprzęt ratunkowy, który wykorzystywany jest w codziennej pracy przez ratowników. Kolejnym punktem będzie zapoznanie uczestników rejsu z funkcjonowaniem Centrum Dowodzenia Akcjami Ratunkowymi na Mazurach.

Jak widać KOGIS kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo tak, aby rejs przebiegał w idealnych warunkach.

Obóz survivalowy w Tleniu

Obóz survivalowy dla młodzieży pod namiotami w Tleniu to fantastyczna przygoda i moc ekscytujących wrażeń. Ponadto jest to super zabawa połączona z nauką przetrwania w trudnych warunkach.

Obóz bushcraftowo-survivalowy w bazie namiotowej w Borach Tucholskich przyciąga bardzo dużą ilość chętnych na niezapomnianą przygodę. Jednakże trzeba zaznaczyć, że zadania, których tam doświadczą obozowicze, nie należą do najłatwiejszych. Ekstremalne wyzwania, a także techniki przetrwania w trudnych warunkach czekają na spragnionych dobrej zabawy.

Ponadto na zainteresowanych czekają:

  • rozgrywki paintball
  • rozgrywki Air Soft Gun
  • slackline
  • gry terenowe
  • biegi na orientację
  • kartografia
  • meteorologia

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *