Klej do butów sportowych TADAM

klej do butow sportowych tadam test

Foto: Pixabay

W świecie, w którym kolejne zakłady szewskie znikają bezpowrotnie z planu miasta, często łatwiej jest kupić nowe buty, niż znaleźć fachowca, który naprawiłby te zniszczone. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie. Po pierwsze – nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowych butów, gdy coś się stanie z dotychczasową parą, a po drugie – czasem zwyczajnie żal nam rozstać się z ulubionym obuwiem!

Problem ten zauważyli producenci kleju TADAM, który – jak głosi hasło – “klei jak szewc”. Nasza Czytelniczka przetestowała jego skuteczność, używając go do naprawy różnego rodzaju obuwia. Odważne posunięcie, bo klej jest z założenia przeznaczony tylko do butów sportowych. Przekonajmy się, jak to działa!

Test przeprowadziła: Barbara, 60 lat

Co obiecuje producent?

klej tadam

Foto: materiały prasowe marki TADAM

Już na opakowaniu widnieje informacja, że klej TADAM jest:

  • trwały;
  • przezroczysty;
  • szybki;
  • elastyczny.

Ze strony internetowej dowiadujemy się jeszcze, że szybko klei materiały, z których najczęściej produkowane są buty, czyli m.in. skórę, tkaniny i niektóre tworzywa sztuczne. Ponadto służy do naprawy różnych części obuwia, np. czubków, brzegów, zapiętków, obcasów, podeszew i cholewek.

Za co go polubiłam?

Przede wszystkim za to, że… naprawdę działa! Użyłam go do naprawy tenisówki wnuka (klejenie gumy i tkaniny) i mojego buta zimowego (klejenie dwóch tworzyw sztucznych). Mimo że ten drugi nie do końca jest obuwiem sportowym, to w obu przypadkach preparat poradził sobie znakomicie. Skleił buty rzeczywiście jak szewc!

Poniżej przedstawiam uszkodzenia butów, które wymagały naprawy:

but do naprawy2

Foto: BM

but do naprawy1

Foto: BM

Użycie preparatu jest dziecinnie proste. Klejone powierzchnie powinny być czyste, suche i odtłuszczone, np. środkiem na bazie alkoholu. Klej nakłada się za pomocą wygodnego, cienkiego aplikatora, którym można dosięgnąć najgłębszych zakamarków. Lekko dociskając tubkę, dozujemy odpowiednią ilość środka. Nie musi to być dużo – producent już w ulotce zaznacza, że nie ma sensu przesadzać z ilością, bo to tylko wydłuży czas schnięcia.

Po nałożeniu kleju na jedną z klejonych powierzchni ścisnęłam je palcami – zgodnie z instrukcją – na 60 sekund.  Preparat schnie błyskawicznie, ale w ulotce zaznaczono, że pełną trwałość połączenia uzyskuje się po 3-6 godzinach. I tak właśnie było!

Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej w naprawionych butach nie ma śladu po dawnych uszkodzeniach. W dziecięcym buciku kilka kropel kleju wydostało się poza miejsce klejenia, ale preparat jest przezroczysty, więc praktycznie tego nie widać.

buty naprawione

Foto: BM

I jeszcze jedno – klej nie jest drogi. 7,99 zł za tubkę o masie 9 g to niedużo. Tym bardziej, że klej jest bardzo wydajny, ponieważ po sklejeniu dwóch butów tubka nawet się nie wgniotła. Produkt można kupić w popularnych marketach budowlanych, widziałam go też w dyskontach.

Co mi przeszkadzało?

Nic! Nawet zapach nie był szczególnie drażniący. Trzeba tylko uważać na palce, bo klej naprawdę szybko schnie. Jeśli się zagapimy, możemy się nieźle posklejać tu i ówdzie! Gdy kropla preparatu spadnie na skórę, trzeba ją umyć dużą ilością wody z mydłem.

Podsumowanie

klej tadam zalety i wady

Masz swój ulubiony kosmetyk, detergent, artykuł spożywczy? A może jakiś produkt nie spełnił twoich oczekiwań? Podziel się z nami swoją opinią – to cenne źródło wiedzy dla naszych Czytelniczek. Napisz do nas na adres redakcja@polka50plus.pl i zostań naszą testerką!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *