Czy to dobry pomysł kupić perfumy cioci na imieniny?

Perfumy na prezent

Perfumy postrzegane są jako prezent uniwersalny, dobry na każdą okazję i dla każdego. Często więc obdarowujemy nimi koleżanki, szefów, czy wręczamy na przysłowiowe „imieniny u cioci”.

Czy jednak perfumy to dobry upominek na taką okazję?

Perfumy – prezent intymny i prywatny

Popularność pięknych zapachów, a także ich szeroki wybór w drogeriach sprawiają, że stają się one prezentem na wiele okazji. Specjaliści od prezentowego savoir-vivre są jednak zgodni – perfumy to nie prezent dla każdego.

Zapach jest bowiem czymś niezwykle prywatnym, intymnym. Aby dobrze się w nim czuć, powinien być dopasowany do charakteru osoby, jej stylu życia, ubierania, potrzeb. Idealnie dobranym zapachem trudno natomiast obdarzyć kogoś, kogo znamy jedynie „z widzenia”.

Perfum nie powinno się więc wręczać cioci na imieniny, koleżance z pracy na urodziny czy szefowi z okazji świąt. Ten upominek lepiej jest zarezerwować dla osób bliskich naszemu sercu.

Perfumy na prezent

Klasyczne perfumy – czy to dobry pomysł na prezent?

Mimo że perfumy to prezent zarezerwowany dla najbliższych, to jednak są takie zapachy, które savoir-vivre dopuszcza jako upominek dla każdego. Do nich należą pachnidła zaliczane do klasycznych, ponadczasowych uniwersalnych. Odnaleźć można je w ofercie marek światowej klasy.

Na Tagomago można kupić Versace, a także Chanel, Dior czy Dolce&Gabbana. Marki te stworzyły zapachy, w których dobrze będzie się czuć każdy. Pachnidła sygnowane logiem tych marek są zawsze w modzie, a ich kompozycje są na tyle uniwersalne, że nikt nie poczuje się nimi urażony.

Wśród portfolio marek, takich jak Chanel czy Versace, bez problemu można odnaleźć ciekawe zapachy dla kobiet i dla mężczyzn.

Perfumy na prezent

Czym są klasyczne perfumy?

Klasyczne perfumy to te, które składają się z określonych nut zapachowych.  Nie są one zbyt krzykliwe, nie uwodzą, nie są seksowne, a także nie rozpalają zmysłów. Delikatne i subtelne pasują do każdej stylizacji i spodobają się osobom w każdym wieku.

Nuty zapachowe, które pojawiają się w klasycznych pachnidłach to przede wszystkim aldehydy, kwiaty, paprocie, nuty wodne, drzewne. Pojawiać mogą się one zarówno w propozycjach dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Nuty, których nie odnajdzie się w klasycznych pachnidłach, to natomiast te orientalne, przyprawowe, tytoniowe, skórzane. Takie aromaty zazwyczaj pojawiają się w zapachach na wieczór, seksownych, uwodzicielskich. To zatem nie najlepszy pomysł na prezent dla znajomych.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *