RF mikroigłowy – laser frakcyjny wykorzystywany w kosmetologii

RF mikroigłowy

RF frakcyjny mikroigłowy to urządzenie, które w ostatnim czasie zyskało na popularności wśród zwolenników zabiegów kosmetologii estetycznej.

Powoli wypiera z rynku tradycyjne zabiegi z wykorzystaniem tradycyjnego lasera frakcyjnego, który jeszcze niedawno był pionierem w zabiegach tego typu ze względu na wysoką skuteczność i brak konkurencyjnych zabiegów z wykorzystaniem tego typu technologii.

Czym jest RF frakcyjny mikroigłowy? Jak wygląda zabieg? W jakim przypadku sprawdzi się najlepiej? Jakie urządzenie wybrać do wyposażenia swojego gabinetu? Poniższy artykuł porusza najważniejsze kwestie z tym związane. 

Radiofrekwencja mikroigłowa – czym jest?

Rozwój technologii na rynku urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej spowodował odkrycie zabiegu, jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa, która charakteryzuje się określoną głębokością działania (o wiele większą niż konkurencyjne zabiegi) oraz spektakularnymi efektami, które widoczne są w postaci poprawy jakości skóry.

Zabieg polega na wywołaniu serii mikrouszkodzeń skóry. Efektem tego typu działań jest zastąpienie uszkodzonej tkanki tkanką całkiem nową.

Nowa tkanka w naturalny sposób podlega wielopoziomowym procesom regeneracji.

W efekcie skóra jest bardziej ujędrniona, a blizny, zmarszczki oraz rozstępy spłycone. Sam zabieg jest niemal nieodczuwalny i przebiega w komfortowej atmosferze. 

RF frakcyjny mikroigłowy – technologia

Urządzenie do FR Mikroigłowego to metoda łącząca ze sobą nakłuwanie skóry mikroigłami oraz ogrzewanie tkanek falami radiowymi. Synergia tych dwóch opcji terapeutycznych pozwala osiągnąć niesamowite efekty połączone z zadowoleniem klientek.

Wysokiej jakości urządzenie do RF mikroigłowego w odróżnieniu od innych sprzętów tego typu powinno posiadać dwie rodzaje głowic: głowicę inwazyjną oraz nieinwazyjną.

Głowica inwazyjna ma zastosowanie w nakłuwaniu skóry. Zazwyczaj posiada regulowany zakres głębokości nakłuć (nawet do 3,5 mm), a także możliwość zastosowania 3 różnych końcówek.

Innowacją zarówno w urządzeniu, jak i zabiegu jest zastosowanie fali radiowej, która ma za zadanie ogrzać tkanki i symulować produkcję nowych komórek skóry. Urządzenia dedykowane takim zabiegów powinny posiadać możliwość regulacji częstotliwości fal RF.

Obie te rzeczy sprawiają, że RF frakcyjny mikroigłowy przewyższa tradycyjne zabiegi tego typu i jest najlepszym urządzeniem na rynku pod kątem wyboru parametrów zabiegu. 

RF frakcyjny mikroigłowy – dla kogo?

RF frakcyjny mikroigłowy najlepiej sprawdza się do przeprowadzania zabiegów obejmujących: 

  • usuwanie blizn i przebarwień po trądziku, 
  • lifting skóry twarzy oraz szyi, 
  • wygładzenie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie w trudnych okolicach, 
  • ujędrnianie, zwiększanie gęstości skóry twarzy, szyi i dekoltu, 
  • niwelowanie przebarwień, 
  • redukcję cieni pod oczami oraz opadającej powieki. 

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej sprawdzają się również w przypadku usuwania rozstępów na ciele, ujędrnianiu luźnej skóry brzucha po porodzie, modelowaniu talii, pośladków oraz ud, wygładzeniu skóry dłoni oraz stóp. Zabiegi można wykonywać niemal na każdą część ciała, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. 

RF frakcyjny mikroigłowy – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem RF Mikroigłowego to standardowe przeciwwskazania w zabiegach kosmetologicznych: 

  • ciąża i karmienie piersią, 
  • bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze infekcje skórne, 
  • zaburzenia gojenia i skłonność do powstawania blizn przerostowych. 

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku osób chorujących na epilepsję, posiadających metalowe implanty w ciele oraz wszczepiony rozrusznik serca. 

Jakie efekty daje zabieg?

RF frakcyjny mikroigłowy

Zabieg RF mikroigłowym jest polecany do każdego rodzaju skóry. Podczas nakłuwania skóry tkanki są dodatkowo ogrzewane falą radiową, które równomiernie podgrzewają tkanki skóry właściwej.

Powoduje to obkurczenie i napięcie włókien kolagenowych, które rozpoczynają proces regeneracji. W stymulowanym miejscu zwiększa się synteza kolagenu oraz elastyny w efekcie czego w miejscu uszkodzonej tkanki powstaje całkiem nowa tkanka o prawidłowej budowie. 

RF frakcyjny mikroigłowy – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do przeprowadzania zabiegów z wykorzystaniem nakłuwania oraz fali radiowej. To, na co warto zwrócić uwagę, zarówno jeżeli jesteś pacjentką korzystającą z tego typu zabiegów, jak i kosmetologiem, który chce zaopatrzyć swój gabinet w to innowacyjne urządzenie, to parametry.

Dobry sprzęt do RF mikroigłowej powinien posiadać dwie głowice, regulowane parametry mocy fali radiowej oraz możliwość regulacji głębokości mikronakłuć.

Aby wybrać odpowiedni sprzęt do swojego gabinetu, najlepiej skonsultować się z konsultantem firmy zajmującej się dystrybucją tego typu sprzętu, np. Medikapoland.pl.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *