Najważniejsze funkcje pralek w 2022 roku

Najważniejsze funkcje pralek w 2022 roku

Pralka to nie tylko jeden z częściej używanych sprzętów w domu, ale również inteligentny pomocnik, który oferuje nowoczesne, ułatwiające życie technologie. Producenci prześcigają się w sprytnych rozwiązaniach, aby zachęcić klienta do zakupu.

Jakie funkcje są wyjątkowo przydatne w pralkach w obecnym sezonie?

Sam wybierz detergent do prania – funkcja UniversalDose

Dzięki funkcji UniversalDose w wybranych pralkach Electrolux można samodzielnie wybrać, w czym będziemy prać nasze ubrania. Czy będzie to klasyczny proszek, delikatny płyn, czy inteligentna kapsułka – wybór należy do ciebie.

Takie pralki mają specjalny pojemnik na kapsułki do prania, a szuflada UniversalDose uwalnia większą moc z kapsułek. Są one aktywowane o 60% szybciej, dzięki czemu pranie uda się nawet w zimniejszej wodzie i krótkich cyklach.

W jednej szufladzie znajdują się specjalne przegródki na każdy rodzaj detergentu. Zastosowana technologia Vortex tworzy wir wodny, który skutecznie rozpuszcza wszystkie detergenty, w tym kapsułki, które są szybciej rozpuszczane niż w bębnie.

Pralka z tym systemem posiada dodatkowe zalety, takie jak: samooczyszczenie, cichszy przepływ wody, wydajne działanie nawet przy niskim ciśnieniu wody.

Taki patent to ukłon w stronę osób, które chcą precyzyjnie dobierać rodzaj środka piorącego do swoich rzeczy i dokładnie wiedzą, w czym prać różne rodzaje ubrań. Na przykład delikatne ubrania będą prane w płynie do prania, a mocno zabrudzone w proszku. 

System SteamCare zmniejsza zagniecenia

Twoje ubrania po wyjęciu z bębna są pogniecione? To niestety częsty problem po praniu. Jest na to rozwiązanie.

Electrolux opracował specjalny system SteamCare, dzięki któremu rzeczy nie są tak pogniecione jak przy normalnym praniu. Para jest dodawana na koniec i rozluźnia włókna, powodując zmniejszenie liczby zagnieceń o 1/3. Nie trzeba ich potem prasować i w związku z tym nie niszczą się od wysokich temperatur.

Poza tym brak konieczności prasowania jest bardzo wygodny i nie zabiera cennego czasu. A ubrania i tak wyglądają o wiele lepiej i robią wrażenie.

Dzięki tej funkcji pranie nie jest zbyt długie, bo cykl dostosowuje się automatycznie do wielkości załadunku.

Ten mechanizm z pewnością spodoba się osobom, które nie lubią lub nie mają czasu prasować. 

Inteligentne suszenie + funkcja softDry

Pralki są wyposażone w coraz bardziej inteligentne systemy, które wyręczają nas w czynnościach, typu prasowanie czy suszenie. Rozwieszanie mokrych ubrań bywa kłopotliwe, bo jest czasochłonne i w skali miesiąca liczba godzin spędzonych na tej czynności może być niepokojąco duża. Nie wspominając o mało estetycznych suszarkach na bieliznę, na które trzeba znaleźć miejsce w domu, co jest problematyczne na przykład w małych mieszkaniach. 

Można tego uniknąć, używając elektrycznych suszarek do suszenia prania. Na przykład suszarka Siemens to urządzenie w sam raz dla osób, które nie mają czasu na rozwieszanie prania i chcą mieć szybko suche rzeczy.

Nie trzeba się obawiać o jakość ubrań, bo dzięki technologii softDry tkaniny są maksymalnie chronione.

Strumień powietrza jest utrzymywany na stałym poziomie, a wahania temperatury są niwelowane. Taka suszarka sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny i pracuje cicho i wydajnie.

Z kolei suszarka kondensacyjna wykorzystuje w swojej pracy zjawisko kondensacji, tzn. zamienia parę wodną w wodę. To sprawia, że nie musi być podłączona do systemu wentylacji, a jedynie do gniazdka. Suszenie jest krótsze i takie suszarki są bardziej energooszczędne.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *