Kilka sprawdzonych sposobów na podniesienie temperatury w związku

Jak podnieść temperaturę związku

Początkowy etap związku niemal zawsze charakteryzuje się szaleńczym zakochaniem i wysokim poziomem namiętności. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie na początku czuje się przysłowiowe motyle w brzuchu, które nie pozwalają widzieć prozy życia i ewentualnych wad partnera.

Jednak z czasem do głosu zaczyna dochodzić zwykła codzienność, która może doprowadzić do pewnego ochłodzenia relacji. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka – i to zarówno tych zależnych od samych partnerów, jak i całkowicie obiektywnych.

Znikająca namiętność może w prostej drodze prowadzić do wielu kryzysów – na przykład braku zainteresowania drugą osobą, obojętności czy zniechęcenia. To wszystko może zakończyć się nawet zerwaniem relacji.

Dlatego tak istotne jest to, aby przez cały czas dbać o związek. Tym bardziej, iż nie jest to trudne i tak naprawdę wcale nie wymaga wielkiego wysiłku. Wystarczy wprowadzić do wspólnego życia kilka przyzwyczajeń i rytuałów, aby na nowo rozbudzić namiętność.

Poniżej kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać.

Po pierwsze – udane życie erotyczne

Udane życie erotyczne

Jednym z podstawowych gwarantów na zachowanie namiętności w związku jest udane i satysfakcjonujące życie erotyczne. Uprawianie seksu niesie ze sobą wiele korzyści – nie tylko wzmacnia bliskość i zaufanie, ale także zapewnia odpowiedni poziom namiętności.

Jednak sam seks to nie wszystko. Najważniejsze jest to, aby ta sfera była udana. Jak to osiągnąć?

W tym przypadku przede wszystkim nie wolno doprowadzić do nudy, monotonii i powtarzalności, które są największymi wrogami namiętności.

Życie erotyczne musi być urozmaicone, co zapobiegnie ewentualnym znudzeniem się partnerem.

W tym przypadku warto sięgnąć po dwa sposoby. Z jednej strony można eksperymentować z pozycjami, pieszczotami czy miejscem uprawiania seksu. Z drugiej – warto sięgnąć po różnego rodzaju gadżety erotyczne, które urozmaicą miłosne igraszki.

Tutaj można wymienić między innymi dildo, kulki analne, wibrator, masażer, akcesoria bdsm i wiele innych. Tak naprawdę o wyborze metody i gadżetów decyduje jedynie wyobraźnia, potrzeby i fantazje obojga partnerów.

Wiele przeprowadzonych badań wskazuje, iż spora ilość par marzy o wykorzystaniu w sypialni tego rodzaju zabawek. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby te marzenia wprowadzić w życie!

Dodatkową zachętą niech będzie fakt, iż takie gadżety są dostępne w wielu sklepach erotycznych. Duży wybór jest dostępny na stronie https://www.easytoys.pl.

Po drugie – regularne randki

Regularne randki

Innym sposobem na podtrzymanie namiętności w związku jest regularne chodzenie na randki – i to nie tylko na początkowym etapie znajomości. Warto taką tradycję wprowadzić do codziennego życia.

Taka randka wcale nie musi być zorganizowana z przepychem czy animuszem.

Czasami wystarczy wyjście na kolację lub do kina, wspólny spacer w blasku księżyca lub romantyczny wieczór przy kominku, aby poczuć się jak na początku znajomości.

Od czasu do czasu warto też zorganizować jakiś wyjazd tylko we dwoje – chociażby na weekend. Takie romantyczne chwile nie tylko pozwalają nacieszyć się drugą osobą, ale także jeszcze bardziej wzmacniają więź i wzajemną bliskość.

Po trzecie – codzienne gesty

Codzienne gesty

Podnoszenie i utrzymywanie temperatury w związku to nie tylko udane życie erotyczne i regularne randki. To także codzienne gesty, które pokazują przywiązanie i miłość do partnera.

Wśród tych codziennych rytuałów warto wymienić przytulanie, głaskanie, pocałunki czy dotyk. Kontakt fizyczny nawet w codziennych sytuacjach nie tylko zbliża do siebie, ale też może być doskonałym wstępem do igraszek miłosnych.

Dodatkowo warto zdobyć się na gesty świadczące o tym, iż pamięta się o partnerze.

Telefon podczas przerwy w pracy, pikantny sms, drobne upominki czy rozmawianie o swoich uczuciach i potrzebach – takie gesty na pewno przyniosą wymierne korzyści. 

Wszystkie wymienione wyżej sposoby na pewno przyczynią się do podniesienia temperatury w związku. Dodatkowo można wprowadzić wspólne gotowanie, wspólne uprawianie sportu, oddawanie się wspólnej pasji czy codzienne zaskakiwanie partnera.

To wszystko sprawi, iż związek będzie udany, namiętny i satysfakcjonujący dla obu stron.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *