Jak wybrać szczotkę do włosów?

Szampony, odżywki, sera, maski, spraye – wszystkie te kosmetyki pozwalają nam zadbać o czuprynę, poprawić jej wygląd i kondycję. Warto jednak wiedzieć, że samo stosowanie preparatów nie wystarczy. W codziennej pielęgnacji koniecznie jest też używanie odpowiedniej szczotki do włosów.

Jak ją wybrać? Czym charakteryzuje się ta, która pozwoli zadbać o kondycję włosów?

Szczotka do włosów – jaka jest jej rola?

Szczotkowanie czupryny to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Powinno się go wykonywać minimum raz dziennie. Regularne szczotkowanie włosów pozwala polepszyć ich kondycję.

Dzięki temu zabiegowi rozczesuje się pasma, zapobiega tworzeniu się kołtunów, wygładza kosmyki, wykonuje masaż głowy.

Szczotki do włosów dostępne na perfumeria.pl/collections/szczotki umożliwiają również nadanie fryzurze objętości, usunięcie zanieczyszczeń zgromadzonych we włosach i na skórze głowy.

Rodzaje szczotek do włosów

Rodzaje szczotek do włosów

Szczotki do włosów to produkty niejednorodne. W sklepach i drogeriach znaleźć można kilka ich rodzajów.

Są takie z włosiem naturalnym i syntetycznym. Poszczególne modele różnią się od siebie również długością rączki oraz powierzchnią szczotki, a także materiałem wykonania.

Parametry te powinno się dostosować do oczekiwań, przeznaczenia szczotki, a także rodzaju włosów. Po inny model należy sięgnąć w przypadku, gdy mamy loki, po inny, jeśli mamy cienkie pasma.

Jaką szczotkę wybrać do włosów cienkich?

Cechą charakterystyczną cienkich włosów jest szybkie przetłuszczanie się i brak puszystości. Oprócz tego posiadaczki delikatnych włosów często skarżą się na wypadanie i łamanie się kosmyków, a także ich złą reakcję na wiele kosmetyków.

Aby ograniczyć te problemy, w codziennej pielęgnacji konieczna jest dobra szczotka. Za taką uważa się modele z naturalnym włosiem, np. dzika. Gęste i sztywne będzie dobrze rozczesywać pasma, nie uszkadzając ich struktury i nie wyrywając kosmyków.

Czesanie cienkich włosów

Jaką szczotkę wybrać do włosów kręconych?

Pielęgnacja kręconych włosów nie jest prostym zadaniem. Loki wymagają zarówno specjalistycznych kosmetyków, jak i dobrze dobranej szczotki do włosów.

Najlepiej rozczesywać je palcami – pozwoli to zachować naturalny skręt fal. Warto też wyposażyć się w szczotkę z grubymi, szeroko rozstawionymi zębami. Jej zadaniem będzie zapobieganie plątaniu się pasm, puszeniu się i łamaniu kosmyków.

Dobrym wyborem będzie też szczotka do włosów z igłami lub tradycyjny grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, z drewna lub bambusa.

Jaką szczotkę wybrać do włosów długich?

Długie włosy w pielęgnacji mogą być tak samo problematyczne jak te kręcone. Ich największym problemem jest szybka utrata objętości i oklapnięcie.

Z tymi problemami doskonale poradzi sobie płaska szczotka z główką i gęstym włosiem. Przy długich włosach zdecydować można się też na model okrągły, który od razu przy rozczesywaniu będzie modelował kosmyki i nadawał im objętości.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *