Jak przygotować relaksującą kąpiel?

Jak przygotować relaksującą kąpiel

Kąpiel to czas relaksu, odprężenia i uwolnienia się od stresu i codziennego napięcia.

Korzyści płynące z kąpieli wykraczają poza uczucie czystości. Moczenie się w ciepłej wodzie może pomóc się zrelaksować, zmniejszyć stres i podnieść na duchu. Ciepła kąpiel pomaga złagodzić bóle i obolałe mięśnie po wysiłku fizycznym lub ogólnym przeciążeniu codziennymi czynnościami. To także świetny sposób na odprężenie, zmniejszenie stresu i ukojenie zmysłów.

Aby kolejna kąpiel była jeszcze bardziej relaksująca, dodaj kilka akcentów: świece, unoszą się w powietrzu eteryczny zapach i spokojną muzykę (choć możesz z niej też zrezygnować). To wszystko sposoby na stworzenie odpowiedniej atmosfery na wieczór z tobą w roli głównej.

Przedstawiamy kilka wskazówek na to, jak przygotować relaksującą kąpiel.

Stwórz swoją własną oazę

Zapomnij o stresie związanym z pracowitym dniem.

Pierwszym krokiem do stworzenia relaksującej oazy jest zmiana scenerii. Może to być tak proste, jak zamknięcie żaluzji lub zasunięcie zasłon, aby zablokować światło.

Jeśli pogoda pozwala, stwórz minioazę na zewnątrz. Połóż się na tarasie, słuchając dźwięków natury. Zainwestuj w meble zewnętrzne, abyś mogła cieszyć się luksusem własnej przestrzeni, kiedy tylko zechcesz.

Uciekaj do swojej oazy tak często, jak tylko możesz, a zostaniesz nagrodzona poczuciem spokoju i wyciszenia w codziennym życiu. 

Miej przygotowany pachnący produkt do kąpieli

Ważny jest dobór kosmetyków. Jednym z najłatwiejszych sposobów na przygotowanie relaksacyjnej kąpieli są olejki do kąpieli.

Niezależnie od tego, czy lubisz dodawać zapach do swojej kąpieli poprzez użycie soli do kąpieli, olejków do kąpieli czy kąpieli perełkowej, pachnący produkt jest wspaniałym akcentem. Dodanie zapachu do kąpieli może pomóc wymasować stres i sprawić, że kąpiel będzie jeszcze bardziej relaksująca.

Sole do kąpieli są dobrym wyborem do kąpieli sensorycznych, a także pomagają oczyścić i złuszczyć skórę. Możesz wsypać je do wody w wannie lub użyć jako ściereczki do mycia lub luffy.

Olejki do kąpieli to kolejna opcja nasycona zapachem. Można je połączyć z wodą, mydłem lub solą, aby stworzyć idealne doznania podczas kąpieli.

Kąpiel perełkowa natomiast oferuje wybuch zapachu i dawkę zabawy w kąpieli. Nie jest tak oczyszczająca, jak sole do kąpieli czy olejki, ale zapewnia wspaniały zapach i zabawę z wodą.

Zapal kilka świec

Świece są wspaniałym dodatkiem do każdej kąpieli. Są świetnym źródłem światła, a zapach ze świec może wypełnić pomieszczenie niemal tak dobrze jak kadzidło.

Rodzaj świecy, której używasz, zależy od pożądanego nastroju. Świece parafinowe mają miły, ciepły blask, który jest świetny do romantycznej kąpieli; pachną naturalnie i są dobrym wyborem, gdy używasz olejków eterycznych.

Szukasz kosmetyków do pielęgnacji? Postaw na naturalne składy! Zazwyczaj są one wykonane z mieszanki olejków naturalnych i wosku sojowego, które są bezpieczne w użyciu w wodzie i nie tworzą osadów.

Świece sojowe palą się dłużej i są czystsze niż inne rodzaje świec, ale mają lekki zapach. Czysto palące się świece na bazie roślin to kolejny dobry wybór. Nie mają woskowego osadu i są bezpieczniejszą opcją dla dzieci i zwierząt.

Kiedy jesteś gotowa, aby zgasić światła, kąpiel z kilkoma świecami jest szczególnie relaksująca. Wybierz zapachy, które odprężają umysł i pomogą ci się uspokoić. 

Zadbaj o nastrój

Wyłącz główne światła w łazience i pozwól, aby światło świec ustawiło nastrój. Jeśli masz przełącznik ściemniacza, użyj go – w ten sposób możesz kontrolować oświetlenie. Jeśli masz okno, wpuść trochę światła, otwierając żaluzje lub zasłony.

Muzyka to wspaniałe narzędzie do tworzenia relaksującego otoczenia. Wybierz swoje ulubione melodie lub dźwięki do kąpieli zapachowej.

Jeśli jednak chcesz w pełni zanurzyć się w tym doświadczeniu, wyłącz muzykę i nie otwieraj oczu. Nie zapomnij oddychać. Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc ci się zrelaksować i odprężyć. Przed kąpielą wykonaj kilka prostych ćwiczeń oddechowych. Zamknij oczy i weź głęboki wdech przez nos i wydech przez usta. Połóż jedną rękę na klatce piersiowej, a drugą na brzuchu, czując, jak klatka piersiowa rozszerza się przy wdechu i kurczy przy wydechu.

Wsłuchaj się w siebie i powtarzaj ten rytuał, gdy tylko poczujesz taką potrzebę. Na pewno na to zasłużyłaś.

To też może cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *