Zamykanie naczynek laserem
Kto może się poddać temu zabiegowi? Czy zamykanie naczynek w Warszawie jest wykonywane? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące laserowego zamykania naczynek.
Laserowe zamykanie naczynek. Na czym to polega?
Laserowe zamykane naczynek gwarantuje trwałe efekty, zwłaszcza jeśli zostanie powtórzone 3 razy z kilkumiesięcznym odstępem. Wtedy możemy mieć pewność, że naczynka zostały zamknięte na stałe.
Zabieg polega na podgrzaniu krwi laserem w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, która sprawia, że jego ścianki się kurczą i zamykają.
Kto powinien poddać się laserowemu zamykaniu naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek jest wybawieniem dla osób, które posiadają wyraźnie rozszerzone naczynka krwionośne widoczne przez naskórek. Często rozszerzone naczynka są z nami od urodzenia. Czasami można je nabyć, na przykład w wyniku poddawaniu się często promieniowaniu UV, częstego korzystania z solarium, stosowania sterydów bądź narażaniu skóry na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Gdzie najlepiej skorzystać z laserowego zamykania naczynek? Profesjonalne salony wykonujące takie zabiegi znajdują się w największych miastach Polski. Zamykanie naczynek w Warszawie jest również możliwe i to właśnie w tym mieście znajdują się najlepsi specjaliści przeprowadzający ten zabieg.
Zamykanie laserem naczynek – przebieg zabiegu
Lekarz przed przystąpieniem do laserowego zamykania naczynek dokonuje oceny przebarwień, które są widoczne przez naskórek. Bada ich kolor, średnicę oraz ilość. Następnie wprowadza te dane do komputera, który automatycznie dobierze właściwą długość laserowego promienia do naświetlania, a także wysokość energii, ilość impulsów, rodzaj filtra, odstęp czasowy między nimi oraz czas trwania impulsu.
Najpierw lekarz musi oczyścić skórę w miejscu, gdzie będzie wykonywany zabieg. Wykonuje też często peeling, aby pozbyć się martwej warstwy naskórka. Jeżeli naczynka są usuwane z twarzy, na oczy pacjenta zakłada się specjalne osłony chroniące przed promieniowaniem laserowym. Następnie lekarz rozpoczyna zabieg, przykładając do skóry pacjenta głowicę, i uwalnia wiązkę promieniowania laserowego, co w efekcie daje błysk białego światła.
Energia wysyłana przez promień lasera jest pochłaniania przez hemoglobinę. W ten sposób krew się podgrzewa i niszczy od środka ścianki naczynia krwionośnego. Spalone w ten sposób naczynko po jakimś czasie zostaje usunięte przez organizm.
O czym należy pamiętać po laserowym zamykaniu naczynek?
Po laserowym zamykania naczynek nie należy przez minimum 4 tygodnie wystawiać skóry na działanie promieni UV. Nie powinno się także intensywnie ćwiczyć oraz korzystać z sauny. Ponadto, skórę w miejscu zabiegu powinno się nawilżać kremem minimum 2 razy dziennie. Nie zaleca się również nakładania makijażu w miejscu usunięcia naczynek.