Czy warto zdecydować się na epilację laserową? Zalety i korzyści zabiegu

Kobieta po epilacji laserowej

Pozbycie się włosków na nogach czy w okolicy bikini to codzienna czynność, z którą muszą się zmagać kobiety na całym świecie. Na szczęście istnieją już metody trwałej depilacji, które pozwolą cieszyć się gładkim ciałem na dłużej bez konieczności sięgania po maszynkę.

Na czym polega epilacja laserowa?

Epilacja laserowa – co to takiego

Epilacja laserowa to nic innego jak pozbycie się owłosienia za pomocą lasera. Światło lasera, którego używa się podczas zabiegu, przenika przez skórę, gdzie wykrywa pigment i niszczy cebulkę włosa.

Ponieważ włoski wzrastają w różnych etapach i fazach, nie jest możliwe uchwycenie ich wszystkich podczas jednego zabiegu. Epilację laserową należy więc kilka razy powtarzać, zazwyczaj co 8-12 tygodni. W późniejszym etapie wystarczy już tylko zabieg przypominający, raz lub 2 razy w roku.

Pierwsze efekty zabiegu powinny być widoczne już po 2 tygodniach, kiedy to włoski, które udało się złapać podczas zabiegu, obumierają i wypadają. To, jak szybko będą zauważalne efekty epilacji laserowej, zależy też od karnacji oraz koloru włosków. Epilacja laserowa najlepiej sprawdzi się u osób, które mają jasną karnację, ale nieco ciemniejsze włoski, dzięki czemu laser łatwiej je wykryje.

Przed każdym zabiegiem epilacji laserowej kosmetolog zaoferuje konsultację, aby upewnić się, że depilacja laserem będzie skuteczna, a dodatkowo wykona próbę laserem, żeby sprawdzić, jak skóra będzie reagować na zabieg.

Aby dobrze przygotować się do epilacji laserowej, dzień przed każdą sesją należy dokładnie ogolić maszynką depilowane miejsca, by skrócić włoski.

Czy epilacja laserowa jest dla wszystkich?

Choć epilacja laserowa to metoda w pełni bezpieczna, to nie każdy może z niej skorzystać. Istnieje kilka przeciwskazań do zabiegu.

Zabiegi epilacji laserowej nie są zalecane kobietom w ciąży i kobietom karmiącym, a także przy chorobach nowotworowych, gdyż skóra jest wtedy delikatna i wrażliwa, a odporność obniżona. Przeciwskazaniem jest również cukrzyca, przeziębienie, choroby wirusowe i bakteryjne oraz wszystkie stałe i przewlekłe choroby skóry, np. łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry, liszaj, rumień oraz bielactwo.

Epilacji laserowej nie należy też wykonywać na opalonej skórze czy tuż przed wyjściem na słońce. Trzeba również pamiętać o tym, aby po każdym zabiegu posmarować skórę kremem z filtrem. Ostrożność należy też zachować, jeśli stosujemy substancje fotouczulające – mogą się one znajdować zarówno w lekach, jak i ziołach czy herbatkach. Chodzi tutaj m.in. o dziurawiec, skrzyp polny, nagietek, bergamotkę czy witaminę C w dużych dawkach.

Zalety epilacji laserowej

Najważniejszym plusem zabiegów laserowych jest przede wszystkim duża wygoda. Taka epilacja będzie trwała i sprawi, że będzie można zapomnieć o codziennym goleniu włosków. Pomoże to też uniknąć podrażnień i wrastania włosków.

Dodatkowo epilacja laserowa to zabieg prawie całkowicie bezbolesny, stanowi więc dużo większy komfort niż np. depilacja woskiem czy choćby tradycyjną maszynką.

Podczas pracy lasera skóra jest specjalnie chłodzona, aby nie było czuć ciepła lasera. Podczas prawidłowo wykonanej epilacji odczuwalne mogą być jedynie delikatne, ciepłe ukłucia. W razie potrzeby można zastosować dodatkowo maści znieczulające, które uśmierzą ewentualne nieprzyjemne doznania.

Epilacja laserowa nie wywołuje też żadnych działań niepożądanych po zakończonym zabiegu. Epilacja powinna być jednak zawsze wykonana przez specjalistę, w odpowiednich warunkach i przy użyciu sprzętu wysokiej jakości.

To też może cię zainteresować:

1 Odpowiedź

  1. Magda pisze:

    Zastanawiam się nad epilacją laserową, więc doceniam, że podkreślono zalety tego zabiegu. Chętnie dowiedziałabym się więcej na ten temat!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *